• Krátkometrážní

Zlo mezi námi (2003)

Nádhera. Prostředí internátu je filmařsky velmi vděčné a zde je dokonale využito. Výborný výkon Gustafa.

Dexter (2006) (seriál)

Re-RedRum

Maškary (1991) (koncert)

" Děkuji ... " Ten pohled Karla Kryla ("co vy chudáci ne-víte") jsem měl na jeho koncertech vždy nejradši. Písničkář Krylových kvalit se bude jen těžko hledat.

Četa (1986)

Tak za kolik to máš ?

Hitlerovi muži (1996) (seriál)

"Have you all forgot Rudolf Hess?" [Bernard Sumner-JD]

Reservation Road (2007)

Velmi silné téma - velmi dobře zahrané i stopáž je odpovídající. Kdybych nebyl tak přísnej určitě dám i pátou hvězdu. PS: Hotel Rwanda jsem ještě neviděl.

Dresden Dolls: Live at the Roundhouse (2007) (koncert)

Jelikož nejsem fanoušek TDD (hlavně kvůli textům), tak můžu objektivně říct, že jejich živáče jsou hodně povedené. Horší už je to s jejich fanoušky ...

Slon (2003)

Náhled do obyčejného (posledního) dne některých studentů na střední škole mě zaujal - asi až v patnácté minutě mi docvaklo o co asi půjde. Vadila mi ovšem časová nesrovnalost mezi příchodem fotografa a dvěma střelci do knihovny - prostě tam nemohli dojít tak brzo. Musím přiznat, že i tak na mě konec silně zapůsobil.

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

"Why?" "Indeed Why." Takových Proč? se nad šestkou HP vznáší hned několik. 15-ti minutovou pauzu v kině nemá cenu řešit (přece jen konzum je konzum). Proč se jen vrátil Steven Kloves? Scénář je jasně nejslabší stránkou - zaměřil se totiž na "nové / jiné" dějové linky než předchozí díly a to jasně ku škodě celkového vyznění - IMHO. No nic, alespoň že Yates své řemeslo docela ovládá a je ke zhlédnutí pár výborných hereckých výkonů (zmínit musím hlavně H.B. Carter, opět A. Rickmana a také F. Dillanea). Když to shrnu, Kloves zbytečně zatáhl za záchranou brzdu po slušně rozjetém vlaku z pětky. Škoda.