• Krátkometrážní

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Trošku mě zklamal závěrečný souboj. Ale v 60-tých létech to určitě bylo vysoce nadprůměrné dílo, a z kina se odcházelo s pocitem dobře investovaných peněz do kultury s vysokou návratností.

Gangy New Yorku (2002)

Kněz proti Řezníkovi na ostří nože. Asi všichni víme jak tohle dopadne.

Flight of the Conchords (2007) (seriál)

Conchordi na sebe poprvé více upozornili na Edinburghském Fringe festivalu v roce 2002, v roce 2003 dokonce byli nominováni na hlavní cenu (v té době Perrier comedy award). Jejich popularita stoupala (i mezi komiky - například Jimmy Carr jr.) a BBC Radio 2 je v roce 2004 vzala pod svá křídla. O to více mne překvapilo, že na televizní verzi se nakonec podílela HBO. Docela to funguje, ale přece jenom je vidět, že hlavní část humoru spočívá v textech písní, což je vidět i z jejich "stand-up" vystoupení. Já osobně jsem se nejvíc smál při jejich lovesongách alá Bee Gees nebo Jemainových pohybech alá Prince.

Proboha! (2008)

Zoufalý mockument, který to bohužel myslí vážně. Jediné pozitivum je zdejší výborná diskuze, kterou vyvolal. Bill, you're not so smart.

Prokletý klub (2009)

Pro fotbalové fandy povinnost. Já osobně bych do Leedsu nikdy trénovat nešel.

Dobré téma, dobrý herecký výkon/-y Pýta a o to více mě zklamal tak odbytý střih (i přes vysvětlení v bonusech). Vůbec doporučuju seznámit se s backgroundem filmu. POZOR I'M SPOILING NOW - Starej známej provokatér Stanley. "Jak já tě mám přečtenýho," chtělo se mi v půlce filmu zvolat. A přesto mne překvapil tím useknutým koncem, na který měla navázat ona pověstná dortíková scéna. Takovej provokatér, kterej navíc točil v Anglii a stejně to kvůli JFK vystřihl ! A Dallas radši předabuje na Vegas ! Kam se poděla Kubrickova nesmlouvavost ? - Při závěrečných scénách asi některejm nám pařanům ukápne pár slz při vzpomínce na hry Red Alert a Fallout. PS : Jo a nenechte si ujít výbornej trailer !!!

Adamova jablka (2005)

"A víš co Jensene ? Já ti to věřím." A proto nechám plné hodnocení. Zajímavost : o zvířata se starala Fauna a film Praha.

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

Přesně vidím tu cílovou skupinu, která je tomu ochotná dát 86 %, já ale do ní určitě nepatřím. Průměrný muzikál (opravdu mi všechny písně splývají a sing-along vážně nehrozí) a bohužel i průměrná komediální/parodická část, která se sice tváří originálně, ale těch pár opravdu originálních prvků není vtipných. Za málo peněz málo muziky.

Amores perros - Láska je kurva (2000)

Tak se nám ti psi z toho názvu trochu vytratili, není-liž pravda ? No nic, film je to totiž velmi dobrý a určitě nepotřeboval upoutávat pozornost českého diváka laciným názvem. 1st 4*, 2nd 4*, 3rd 5*.

Grázlové (1996)

"Prostě jsem si řekl : 'Už s tím nechci mít nic společného', a za tři dny jsem stál uprostřed pouště." Výborný Wesův debut.