• Krátkometrážní

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Viděl jsem všech 7 dílů. Jedná se o zajímavý pohled na historii a vývoj Rocku - ovšem z britského rychlíku.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Velmi dobře obsazená komedie. Chudák Adam Buxton (Tim Messenger). Stephen Merchant (P. S. Taker) popisující labuť - tak tenhle interní vtípek Simona Pegga je k nezaplacení.

Běsi (2008) (divadelní záznam)

Pokud jsem dal výborným Budařovi a Vyorálkovi silnější 4 za Stavrogina od Husy, tak musím dát Prachařovi a Vondráčkovi slabší 4. Jinak opět skvělý "vypravěč" Táborský. Někteří herci bohužel příliš přehravají (i na divadlo, což je na televizních kamerách vidět dvojnásob) a tím tak občas ničí atmosféru. Na adaptace mých oblíbených ruských klasiků upírám velkou pozornost.

Danger! 50,000 Zombies! (2004)

Jednoduchá říkanka k zapomatování od Dr. Fella :Talk low, walk slow - no was it other way around ? ... anyway get indoors and hmm, this part i havent thought through."

Kes (1969)

Nejoblíbenější film Karla Pilkingtona. A ani se nedivím - paperound ještě ráno před školou, kruté severské podmínky, nezájem učit se, "ochočený" sokol/straka.

Gummo (1997)

One word for you lads : SCUM !!!

Otec prasátek (2006) (TV film)

Film o nutnosti lidské fantazie, který rozbourává mou vlastní vizi Zeměplochy. Ikdyž je má vysněná Zeměplocha lepší (čí není, že?), jsem s tímto TV filmem velmi spokojen. PS : Rozdělení na dva díly jsem u dané stopáže také uvítal.

Moon (2009)

Nutí diváka přemýšlet a to se mi líbí.

Ten kluk (2007)

Human conscience, how much can you bear ? Mrazivý příběh, inspirovaný skutečnou brutální vraždou 2-letého chlapce dvěma desetiletými chlapci v roce 1993 - Boy A and Boy B.

Most do země Terabithia (2007)

Pěkný film, ve kterém se opět objeví pro mne nádherné oči Zooey (na pohřbu). Strašně mě štval ten voiceover. Jen málokdy zvukař odrovná atmosféru, jako tomu bylo v tomto filmu.