The Eclipse (2009)

Pro mě je to film o snaze srovnat se se smrtí milovaný osoby s prvky nadpřirozena a o cestě k nový lásce a jako takovej funguje dobře. Dokonce nám připraví i několik úsměvných momentů (rvačka v hotelu) a věčně nametenej zarostlej Aidan Quinn má sexappealu jako ani za mlada ne. Ty tři lekačky mně spíš možná zvedly koutek než zadek ze židle, ale jinak příjemná podívaná. Nenechte se zmást žánrem horor, berte to jako romantický drama a zklamaní nebudete.

The Christmas Blessing (2005) (TV film) odpad!

Asi taky potřebuju transplantovat srdce, jelikož si nedovedu jinak vysvětlit, proč mě to vůbec nedojímalo. To byl ale sentimentální, odpornej, patetickej, do období Vánočního (jak jinak) zasazenej hnus, v kterým je úplně všechno, co vyjadřuje slovo "kýč" najednou a zazní všechny nejklišovitější fráze od: "Ztrácíme ho!", přes: "Tak moc tě miluju!" až po: "A uvidím to všechno z nebe?". Celou dobu to bylo dojákový utrpení, ale když s sebou sekla jistá slečna, tak jsem se od tý doby už jen chechtala, jak může někdo tohle zplodit a moje červený vánoční botičky to začaly odtancovávat k odpadu. Brr

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Tenhle projekt je pro mě jako cigarety - když jsem je okusila poprvé, moc mi nechutnaly a nechápala jsem, co na nich lidi maj, ale stejně jsem si zapálila znovu. Pak se mi zamlouvaly čím dál víc, a já v nich nalézala chutě, který jsem v napoprvé neodhalila, až se z toho stala závislost (až nechutně chytlavý melodie - hlavně My Freeze Ray...). Ale s cigárama to skončilo tak, že jsem měla z překouřenosti tendenci típat je v půlce a dokuřovala jen ze zvyku, než jsem si uvědomila, že by bylo lepší s tím seknout. A do tý poslední fáze se Dr. Horrible , vzhledem k jen 3 krátkým epizodkám, díkybohu nikdy nedostane a tak mi zůstene jen ten fajn šmak. Patřím k těm, kterým 40 milejch minut stačí a nášupem bych si nechtěla kazit chuť...Zvedám ze 3* (napoprvé) na 4*.

Kramerová versus Kramer (1979)

Vždycky, když vidím takhle starej film, musím jen povzdechnout, proč se takový netočej i dneska. Drama bez efektů, s čistou jedničkou za herecký výkony i režii, působící na jednoho tak, jak se tomu dnešní bijáky sotva kdy přiblížej. Musí bejt hrozně těžký udržet před dítětem nestrannost a nekydat na druhýho rodiče špínu a scéna u soudu, kdy je všechno už jen v rukou právníků, kteří se nežinýrujou sáhnout pro dolar i do špinavýho bahna, je hrozně decimující. Ženská krása byla tehdy přirozená, ne přehnaně dokonalá, z Meryl sálá půvab, ale přesto v ní můžeme vidět paní od vedle. To platí vlastně i o Dustinovi...jojo, škoda...

Vybíjená (2004)

Fakt, že naprosto každičkej scénáristickej detail šel dopředu s jistotou uhádnout, mi nevadil až tak, jako to, že ty dialogy se tak zbytečně natahovaly až nakonec vyzněly naprázdno, popřípadě trapně. Někdy je lepší pointou skončit, neopakovat ji a zbytečně to neprodlužovat. Komedie bez nějakýho extra vtipu, a hlavně - bez nápadu. Až na vyjímky..."Není to nutné?! A je snad nutné, abych po ránu pil vlastní moč? Není! Ale dělám to, protože jednak je sterilní a jednak mi moc chutná.."

Requiem za sen (2000)

Umělecky je to vypiplaný, a i to až moc - rozjíždějící se panenky a funění by stačily jednou, dvakrát, takhle to začne štvát. Nehledě na to, že při intoxikaci opiáty se zorničky smršťujou, nehledě na to, SPOILER že ostřílenej konzument si to pálí furt do stejnýho místa, nehledě na to, že by na stimulanty navozenou anorexii sotva nasadili elektrošoky KONEC SPOILERU nehledě na to, že je to všecko strašně nepravděpodobný a s varovně vztyčeným prstem schválně přehnaný a nehledě na to,... že těch "nehledě" je už trochu moc, takže na ně hledět budu. Darren to prostě přeplácal (jak je, snad s vyjímkou Wrestlera, jeho dobrým zvykem) a ten scénář - je moc katastrofickej a jeho stvůrce nevěděl o drogách lautr nic. Snaží se tvářit děsně realisticky, ale právě realita tomu chybí, tak jen prvoplánově šokuje a deptá. 50%.

Pan Nikdo (2009)

Vizuelně a hudebně dokonale vypulírovaný zvláštní safari po zmatených představách zmatenýho pana Bezejmennýho, zmateně. Jedete si v safari autobuse, sledujete žirafy ve výběhu, najednou se jim obratel po obratli začnou scvrkávat krky, nohy zanořovat do těla, aby jim narostly ploutve, zamrskaly se a jako lososi skočily do řeky a plavaly. A nikdo vám neprozradí, jestli jste usnuli u rybaření a sníte o žirafách nebo naopak. Jenže ono je to nadmíru zábavný, ačkoli tomu bude hodně lidí vyčítat prázdnotu skrytou za efekt, já myslím, že v tolika příbězích si každej najde to svoje, a mají co říct, navzdory tomu, že konečnej mišmaš je vážně jen...mišmaš a rozuzlení je až primitivně jednoduchý. Holt cesta může být cíl. Dodatek: Bohužel mi z toho ale v hlavě skoro nic nezůstalo, takže se přikloním níž - silný 3*

Dokonalý trik (2006)

Tenhle Nolanův počin se mi zatím líbil nejvíc (viděno: Memento, Insomnie, Batman begins, TDK, Inception). Děj je spletitej, až máte na konci chuť pustit si to celý znova, abyste věděli, jestli to opravdu tak skvěle zapadá. Spoustu věcí během filmu začínáte tušit, ba přímo vědět, ale to je účel, protože stejně jako u kouzelníka víte, že je to jen trik, ale jistí si být nemůžete, protože je řemeslně dokonale provedenej, tak stejně tady víte, jaká je pointa, ale najisto nemáte nic. To se všechno vyjasní v závěrečný vysvětlovačce, která mohla být trochu umírněnější, ale zase lepší než hození diváka do ledový vody a plav...

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Má to švih, plno nápadů, je to vtipný a přitom jsou všichni přirozený (např. pijou běžně alkohol...jako my, Přátelé byli puritánčtější...), už od pilotního dílu to je prostě jízda. Plus odkazy na jiný filmový dílka (Hříšný tanec, Sedm, Karate Kid, Pump up the volume, Terminator, Čelisti, King Kong, Star wars...). S touhle bandou rozhodně zůstanu...Dodatek: Kvalita se se 4. sérií začne poněkud naklánět ne úplně příznivým směrem, ale i tak mě seriál bavil a nezklamal. Dodatek 2: Tak to mám zkouklý po 7. sérii a už nám to telenovelatí. A Tedovo - "něco jsem podělal, musím to napravit, podaří se mi to a teprv pak mi dojde, že to vlastně vůbec nechci" už není originální, ale únavný. Ale pořád budu koukat a doufat, že se Phoenix ze svýho popela nakonec zvedne...byla by ho škoda. A NPH by se mohl semtam trochu krotit v mimice a v hlasovým (eunuším) projevu, občas to přehání až do trapnosti (a to mám Barneyho ráda). Dodatek 3: Tak tu máme 1. díl 8. série a měli by to co nejřív ukončit, než to bude naprostá konina. Dopředu přesně víte, co se stane, šablona na každej díl stejná, vtipy jsou opakovaný, trapný, seriál nudí, Barney je slimák a Ted totální vocas. O hvězdu dolů a bude hůř.

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

Děsně uhláškovaný, děsně absurdní a děsně vtipný. Film, kterej si pohrává se všema žánrovejma klišé a využívá je ve svůj prospěch. Nenazvala bych to úplně buddy movie, páč Val tady hraje druhý housle, až po opravdu komediálně talentovaný Michelle Monaghan, který to navíc fakt sekne. Dvojice hustej gay Perry a nablblej Harry se zase postarali o trefný kecy, takže jsem se celejch 100 minut (rozumná to stopáž, jíž má řada tvůrců tendenci zbytečně přepalovat) naplno bavila. Nečekaný, velice příjemný, překvapení! A fajnšmekařský narážky na celej Hollywoodskej ansámbl jako bonus - BERU!!!