Božská Florence (2016)

Napriek dobrému obsadeniu, som tomuto filmu nevedela prísť na chuť.

Osvobození (1969)

Nemám rada vojnové filmy, ale Oslobodenie je výnimka. Táto epopej je výnimočná. Odráža dobu, v ktorej vznikla. ZSSR bol vtedy silný a také je tu všetko. Réžia, kamera, hudba - tá je impozantná.  Dej sa drží historických faktov. S vlastenectvom to samozrejme prehnali, ale tak isto by to v takomto filme prehnali aj iní režiséri.

Já jinak (2022) (seriál)

Zaujímavý seriál, netradičná téma, výborní herci, pekné skladby. Tuba je moja obľúbená herečka a v tejto sérii bola opäť perfektná. Keďže osudy všetkých zostali otvorené, dúfam že v krátkej budúcnosti uvidíme aj druhú sériu.

Azize (2019) (seriál)

Seriál by kľudne zniesol aj 20 častí. Naozaj veľká škoda, že skončil zrovna keď sa rozbehol. Ťažko povedať, či by to scenáristi nepokazili a ako by sa to všetko zamotalo. Vzťah medzi Kartalom a Azize sa však začal krásne vyvíjať. Stále sa tu niečo dialo a zanechal veľa nezodpovedaných otázok. Určite stojí za pozretie.

Teşkilat (2021) (seriál)

Top seriál. Ponúka pohľad na prácu tureckej rozviedky a osobný život jej členov. Postupne sa odkrýva, čo ich k tejto nebezpečnej práci priviedlo. Dej sa odohráva okrem Turecka aj v Európe, na blízkom východe a v Rusku, preto nie je núdza o krásne zábery na rôzne metropoly. Celý tím sa snaží o zachovanie dobrého imidžu Turecka vo svete a likvidáciu jeho vnútorných aj vonkajších nepriateľov. Striedavo tak turecká rozviedka spolupracuje, alebo bojuje s rozviedkami iných štátov. Nezastupiteľnú úlohu v tom zohráva prezident Mete v podaní Mesuta Akusta. Mimochodom, jedna z najlepších postáv. Samozrejme Zehra (Denis Baysal), Serdar (Caglar Ertugrul), Haki (Tuncer Salman), Pinar (Ezgi Senler), Sadik, Hulki, všetci mali v tíme svoje miesto. Herci boli perfektní, nečudujem sa úspechu tohto seriálu, 48 poriadne nadupaných častí . S tým vlastenectvom to však nemuseli hnať do maxima. Uvidíme, či si svojich fanúšikov udrží aj tretia séria. Ak by sa dalo, pridala by som ďalších 5 🌟🌟🌟🌟🌟. Pre mňa zatiaľ tretia séria stráca na kvalite..... Tretia séria má donútila znížiť celkové hodnotenie seriálu.

Seni Kalbime Sakladım - Episode 1 (2022) (epizoda)

Asi najlepšia časť tohto milého, odpočinkového seriálu. Skončil siedmou časťou a zniesla by som ešte zopár dielov. Sevda Ergenci bola výborná, Ekin Mert Daymaz trochu mdlý.

Gattaca (1997)

Je tu takmer 1000 recenzií na tento film, takže nič objavné už asi nenapíšem. Milujem tento skôr psychologický ako technický Sci-fi film. Hlavná trojica postáv, ich vzťahy, bratská láska.... K tomu napínavý dej a slzy na konci. Genetické inžinierstvo áno, či nie? Rodičia svoje deti milujú či sú, alebo nie sú dokonalé. Z tohto pohľadu je vízia dokonalej budúcnosti dosť depresívna.  Medzi moje obľúbené nepatrí bezdôvodne.

Žlutá ponorka (1968)

Úžasný a jedinečný film. Deju vôbec nemusíte rozumieť. Stačí pozerať a počúvať, to hlavne. Moja dcéra ho vo svojich 5-tich rokoch videla snáď 100x a aj teraz v dospelosti si ho rada pozrie, hoci jej hudobný vkus je niekde úplne inde.

Bohemian Rhapsody (2018)

Ako milovníčka Queen a Fredyho Mercuryho, som na tento film čakala od jeho smrti. Páčili sa mi už ich prvé albumy, z ktorých bolo vo filme len málo piesní, ale vzhľadom na rozsiahlu tvorbu Queenov, je pochopiteľné, že sa všetky do filmu nemohli dostať. Mám doma niekoľko knižiek, ktoré mapujú ich život a tvorbu, preto sa mi film veľmi páčil. Hlavný predstaviteľ ma spočiatku nezaujal, ale uznávam, že nakoniec bol vynikajúci. Film patrí medzi moje obľúbené a vždy si ho rada pozriem, ale verím, že kým umriem dožijem sa aj ďalšieho, možno nie tak popisného, ale o to zaujímavejšieho spracovania, ktoré tiež dostane odo mňa 5 🌟.

Blade Runner (1982)

Tento film som prvýkrát videla na VHS kazete z požičovne, na TV s uhlopriečkou 55 cm a už vtedy som bola nadšená. Atmosféra, pochmúrna vízia budúcnosti, výkony hercov, všetko toto ma doslova ohúrilo. Odvtedy som tento film videla viackrát a na veľkom plátne je ešte úžasnejší. Patrí medzi moje obľúbené a vlastne, asi si ho znova pozriem.