Ženy na pokraji nervového zhroucení (1988)

Krásny farebný obraz výborne ladil s farebnými dialogmi žien, ktoré boli na pokraji nervového zrútenia a medzi nimi sa tmoliaci mladučký Tonda Banderasú.

Nouzový východ (2008)

Najprv bolo len slovo a slovo robí chlapa a keď ten chlap trepe len tak trepaniny, už nieje chlap, ale len tieň chlapa a o ten sa žena oprieť nemôže a tak padá do priepasti smrti.

Zalknutí (2008)

Chlapík trpí poruchou sexuálnej závislosti / ten názov musel vymyslieť len nejaký doktorský impotent / samozrejme k ženám, to nieje nič hrozného, ale v tej jeho závislosti má problém s tým, že sa mu málokedy postaví. No má veľmi dobrého kamaráta, ktorému zas stojí a to v kuse a tak si ho musí honiť pätnásťkrát denne až má dlaňové problémy, veď aj Anča dlaňová má svoje hranice. Ten prvý chlapík má ešte duševne chorú matku, ktorú pravidlene navštevuje v cvokárni a tam by rád pretiahol tamojšiu doktorku a tak sa rozhodne, že jej poriadne zabúši na pošvu, ale skúste búšiť s flanelom a pritom ešte šukaju v kaplnke tunajšieho zariadenia a už, už by mu to, vyšlo, ale čo čert chcel, šukajú priamo pod krížom a ten úpreny pohľad krista mu zabráni vypustiť prúd semena do doktorkynej pošvy, ktorá ho potrebuje na vedecké účely. Pritom všetkom sa ešte dozvie, že je klonom Ježiša Krista, lebo pred časom jeho matka ukradla predkožku priamo z Vatikánu. No nieje to všetko také ako sa zdá, ale to už nepoviem. Ale poviem, že život za moc nestojí, keď Vám poriadne nestojí. No moment, ja bez problémov to zdvihnem na päť a to oceľových hviezdičiek, aby bolo jasno.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Časy, keď láska nebolo v mobile slovo len a spomienka na vek, krásny tak.

Zítra je dnes (2006)

Kleopatra ako milovnica Almodóvara sa rada hraje so slovíčkami a tým to vyzerá lepšie ako to je.

Zázraky se nedějí (2008)

Čo sa babe chcelo,to sa jej prisnilo a tak na stene domu zbadá obraz veľmi známeho Žida, čo je príležitosť, aby sa začali diať zázraky.

Nadaný žák (1998)

Mladý,tupý a svojím spôsobom primitívny chlapec sa tak vehemetne pchal do starej fašistickej riti, až sa tam vopchal komplet celý. A starý fašista ho na oplátku, s prepáčením, vysral vo svojom mladom origináli. Synku, raz každá kosa narazí na kameň a keď je ten kameň ešte k tomu náš diamantový, tak je to pre tu kosu smrteľné!!!

Ať vejde ten pravý (2008)

Láska je sila a zlomila aj dvanásť ročnú, niekoľko storočí starú upírku a v zasneženom studenom Švédsku je potreba teplej ľudskej krvy znásobená a to aj láskou ku originál dvanásť ročnému chlapcovi, ham:)

Výměna (2008)

Neviem odkiaľ vyonanoval Clint, tento skutočný príbeh, ale z flanelu, ktorý má medzi nohami určite nie. Mne aj mojej žene sa pohrešovali syn aj s dcérou takmer tri týždne a tak viem presne ako vyzerá utrápena žena. A to, čo predviedla Angelina bolo skutočnosti na hony, míle, kilometre vzdialené. Scéna, keď prichádza na stanicu po svojho nájdeneho syna a uvidí tam celkom cudzé dieťa, no súhlasí,že to jej dieťa je, tak to už bola taká ptákovina,volovina a nechcem napísať ešte aká ...iná. Dve a pol hviezdičky za dobovú atmosféru s krásnymi pomalými autami, pomalým životom a s mobilmi, ešte len v prachu budúcnosti.Nazdar