Láska s vůní oliv (2021) (seriál)

Taký odpočinkový priemerný letný seriálik. Alp Navruz ma teda sklamal. Po predchádzajúcich seriáloch som od neho čakala viac. Zaujímavejšie boli vedľajšie postavy.

Kalp Yarası (2021) (seriál)

Scenár podobný ďalším tureckým telenovelám. Je tam snáď všetko. Láska, intrigy, tajnosti, nemanželský syn, úrazy, potraty, 2x strata pamäti. Zbytočné postavy, zbytočné zápletky, stačilo by tak 15 častí. Ale láska Ferita a Ayse a výkony niektorých ďalších postáv, dala by som aj 4 hviezdy, no za niektoré absurdné zápletky som nakoniec jednu ubrala.

Slovania (2020) (seriál)

Tešila som sa veľmi. Nakoniec len veľké sklamanie. Trápne dialógy aj niektoré scény. Nabudúce radšej menej reklamy a kvalitnejšie spracovanie. Veľká nuda.

Cizinka (2014) (seriál)

Trochu histórie, krásna krajina, zaujímaví herci, cestovanie v čase, čo viac si môže človek priať.

Love 101 (2020) (seriál)

Výborne spracované, vrátila som sa v spomienkach na strednú. Príbehy študentov a profesorov, takmer všetko by sa kľudne mohlo udiať aj u nás na Slovensku. Neverila by som, že je to turecký seriál.  Začala som to pozerať kvôli Aline Boz, no nakoniec boli úžasní takmer všetci herci. Vydarený seriál, smiech sa mieša so slzami, fakt krásne spracované.

Elimi Bırakma (2018) (seriál)

Hodnotenie tohto seriálu som dosť dlho odkladala. Ide o tureckú verziu kórejského seriálu Shining Inheritance. Páčilo sa mi snáď všetko. Dojem mi nepokazila ani absencia sexu, erotiky, či bozkov. Je to typický seriál pre tureckého diváka, no jeho krásne myšlienky a postavy vo mne zanechali príjemný pocit na niekoľko mesiacov a keby nemal tak veľa častí, určite by som si ho rada ešte raz pozrela. Snáď žiadna postava, ktorá sa tu objavila nebola zbytočná a mala čo povedať divákovi. Úžasná, rozvážna a vždy optimistická pani Feride  Çelen (Seray Gozler), zakladateľka gastronomického impéria a hlava rodiny, ktorá sa po smrti syna snaží rodinu udržať pokope a vedenie firmy odovzdať vznetlivému a nezodpovednému vnukovi Cenkovi (Alp Navruz), ktorý sa práve vrátil z nedokončeného štúdia v Amerike. Feride je však chorá a keď odpadne na ulici a stratí na čas pamäť, nezištne s láskou a trpezlivosťou sa o ňu postará Azra (Alina Boz), ktorej práve zomrel otec a macocha ju spolu s malým autistickým bratom vyhodila z domu. Na základe tejto skúsenosti a tiež aby rodine ukázala, aká dôležitá je súdržnosť a láska, sa Feride rozhodne priviesť Azru domov a odkázať jej svoj majetok. Odmietavá reakcia rodiny je celkom logická a Azru začnú všetci nenávidieť, snáď okrem Cenka, ktorý sa s ňou spoznal v lietadle na ceste z Ameriky, kde aj ona študovala a hneď preskočila iskra. Seriál si ma získal svojou pozitívnou energiou, ako aj vývojom postáv. Láska Cenka a Azry bola cítiť z každého gesta, pohľadu, myšlienky. Výborne to medzi nimi fungovalo.Vynikajúci bol aj predstaviteľ Azrinho brata Merta (Yiğit Kağan Yazıcı), krásne zahral malého autistu.  Feride nakoniec dokázala rodine, že peniaze nie sú všetko. Herecké obsadenie bolo veľmi vydarené a vôbec ak máte čas, pozrite si to. Škoda len, že turecká verzia je 5x dlhšia ako kórejská.

365 dní: Ten den (2022)

No neviem, asi mám inú predstavu o erotike a okolo romantiky to ani neprešlo. Príde mi to ako zostrihaný pornofilm. Nerada píšem záporné hodnotenia, ale čo sa tu dá napísať......

365 dní (2020)

Neviem kto čo čakal od erotického filmu. Erotika tam bola. Vkus má každý iný. Niekomu sa nepáčila hlavná hrdinka, niekomu hlavný hrdina. Romantika žiadna, občas vtipné scény a krásne prostredie. No, čo už, erotický film.

Klub Istanbul (2021) (seriál)

Popis seriálu vôbec nezodpovedá tomu, čo som videla. Tých komediálnych prvkov bolo ako šafranu. Bola to hlavne dráma a seriál by si zaslúžil oveľa viac pozornosti. Nečakala som, že tu bude pravdivo zobrazené aké kruté boli 50-te roky a ako sa vtedy ľudia správali - horšie ako zvieratá. Myslím, že politická situácia tej doby v Turecku ako aj príbeh matky s dcérou dostali svoj zaslúžený priestor a ak bude pokračovanie, už sa teším.

Sadece Sen (2014)

Nádherný turecký remake kórejskej romantickej drámy.  Slepá Hazal a bývalý boxer Ali, perfektný pár. Ali nemusel ani rozprávať, svojim pohľadom povedal všetko. Žiadne zdĺhavé scény. Krásne občas vtipné momenty. Začiatok ich zbližovania, spoločný život a záver filmu - "Vau". Nechce sa mi veriť, že to takto krásne spracovali Turci. Jednoznačne najlepšia verzia. Kľudne si to o rok pozriem znova. Páčil sa mi aj kórejský originál, japonské spracovanie je romantickejšie a vtipnejšie, indické sa v niektorých detailoch líši od predlohy. Hlavná hrdinka je v ňom až veľmi ukecaná, jej partner to však mlčanlivosťou a dokonalými bojovými scénami zachraňuje. Rozhodne je to krásny príbeh v každej verzii.