Jedni a druzí (1981)

V nemom úžase som dopozerala tento film. Nádhera. Ľutujem iba to, že som ho nevidela v kine s titulkami k dialógom, ktoré boli v angličtine a francúzštine. Wily Kufalt napísal všetko, čo by ste o filme chceli vedieť. Ja budem ešte dlho vstrebávať citový, sluchový a vizuálny zážitok

Bílá vrána (2008)

Nikdy si nenechám ujsť rodinný film s postihnutým členom. Obyčajne je to citlivo a zároveň pravdivo spracované. Ak sa k tomu pridá dobré herecké obsadenie a aj romantická linka, viac netreba. Bez sĺz to u mňa nejde.

Sbohem, pane Haffmanne (2021)

Opäť film, ktorý som začala pozerať iba náhodne a už ma nepustil. Podľa spôsobu spracovania som myslela, že je z minulého storočia, ale to preto, že v ňom bolo tak málo hercov a odohrával sa na jednom mieste. O to lepšie, mohli byť vykreslené charaktery ľudí, ktoré sa vykryštalizovali hlavne v závere filmu. Páčilo sa mi to aj kvôli atmosfére. A tiež Sara Giraudeau a Daniel Auteuil boli vynikajúci.

Giorgino (1994)

Horory nie sú moja parketa. Tento som si vybrala cielene, kvôli Mylene Farmer. A prekvapivo mi neprekážali ani tie 3 hodiny. Nechýbala klasická pochmúrna atmosféra, aj nechutné hororové scény. Krásna Mylene svojim výkonom nesklamala, zimná krajina a dobrá hudba, umocnili zážitok. Ak vám neprekáža tento žáner, určite odporúčam pozrieť. Ja sa mu však aj naďalej budem vyhýbať.

Ztracené Vánoce (2011)

Film pripomína Vianoce iba začiatkom, koncom a svojím názvom. Má však peknú atmosféru aj myšlienku. Pripomína "Vianočnú koledu". Malý Goos je milý a jeho veľký mysteriózny kamarát zaujímavý. Aj keď sa mi to páčilo, tento film nebude patriť medzi moje topky. Stačí vidieť raz.

Invalida (2023)

Toto je taká absurdná komédia, s výbornými hláškami a výbornými hlavnými predstaviteľmi. S vulgárnymi výrazmi mohli trochu šetriť a koniec tiež prestrelili. Ale dobre som sa pobavila a kvôli tým hláškam si to niekedy zopakujem. Dávam 3*, no chýbalo málo k tej štvrtej.

50 kroků k sebevraždě (2020)

Začala by som neuveriteľnou obhajobou tvorcu tejto hry, Philippa Budeikina:"Obete hry sú biologický odpad a moje konanie je očista spoločnosti." Zaujímavé spracovanie filmu a hlavní predstavitelia milo prirodzení. V nemom úžase však sledujete, čo sa to tu vlastne deje. Ako môžu tieto dve psychicky zranené ešte deti, tak protikladne konať. Na jednej strane nežná láska, na druhej bezcitné plnenie bizarných úloh, vedúce až k spoločnej samovražde a mojej dileme v hodnotení. 70 % za námet a spracovanie.

Dallas 63 (2016) (seriál)

Seriál si po celý čas udržal čarovnú atmosféru 60-tych rokov. Autá, kulisy, kostýmy, účesy, makeupy, všetko bolo pohodové, krásne farebné, až nereálne. Cestovania v čase mohlo byť viac. Krásna Sarah Gadon a rozvážny James Franco tvorili spolu dokonalý pár. Koniec som očakávala trochu iný, ale v konečnom dôsledku sa mi páčil. Mne by tam vlastne to úsilie zabrániť Kenedyho smrti ani nechýbalo.

Palestina je stále problém (2003) (TV film)

Po zhliadnutí tohto dokumentu, musí byť každému jasné, že Palestínci svoj sen o slobodnom nezávislom štáte snívajú, no nikdy nedosnívajú. Skôr ako sa to stane, Izrael obsadí aj zvyšných 22% palestínskeho územia, lebo 78% im nestačí a čo sa stane s pôvodným obyvateľstvom, naozaj nikoho nezaujíma. Kto to teda vlastne vedie tú obrannú vojnu???

Riverdance 25: Výroční show (2020) (divadelní záznam)

Po predstaveniach Nohy z plameňa - Michael Flatley 1998, Lord of the Dance in 3D 2011 a Lord of the Dance: Dangerous Games 2014, som sa s veľkými očakávaniami vrhla na Riverdance 25: Výročná show 2020. Niežeby nebolo na čo pozerať, ale už to proste nie je ono. Viac sa totiž recituje, spieva a hrá, ako tancuje. Je mi ľúto, že som ich živé vystúpenie neabsolvovala pred takými 15-timi až 20-timi rokmi. Teraz ma to už ani neláka.