Zběsilý útěk (2006)

Úžasná dvojhodinová jazda, ktorá ani na chvíľu nenudí. Vizuálne orgie ktoré sa slovami nedajú ani popísať natiahnuté prakticky na celú dĺžku filmu. Niektoré scény sa vám zaryjú do pamäti a to predovšetkým kvôli tomu, že Wayne Kramer kašle na všetky zaužívané postupy a rieši to po svojom. Film je plný bizardných postáv od úchylného pedofilného páru až po rusa ktorý sa považuje za Johna Wayna ( mimochodom skvelý Karel Roden ). Paul Walker si po manekýnoch zahral úplne odlišnú postavu a je až neuveriteľné ako skvele sa jej zhostil. A btw ak si myslíte že slovko fuck sa nedá dať skoro do každej vety tak si pozri tento film. Nebyť toho pritepleného konca tak je to za 100%.

Mistři hazardu (2005)

Sračka ktorá snáď nemá ani dej a ide len o automobilové naháňačky a Jessicu Simpson, ktorá v každej scéne v ktorej sa objaví vytŕča zadok a škúli očami ( autori veľmi dobre vedeli, že so svojím herectvom môže akurát tak do porna ). Našťastie obidve veci fungujú veľmi dobre a keď sa k tomu ešte pridajú občas slušné hlášky máme z toho slušnú komédiu na jeden večer.

Márnice (2005)

Už som myslel, že Tobe je v úplných sračkách, teda aj bol no našťastie sa mu z nich podarilo vyhrabať. Mortuary je slušný horor s docela podarenou atmosférou, maximálne debilnými postavami ( otrasná stará vykopávka, koktavý policajt, feťák, celkom pekná baba ) a CGI efektami ktoré sú tak zlé, že som z nich skoro grcal. Čo zamrzí hlavne z toho dôvodu, že masky zombie sú naozaj podarené a doteraz nechápem prečo to museli dokaziť tou príšernou počítačovou krvou.

Underworld: Evolution (2006)

Popravde som príbehu moc nechápal lebo tie intelektuálne sračky sa nedali počúvať, ale aj tak tu nejde o príbeh ale o čo najviac akcie. Tej je v porovnaní s prvým dielom viac a čo je dobré pritvrdilo sa aj v brutalite. Na rozdiel od ostatných nepovažujem CGI efekty za nejaké super a miestami treba povedať, že sú príšerné. Najväčším kladom filmu je však Kate Beckinsale, ktorá je v tom priliehavom latexovom oblečku taká sexi, že už len kvôli tomu sa dá film pozerať a tomu, že Speedman mal určité problémi sa nečudujem. Evolution je celkove lepší než jednotka aj keď nie o moc.

Ze záhrobí (1986)

Ďalšia adaptácia H. P. Lovercraft's, rovnakí ľudia ( Gordon, Yuzna ), hlavná postava opäť vedec ( zase skvelý Jeffrey Combs ), vnútornosti, pojedanie mozgov a skoro tak zábavné ako Re-Animator. O hudbu sa podobne ako pri Re-Animator postaral Richard Band, ktorý odviedol skvelú prácu a hudba do filmu výborne zapadá. Záver je brutal zábavný, plný krvi a nechutnosí a aj keď je to celkovo o niečo horšie než predchádzajúca spolupráca, stále sa jedná o super zábavu.

2001 maniaků (2005)

Partia mladých a nadržaných debilov sa dostáva do mestečka kde je každý "maniak". Počiatočná pohostinná atmosféra sa mení na boj o prežitie. Dobré je, že film nie je moc dlhý takže nenudí, smrť je vždy veľmi pekná a primerane gore ( napríklad smrť nazvaná Penis Fly Trap ), plno čierneho humoru a zo začiatku aj nejaké radovánky ( ktoré končia často smrťou ). Malú cameo rolu si tu strihol Eli Roth ako Justin, ktorý sa objavil aj v Cabin Fever. Porovnávať toto s House of Wax alebo novým TCM je mimo, pretože tomuto zábavnému B-čku tie sračky nesiahajú ani po kotník....

Sám v temnotě (2005)

Tak Uwe skutočne nie je dobrý režisér. Ako je už zvykom scenár nám chýba, čo by až tak nevadilo keby to bolo zábavné, lenže nie je a je to skôr nuda. Ale uvidíte vrtuľníky, hummere a príšery ktoré sa nepodobajú ničomu čo ste doteraz videli ( nuž originalitou zrovna neoplývajú ). Dať ale odpad je absolútne nelogické, ale rozumiem módnej vlne, Uwe si však zaslúži aspoň dve. Keby bol film kratší tak neváham ani chvíľu a dávam viac.

House of the Dead (2003)

No kurva...neviem ako začať, prvých 20 minút bolo vážne nudných a vlastne ich môžete preskočiť, pretože tento B-čkový ( teda skôr C-čkový ) filmík nemá žiadny dej a tak vám nič podstatné neunikne ( teda až na pár obnažených mladých dám ). Potom sa to ale rozbehne a útok na chatu ktorú obliehajú stovky zombie nemá chybu. Neskutočné množstvo bullet-time ( každá postava má minimálne jeden spomalený záber pri ktorom ich kamera obletí a oni nahodia riadny bad-ass výraz ) prelínané zábermi z hry. Nebudem tu rozoberať to, že herci sú príšerní ( teda až na hlavnú hrdinku ktorej veľké proporcie nezabudnú na konci filmu zvýrazniť ) a podobne aj dialógy, ktoré sú nechcene smiešne. Nemal som Uweho rád, pretože som si myslel, že točí nudné sračky ( Alone in the Dark, BloodRayne ) lenže pán režisér dokáže natočiť aj zábavnú sračku a to sa mi páči....

Toxický mstitel 4: Masakr ve městě (2000)

Tak toto je pecka a zrejme najlepší film od spoločnosti Troma. Neskutočne úchylný, brutálny a neuveriteľne vtipný, tak by sa dal v skratke popísať Citizen Toxie: The Toxic Avenger IV. Dopredu upozorňujem, že všetko je maximálne debilné, takže intelektuáli ruky preč. Geniálne obsadenie filmu kde sa to len tak hemží známymi osobnosťami ( a pornoherečkami ) ako napríklad Eli Roth, James Gunn, Stan Lee a mnoho ďalších. Film ale stojí predovšetkým na nezabudnuteľných hláškach ako napríklad "In my BLIND eyes you are the most beautiful man in the world" ( k tomu si priraďte sex a to, že je to myslené v súvislosti s Toxicom a korunované tým, že jeho milá si ho predstavuje trochu inak :) No a dalo by sa pokračovať, ale nerád by som kazil zábavu tak si to vychutnajte sami. Všetkým teda len doporučujem ( teda okrem intelektuálov ) a hlavne ak máte radi kopu odtrhnutých končatín, nejaké to sexuálne obťažovanie postihnutého chalana a nejaké mŕtve detičky nebudete ľutovať.

Klíč (2005)

No hororový fanúšik nebude spokojný na 100% ale pokiaľ máte radi atmosferické thrilleri tak je to niečo pre vás a svojich fanúšikov určite nesklame ani Kate Hudson. Žiadne lakačky sa nekonajú ale príjemná mrazivá atmosféra sa tu z časti nachádza takže film dokáže upútať, ale to platí až o druhej polovici do ktorej sa dostanete až po prekonaní neskutočnej nudy pri ktorej sa vám môže ľahko stať že zaspíte. Inak čo sa týka formálnej stránky je to v súčasnosti štandard podobne ako priemerní herci.