Probouzení (2018)

Osobne sa mi najviac páčila Samsara. Ako laik, ktorý nepozná vymoženosti zobrazovacej techniky, môžem posúdiť len vizuálnu stránku filmu a tá je úžasná. O zábery ktoré bežný človek nemá šancu vidieť, tu nie je núdza a naozaj som si ich vychutnala. V dnešnej uponáhľanej dobe, mi dobre padlo pomalšie tempo filmu.

Gecenin Kraliçesi (2016) (seriál)

Romantická prvá časť, akoby k tejto dráme vôbec nepatrila. No ďalšie diely ma rýchlo uviedli do obrazu. Kopa dramatických, typicky tureckých zapletiek, našťastie len v 15-tich častiach, sa nakoniec celkom dobre pozerala. Láska zvíťazila nad lžou a nenávisťou, dobro nad zlom a na hlavných predstaviteľov bol tiež pekný pohľad . Nechápem kde berú tých úžasných detských hercov, malý Osman bol  zlatý a prirodzený. Zišla sa tu kopa známych hercov a herečiek, ktorí odviedli dobrú prácu. Páčilo sa mi to aj pre malé množstvo úmrtí, ktorými turecké drámy zvyčajne nešetria.

Şeref Meselesi (2014) (seriál)

Napínavý príbeh dvoch bratov. Yigit (Kerem Bürsin) a Emir (Sükrü Özyildiz). Yigit sa pohybuje v podsvetí a nemá problém s dievčatami, Emir vyštudovaný právnik je na strane zákona. Obaja chcú pomstiť smrť ich otca, ktorý spáchal samovraždu po vykradnutí rodinného obchodu mafiou. Všetko je to okorenené láskou aj nenávisťou a samozrejme peknou hudbou. V seriáli je krásne zobrazená sila a význam lásky a priateľstva. Ako to všetko dopadne, zistia iba tí, ktorí to dopozerajú dokonca, alebo videli taliansky seriál Otázka rešpektu. Turecká verzia je však oveľa lepšia.

Corro da te (2022)

Tiež pekné spracovanie. Trochu vážnejšie a dramatickejšie ako francúzska Láska bez bariér. Určite odporúčam pozrieť.

Postřižiny (1980)

Hrabal, Menzel a herecká špička : Hrušínský, Hanzlík, Čepek, Vášáryová, robia z tohto filmu úžasné dielo, ktoré osloví starších aj mladších divákov. Atmosféra filmu, úsmevný, prívetivý humor. Nie je čo vytknúť. Film môžem pozerať znova a znova.

Uyanış: Büyük Selçuklu (2020) (seriál)

Seriál je dobre natočený, herecké obsadenie je tiež dobré, ale treba byť v obraze aj čo sa tureckých dejín týka, aby ste ho vedeli oceniť.

Blondýnka (2022)

Názov filmu je presný. Nebyť záberov s Marilyn a jej  filmov, mohlo by to byť totiž o akejkoľvek herečke či modelke. Všetky majú v Hollywoode ťažký život. Pre mňa je to film na jedno pozretie, aby som bola v obraze. Oceňujem umelecké spracovanie,  Anu de Armas a Adriena Brodyho. Na niektoré scény sa mi ťažko pozeralo a zdali sa mi samoúčelné. Film je zbytočne dlhý a tým pádom chvíľami aj nudný.

Extrémne premeny Slovensko – Druhá šanca na život (2017) (pořad)

Jediná reality šou, ktorú sledujem. Obdivujem tých ľudí, ktorí sa na to dajú. Ich pevnú vôľu a odhodlanie. Taktiež ľudský prístup Maroša Molnára, ktorý ich neustále povzbudzuje a motivuje, aby prekonali sami seba. Spolupráca lekára, psychológa, výživového poradcu a plastického chirurga je úžasná. Rada by som však videla tých ľudí aj po roku.

Výnimočná Nikol - Episode 3 (2022) (epizoda)

Zabávam sa na Nikoliných poznámkach a komentároch. Nelogické veci ? No a čo? Však to je komédia.

Bu Şehir Arkandan Gelecek (2017) (seriál)

Od začiatku do konca napätie, boj, láska. Napriek tomu, Ali z tej lode v Istanbule nikdy nemal vystúpiť. Našiel síce otca, spoznal svoju životnú lásku aj zopár dobrých ľudí, ale potom už len podrazy a podvody a vééééľa zla. Vyhral niekoľko zápasov v boxe a mal našliapnuté na dobrú kariéru. Sám život mu však uštedril knokaut, z ktorého sa len ťažko spamätá. Derin v podaní Leyly Lydie nesklamala, dráma jej sedí, tak isto aj Keremovi. Nilperi Sahinkaya ako Asli, pridala aspoň trošku humorných scén a monológov. ( Si blázon? Áno, mám to aj na papieri od doktora, chceš to vidieť?) Seriálu by som dala 3,5, ale tak zaokrúhlila som smerom hore na 4.