Iveta - Tisíc obyčejných věcí (2022) (epizoda)

Úvodní díl mi připadá plochý, spíše než o příběh jde o popis děje. Nejprve tohle, pak sbor, pak Jihlava, pak tohle a tohle. Iveta působí v té své zaťatosti černobíle, jako by jí ani nic než hudba nezajímalo. Zatímco její sestra je psychologicky propracovanější, názorově vyspělejší. Křenková ani pipku zahrát neumí, takže dobrá volba. Líbí se mi i role otce, který se samozřejmě o dceru bojí, a chová se přesně tak jako tátové té doby. Seriál začíná v osmdesátých letech, v době mé puberty. A ano, souhlasím, že na nás mámy šily. Ale já jsem nosila úplně něco jiného, než dívky v seriálu. Že by se ve Frenštátu nešilo podle Burdy? A ty účesy! U nás na západě vládla trvalá nebo dlouhé vlasy s čelenkami. Stejně tak interiér bytu Bartošových tou dobou nedýchá. Napadá mě srovnání s epizodou Paní, vy jste vdova! (jiný seriál z doby totalitní). Náhodou zde také hrála Křenková. Reálie interiérů mnohem více odpovídaly. U Ivety bych na základě kostýmů nebo scény vůbec nevěděla, o jakou dobu jde. Po vizuální stránce zklamání. Herecké výkony zatím průměrné.

Happy End (2015) (studentský film)

Animace založená na velmi povedené osobité kresbě. Výtvarník pracuje s perspektivou i s pohledy shora. Film je černobílý, některými momenty komiksový. Má spád, jde vlastně od konce, aby se divák  pointy dočkal na začátku. Je to opravdu černá komedie s morbidnostmi, které v animovaném filmu přijímáme s úsměvem. Zvlášť když je patrné poselství celého příběhu. Moc se mi film líbil a nechápu, že neproměnil nominace ve vítězství.

Česko na drogách - Piko piko na hlavu (2024) (epizoda)

Přehlídka zabijáků i s čísly. Edukativní pořad pro... Pro koho vlastně? Ikonka v úvodu vymezuje diváky od 15 let. To je zacílení? Nestavení 15 let? A dál co?

Výborná SHOW (2024) (pořad)

Na základě jednoho dílu nechci hodnotit hvězdičkami. Myslím, že úroveň jakékoli talk show je dána nejen moderátorem, ale i hosty a vzájemnou chemií. A to se mi zatím povedlo načíst. Hodnotím, že mezi Lucií a hosty není stůl, líbí se mi ten velký prostor. Podlaha pokrytá několika koberci navozuje atmosféru domova. No, uvidíme, jestli se pořad opravdu vymaní ze zaběhnutých formátů českých talk show.

Seal - Secret (2010) (hudební videoklip)

Krásná píseň v ne tak originálním klipu s tehdejší Sealovo manželkou.

Seal: Kiss from a Rose, Version 2 (1995) (hudební videoklip)

Jde pravděpodobně o klip s modelkami. Krásná píseň v jakémkoli klipu jen podtrhuje Sealovo charisma.

Seal: Kiss from a Rose, Version 1 (1994) (hudební videoklip)

Výborný klip. Nádherná píseň. Charismatický Seal s hlasem jemným, hladivým, prostě neodolatelným!

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

Vtipná, nekomplikovaná pohádka. Pro děti srozumitelná, s jasně nastaveným dobrem a zlem. Líbivé exteriéry, barevné kostýmy, výborná hudba. Skvělý Vetchý, Lábus, Vladyka, Kubařová a malá Bečková dávají pohádce šmrnc.

Dalgliesh - Vraždy podle návodu – 2. část (2023) (epizoda)

Jedna dějová linka, žádné vedlejší okolo, které odvádějí pozornost. Postupné odkrývání pravd a motivů. Výborná dvojka vyšetřovatelů (druhý Dalgliesh má taky něco do sebe). Ukotvení ve vizuálu viktoriánské gotiky a dobových interiérů. Výborná kamera, snímání shora, záliba kameramana ve středové kompozici, práce se světlem. A podmanivá hudba. Jo, líbilo se mi to.