Jak je důležité míti Filipa (1979) (TV film)

Prostě výborné. Neříkám, že bezchybné, ale nemám chuť ani důvod na tom hledat blechy, když je to tak pohodové a příjemné :)

Jak je důležité míti Filipa (2002)

Předloha O.Wilda je prostě geniální a s kvalitním hereckým obsazením a neošizenou výpravou to asi nemohlo dopadnout špatně. Přesto mi nějak víc sedne česká verze, kde je víc vytěženo z absurdity a vtipu dialogů. Takže nemůžu ohodnotit plný počet. Přesto moc pěkný film, na který není problém se podívat po čase znovu. (Snad jen ty "snové" vsuvky byly nakonec trochu moc násilné, přislo mi, že režisér trochu nevěděl co by, tak to "vycpal". A hudební čísla mohla být dobovější)

Den nezávislosti (1996)

Ty americky kydy se proste nedaji stravit ... jinak by to bylo o hvezdicku vic. Kdyby to jeste melo vymyslenou trosku verohodnejsi pointu, mohl by to byt docela stravitelny film. Jenze kdyby jsou chyby, ze ano ..

Unaveni sluncem (1994)

Pomalé tempo, kamera, zvuk, to všechno evokuje teplo plného léta. Ale dusno není dáno jen počasím. Někde v dálce zuří bouřka politická. Stalinova diktatura a čistky v armádě, ale tvoří jen tušené pozadí možná posledního společného léta .. FIlm s atmosférou, která se divákům dostane pod ůži a už tam nadlouho zůstane ..

Pátý element (1997)

Příjemná a dobře udělaná pohádka o tom, že láska zvítězí. Půvabná Jovovich, oškliví přihlouplí piráti-mimozemšťané, úchylný záporák, trochu space opery, trochu akce. Co k tomu dodat ? Popcorn a příjemná odpočinková zábava.

Total Recall (1990)

Pro mne asi pořád nejlepší scifi. Místo dokonalé ale sterilní počítačové virtuální reality staré dobré triky a hlavně nechybí poutavý děj plný zvratů a překvapení a hlavně je tam i myšlenka. Dokonce ani konec nezkazí dojem (a to se dá u amerických filmů málokdy říct). Tak co myslíte, jak to bylo - sen nebo skutečnost ? ** 30/7/2012 - prave jsem shlednul trailer noveho remaku a je to hnus, dalsi pocitacova sracka s litajici kamerou a grafikou ve stylu PC hry ...

Alenka v říši divů (2010)

Přesto, že se mi film vlastně hodně líbil 5 hvězdiček dát nemůžu hlavně pro příliš přímočarou a bezkonfliktní dějovou linku (no, spíš rovnou a krátkou úsečku). Navíc se z filmu téměř úplně vytratily nonsesny, poetika i hlubší významy předlohy a hlavně očekávaný černý humor T.Burtona. V podstatě pouze dvě postavy z celého filmu překročily schematičnost a epizodní charakter - sympatická Alenka a krásně úchylná Červená královna (obě i díky výbornému českému dabingu). Ale dát jen 3 hvězdy by bylo zase nespravedlivě přísné, film je to jinak pěkný a klidně se na něj kouknu znovu.

Rodinka (2011) (seriál) odpad!

Obavy, se kterými jsem si sednul k prvnímu dílu, se potvrdily a nakonec jsem ho ani nedokoukal. Chápu, že se trio Kolářová, Štěpánková a Hanzlík možná chtělo vrátit zpátky v čase, ale díky autorům a režii je výsledek jen zoufale nudný a trapný. A tím nemyslím jen hloupě okatý "product placement" (etudy s bublinkama a koňskou mastí byly opravdu neuvěřitelné), ale hlavně celkovou rádoby vtipnost a zoufalou prázdnotu dialogů. Vykrádání námětu původního seriálu k dobré zábavě nestačí. Dodatek - náhodou jsem pustil TV, když běžel další (5-tý) díl a žádné zlepšení ..