Blade Runner (1982)

Tento film som prvýkrát videla na VHS kazete z požičovne, na TV s uhlopriečkou 55 cm a už vtedy som bola nadšená. Atmosféra, pochmúrna vízia budúcnosti, výkony hercov, všetko toto ma doslova ohúrilo. Odvtedy som tento film videla viackrát a na veľkom plátne je ešte úžasnejší. Patrí medzi moje obľúbené a vlastne, asi si ho znova pozriem.

Do dobrých rukou (2022)

Opäť jeden krásny turecký film. Začiatok bol taky nemastný, neslaný, ale potom sa to krásne rozbehlo. Od polovice mi už oči plávali. Veľmi pekne spracovaná dráma, ktorú trochu odľahčili rozhovory Cana s Feritom a ich spoločné akcie. Pocit smútku, striedali pocity radosť a nádeje. Páčilo sa mi zakončenie tejto drámy. Určite si to niekedy ešte raz pozriem. Kaan Urgancioglu je výborný snáď v každej úlohe. Konečne dostáva zaslúžený priestor.

Sen Anlat Karadeniz (2018) (seriál)

Tak trochu mi to pripomínalo Fatmagul. Zbytočne veľa častí. Nemám rada násilie a brutalitu, takže som často diely posúvala. Dve hviezdy za to, že koniec dobrý, všetko dobré.

Na křídlech ctižádosti (2022) (seriál)

Toto nie je komédia ani s klapkami na očiach a ušiach. To mohol napísať iba niekto, kto to nevidel. Páčilo sa mi prostredie, aj hlavní predstavitelia. Birce a Ibrahim sú skvelá dvojica. Príbeh bol dosť neuveriteľný, neverím že by mladí ľudia boli až takí zavistliví a zlí. Potvore Asli všetko prešlo? To snáď nie. Pri sledovaní Lale v poslednej časti mi aj slzička ušla. Vlastne tá posledná časť, kde sa ukázali charaktery ľudí z týmu, bola najlepšia. Birce to krásne zahrala, no profesionálka. Za Asli, hviezda dole.

Yargı (2021) (seriál)

Výborný seriál. Výborný casting. Hlavná rola bola asi špeciálne písaná pre Kaana Urgancioglu. Tu naozaj exceloval. Časť dramatická síce prevažuje, ale nájde sa tu aj kúsok romantiky, ktorú trochu narúša svadba, rozvod a znovu svadba. No trošku holubník. Ale to je už skoro v každom tureckom seriáli. Prvá séria skončila divne, asi aby bol dôvod natočiť aj druhú. V každom prípade odporúčam pozrieť. Priebežne pozerám už tretiu sériu a musím povedať,že seriál si drží svoju úroveň aj naďalej. Na 51. slávnostnom odovzdávaní medzinárodných cien Emmy, ktoré sa konalo 20. novembra 2023 v New Yorku, udelila Medzinárodná akadémia televíznych umení a vied tomuto programu cenu, najlepšia telenovela pôvodne vyrobená a vysielaná mimo územia USA.

Siyah Beyaz Aşk (2017) (seriál)

Zaujímavý príbeh, ale zbytočne dlhé, dosť neuveriteľné a Asla mi často išla na nervy. Občas vyzerala a komunikovala ako pripitá, alebo retardovaná. Najlepšie boli Ferhatove a Ygitove spomienky na detstvo, na ich vzájomný vzťah a tiež na ich otca. Tie ma doháňali k slzám. Ak vydržíte tie dlhé hluché scény a neustále rozchody Ferhata a Asly, tak si to pozrite, Ibrahim bol naozaj perfektný.

Yüksek Sosyete (2016) (seriál)

Opäť remake kórejskej verzie a opäť vydarené. Do polovice je to hlavne komédia, po polovici je to už viac dráma. Na začiatku si bohatý Mert (Ozan Dolunay) vymení meno so svojím chudobným, avšak múdrym kamarátom z detstva Keremom ( Engin Öztürk). Mert má totiž riadiť rodinný podnik a netrúfa si na to, čo však šikovnému Keremovi nerobí problém. Ece (Meriç Aral) , ktorá v obchode pracuje, sa zaľúbi do Merta o ktorom si myslí, že je len obyčajným zamestnancom. V obchode sa zamestná aj Cansu (Hazar Ergüçlü)   pochádzajúca z bohatej rodiny, avšak vydávajúca sa za chudobnú. Chce totiž, nájsť niekoho, kto ju bude milovať takú, aká je a nie pre peniaze. Medzi ňou a Keremom okamžite preskočí iskra.  Tieto zámeny prinášajú kopu humorných aj dramatických situácií. Celému seriálu vládne láska týchto dvojíc. Nakoľko však pochádzajú z odlišných svetov, nie je núdza o dramatické situácie hlavne však vo vyššej spoločnosti. Seriál má prijateľnú dĺžku a veľmi dobre sa pozerá.

Yanımda Kal (2018)

Turecká verzia Dlhej cesty od Nicholasa Sparksa. Páči sa mi viac ako americké spracovanie. Nie je to presladené a občasný humor tomu veľmi pomáha. Od začiatku vieme, že Zeynep je vážne chorá a Emir, ktorý sa do nej bezhlavo zaľúbi ju neopustí a tak sa vám od polovice filmu rosia oči a ku koncu už ani nemáte slzy. Myslím, že tomuto filmu pomohli hlavne výkony hlavných hrdinov a krásne, jemné podanie lásky dvoch odlišných ľudí. Bohatého úspešného Emira, ktorý pracuje v banke a  chorej dievčiny Zeynep. Po druhom pozretí som zvýšila hodnotenie.  Záver filmu, keď Emir prehodnotil zmysel života a svoje životné ciele sa mi asi páčil najviac. Celé to má úžasnú atmosféru.

Gülümse Kaderine (2022) (seriál)

Tak toto je čistá strata času a pritom také nádejné obsadenie.

Bídníci 20. století (1995)

Toto moderné spracovanie ma dostalo. Začiatok bol rozpačitý, čo to je? No potom sa to rozbehlo. Jedna z najlepších rolí Jeana-Paula Belmonda. Nečakala som, že to bude až také dobré.