Fantastická čtyřka (2005)

Maximálne nepodarený film, ktorý je zlý aj v kategórii americká blbosť. Otrasný scenár s úbohými dialógmi, nezvládnutá réžia ( však sa to dalo čakať ) a trápne herecké výkony ( Jessica opäť nepredviedla herectvo/ aj to sa dalo čakať ). Postavy sú len načrtnuté a predovšetkým hlavná záporná postava je plochá ako pravítko. Prečo 1*? Pre jednu scénu - Jessica v spodnom prádle na moste.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Výborný splatter horor, ktorý je ako sa patrí poriadne úchylný, nechutný a so skvelým čiernym humorom (neuveritelne zábavný Captain Spaulding, ktorý hádže jeden skvelý fór za druhým ). Rob to síce nakoniec prehnal v používaní kamerových filtrov ale aj tak natočil skvelý film pre hororových fanúšikov. 7/10

Armageddon (1998)

Ďaľší filmík v ktorom celý svet zachraňujú američania a popri tom si neodpustia zosmiešniť Rusov. Na Zem sa rúti asteroid a hrozí jej zničenie. Ako už býva ale zvykom nájde sa obetavý amík ktorý neváha položiť vlastný život za záchranu ľudstva. Dojemné? Možno, ale nie pre mňa. Trápne? Podľa mňa určite.

Air Force One (1997) odpad!

Film nám ukazuje amerického prezidenta ako nebojácneho bojovníka za mier. Neskutočné koľko patriotizmu môže byť v jednom filme.

Dům voskových figurín (2005)

Ďaľší remake ktorý podobne ako TCM nedopadol veľmi dobre. Hlavný dôvod je neskutočne natiahnutá prvá polovica filmu v ktorej sa režisér "snaží" budovať atmosféru a načrtnúť postavy, čo má za následok to, že prvú vraždičku uvidíme približne v polovici filmu čo je pri tomto type filmu neskoro. Hercom jasne dominuje Paris, ktorá si zaslúži minimálne zlatú malinu ( ale zabitá bola veľmi pekne ). Slabšie 2* predovšetkým za podarené finále a narážky na ukradnuté video Paris.

Batman začíná (2005)

Fantastické. Batman skutočne ožil a ako sa patrí začína pekne od začiatku. Nolan v prvej polovici vykresluje postavy predovšetkým Bruca a konečne sa dozvedáme čo ho viedlo k tomu aby sa stal Batman-om. Rozumne je vysvetlené aj to odkiaľ berie všetky tie hračičky. Druhá polovica je už viac akčná a možno aj trochu slabšia ako prvá. Chaotický strih pri akčných scénach je dobrý pretože Batman potom naozaj pôsobí neviditelne a ľudia sa predsa najviac boja toho čo nevidia ale len o tom počujú. Christian Bale je najlepší predstaviteľ Batman-a a Batman Begins je najlepší film s Batman-om.

Má je pomsta (2002)

Ako je už u Parka zvykom po formálnej stránke sa filmu nedá nič vytknúť. To isté platí aj o deji a herckých výkonoch. Menej akcie než u Oldboy-a ale viac emócií a hlavne lepší scenár. Pre mňa minimálne tak dobré ako geniálny Oldboy.

Old Boy (2003)

Druhý film z Parkovej trilógie o pomste má vynikajúcich hercov, úžasnú kameru a neuveritelnú hudbu. Jediným mínusom je trochu prekombinovaný scenár.

Výtah do pekla (2004)

Podarený thriller so slušnými herckými výkonmi a predovšetkým so záverečnou pointou z ktorej nebudete paf ale rozhodne je originálna. Dôkaz že aj za málo peňazí sa dá natočiť vynikajúci film.

Blood: The Last Vampire (2000)

Vizuálne zaujímavé spojenie CGI a klasickej animácie robí z tohto dielka zaujímavú vec. Na druhú stranu stopáž je veľmi krátka a preto je dej dosť slabý. Navyše je tu veľa nezodpovedaných otázok (prečo napr.: jednému upírovi pomohla? prečo pomáha ľuďom?).