House of the Dead 2 (2005) (TV film)

Tak tento film určite nie je určený pre každého a to či sa vám bude páčiť záleží aj od toho ako k nemu pristúpite. Absolútne debilný scenár a to nehovorím o dialógoch ktoré sú ešte horšie. Človek sa ale sem tam zasmeje keď vidí ako sa herci snažia hrať, upozorňujem snažia, pretože na viac jednoducho nemajú. Potom sú tu fakt vtipné scény ako napríklad jedna pri ktorej vojak odchodí zbraň a ide si to so zombie rozdať ako sa na chlapa patrí ručne stručne, len neviem či to malo byť vtipné aj podľa scenáristu. Logika je niekde na bode mrazu. Jeden si sám rozotiera krv po xichte a nenakazí sa, zatiaľ čo ďalšieho ( docela úchylák, ktorý sa fotí s nahou zombie slečnou ) poštipne komár a je nakazení. Pochopiteľne že logika nie je to čo človek hľadá u hororového filmu ale tu je to až neznesiteľné. No ale zabaviť som sa zabavil tak nemôžem byť krutý a dať odpad. Po zhliadnutí tohto skvostu som odhodlaný pozrieť si aj prvú časť od majstra UWEho...

Hele kámo, kdo tu vaří? (2005)

Môže byť vtipná komédia ktorej humor stojí len na nechutnostiach? No pokiaľ ste teenedžer tak hej a presne pre nich je Waiting... určený. Popravde sa človek sem tam zasmeje ale niektoré scény sú vyložene blbé a filmu by bodlo keby tam neboli, napríklad scéna s "bobrom" vážne nepotrebuje komentár.

Hostel (2005)

V prvom rade by som rád ľudí čo to poučil. Nie každý horor vás má vyľakať alebo nie vždy má horor vyvolávať strach. Niektoré horory ako napríklad Hostel kladú dôraz na násilie a to tak aby vás znechutili, nič viac ( dej je až na druhej kolaji ) a nikto nemôže vyvrátiť, že by toto Hostel nespĺňal . Zhodnú sa na tom všetci, stačí si prečítať komentáre alebo odborné recenzie, takže film v tomto ohľade plní svoju úlohu bezchybne. Aby bolo jasné jedná sa o hororový subžáner exploitation. Matkou tohto žánru je Texas Chain Saw Massacre, The (1974). Takže nepíšte sprostosti že ste sa vôbec nebáli, lebo tým len dokazujete svoju nevedomosť čo sa týka hororov. Teraz niečo k filmu, dej začína docela pomaly a všetko o čo ide je sex, chlastanie, nejaké drogy a zase sex, sex a aby toho nebolo málo tak ešte raz sex. Pozor, nie je to nudné, človek sa docela zabaví a o to bude potom väčšie zdesenie ( v dobrom slova zmysle ) z druhej polovice. Po tom ako sa naši traja fuckeri dozvedia o úžasnom Slovensku veľmi radi sa sem hneď premiestnia a užívajú si so "slovenskými" kurvami. Vo chvíli keď sa stratí prvý kamoš prichádza to na čo sa všetci najviac tešili a čo ide Eli Roth najlepšie a to zobrazenie násilia, mučenia...Hneď prvá takáto scénka je jedna z najlepších akú som kedy videl, skvelá práca s kamerou a atmosféra stoja naozaj za to ( celkový dojem trochu kazí hyperfuckový slovník obete, ale predstavte si že ste v jeho koži, vaše slová by boli asi podobné..) a to je len začiatok, bude ešte lepšie. Film je preplnený odkazmi ako napríklad scéna s japonskou dievčinou na konci filmu, ktorá je presná citácia japonského trilleru Suicide Club. Za zmienku stoja určite aj tunajšie reálie, ktoré filmu dodávajú osobitný náboj a to je pre nás aj škoda, pretože niektoré scény potom vyznejú skôr smiešne. Čo sa týka hodnotení a komentárov tipu hnus, debilina atd, pretože zosmiešňuje Slovensko tak sa tým nedajte odradiť. Pokiaľ sledujete film pozorne pochopíte že Slovensko je len kulisa a všetko zlé robia cudzinci a nie Slováci. Eli Roth sa dokonca aj ospravedlnil čo nemusel ani robiť, pretože si uvedomte či sa niekto niekedy ospravedlnil napríklad takým Rusom ktorí bývajú zobrazovaní ešte horšie. Netvrdím, že Hostel je dokonalý, to ani zďaleka nie je, má dosť chýb ale v porovnaní s ostatnými americkými horormi z poslednej doby sa jedná o skvelé dielko...

Přepadení v Pacifiku (1992)

Neuveritelné....nikdy by som nepovedal že sa mi bude páčiť film so Stevenom Segalom. Nejde síce o nič výnimočné ale na poli akčných b-čiek patrí rozhodne k tomu najlepšiemu a z filmov Stevena je rozhodne najlepší. Za zmienku stojí aj pekná scénka s Erikou :)

Doom (2005)

Doom svojou prvou hodinou silne pripomína Resident Evil, dostaneme typické blúdenie chodbami, počúvame debilné rozhovory ale potom príde záverečných 15 minút ktoré film zachraňujú a to v podobe vynikajúcej first-person scény a následne dobrým súbojom. Celkovo rozhodne lepšie než Resident Evil: Apokalypsa. 4/10

Wolf Creek (2005)

Ako už Adrian spomenul prvá polovica je zbytočná, nič sa v nej nedeja a tým pádom nudí, ale pokiaľ vydržíte budete odmenený skutočne skvelou, brutálnou jazdou na ktorú len tak nezabudnete. Výborne nasnímané so skvelým buranom (sadistom). V porovnaní s novým TCM alebo House of Wax má jasne navrch. 7/10

Ong-bak (2003)

Áno, bojové scény sú ukážkové a Tony Jaa má pred sebou sľubnú budúcnosť ale problém je v tom, že film sa opiera len o to, pretože scenár je otrasný a herecké výkon na zasmiatie ( ten koniec sa fakt nedal pozerať ). Pokiaľ ste ale fanúšik bojových filmov kľudne si pripočítajte ďalšie 2*.

Cabin Fever (2002)

Vynikajúci horor, pri ktorom je vidieť že Eli Roth má horory naozaj rád a vykráda ich jeden za druhým ( jasná inšpirácia Evil Dead, The Texas Chainsaw Massacre, The Blair Witch Project... ) ale čo je dôležité, robí to s citom. Film ktorý vás v jednej minúte rozosmeje a hneď na to zhnusí ( je tu pár naozaj nechutných scén ako napríklad nepríjemná depilácia nôh ), prípadne oboje naraz. Pripomína ako môže byť horor hlúpy, nechutný a zároveň tak nádherný.

Ostrov (2000)

Ďaľší Ki-Dukov film v ktorom spojil lásku a násilie. Poetický príbeh takmer bez dialógov, rozprávaný len prostredníctvom vynikajúcej kamery a konania postáv. Rozhodne stojí za pozornosť ale pre veľa ľudí bude asi len ťažko stráviteľný.

Vyvrženci pekla (2005)

Horror v ktorom je na americké pomery veľa násilia podaného pekne naturalisticky. Všetko čo bolo na House of 1000 Corpses dobré ( hudba, drsný humor, slušná atmosféra ) zostalo, navyše sa Rob naučil používať kamerové filtre a tým sa mu podarilo vytvoriť skvelú vizuálnu stránku a film ani na chvíľu nenudí. Pre hororových fanúšikov je to v tomto biednom roku povinosť, vlastne ide o jeden z najlepších hororov vôbec a znovuoživenie exploitation. 10/10