Zdravotní škola - Velká rozhodnutí (2019) (epizoda)

Tato epizoda je mým prvním potkáním se seriálem, navíc nezáměrným. Dialogy někde mně za zády mě upoutaly, tak jsem si dala epizodu od začátku. Vplula jsem, pochopila jsem. Hodně tématem sestřiček a vztahovými zápletkami podobné anglickému seriálu Zavolejte porodní sestřičky. Výborně zachycené dobové reálie, interiéry, kostýmy, rekvizity... Nicméně si myslím, že počtem epizod si získá především diváky, kteří neviděli anglický seriál, protože tento, i když se mu úrovní může rovnat, bere spoustu času sledováním hodně podobného.

Room (2015)

Jediné, co se mi na filmu líbilo, byl pohled toho chlapce, jeho myšlenky, představivost... A kupodivu i větší adaptabilita na změny, což se u jeho matky úplně neprojevilo. Film byl spíše mozaikou pocitů, o příběhu mluvit nelze. Pro mě film těžko uchopitelný v kauzalitě, v kontextu času i v souvislostech vztahových. O vězniteli se nedovíme nic. Spousta otazníků. Nesedlo mi to.

Vytoč mého agenta - Epizoda 3 (2024) (epizoda)

Sabina Remundová mě rozesmála k slzám! Koketovala jsem dokonce se čtyřmi hvězdičkami. On ten seriál nebude úplně marný! Mám ráda, když jdou herci v roli do parodie sebe sama, když si ze sebe dokáží udělat legraci. A tady, protože hrají sami sebe, to bude pravděpodobně hlavním ideovým motorem. Kromě Sabiny chválím Ivu Janžurovou, Hádka, Issovou, Haváčovou, herečku v roli švédské režisérky i její tlumočnici a další a další. Bavila jsem se. Doufám, že další díly budou neméně vtipné. Líbila se mi velmi i hudba, ale nevšimla jsem si, zda v titulcích byly písně uváděny... Něco ze Švédska?

Myši patří do nebe (2021)

Pohádka s dobrým koncem, bajka (s nadbytkem moudra) a ještě fantasy. Moc pěkně dějově poskládané. Příběh sám je originální s emotivními momenty, přesto vizuální podoba postaviček a animace stojí ještě o levl výš. Ta myší holčička s čumáčkem, s očkama, kterými dokázala tolik sdělit, s prstíčky, s nimiž ani jednou neustrnula v klidu... Tak ta mě tedy dostala! To bych si fakt nepomyslela, že bych se hned dívala po plyšákovi Šupito. Jo, dívala. Ale to, co se nabízí, nemá s myší holčičkou vůbec nic společného! Možná je to dobře, jinak bych si ji asi koupila a nosila ji v kapse baťůžku. Nápadité, barevné, výborně namluvené (viděla jsem slovenskou verzi). Zvukově a hudebně úžasné!

Stíny v mlze - Královna majálesu (2024) (epizoda)

Trochu vlažný rozjezd druhé série. Potenciál se ukazuje ve vztahu policistova syna. Uvidíme, zda se seriál dopracuje k opravdu zajímavému případu... Jinak mě baví ten neutrální vizuál, žádná výrazná barevnost, málo světla v interiérech. A výborná hudba!

Columbo - Obrácený negativ (1974) (epizoda)

Jeden z těch dílů, v nichž si vychutnáte pár opravdu vtipných scén včetně té s kabátem. "Chápu, pracujete v přestrojení." Cha cha. O skvělém vypointování ani nemluvě.

Poutní místa (2005) (seriál)

Mám ráda poutní místa a vždy se ráda podívám na televizní navštívení těch míst, která neznám. Koukala jsem na epizodu věnovanou Bozkovu. Ne, nezaujal mě ani Bozkov ani epizoda. Myslím, že současné místopisné pořady jsou už někde jinde. Volí se průvodce, který to nemá jenom naučené, má k tématu vztah, povídá si s lidmi, je autentický, bezprostřední (Plesl, Vladyka, Táborský). Pan Somr, ačkoli si jeho herectví vážím, mě do tématu nevtáhnul. Ani Lakomého přednes na mě nezapůsobil. Počkám si ještě na nějaký díl...

Kroky a skoky české animace - Ze života loutek (2024) (epizoda)

Zatím nejlepší epizoda. Nahlédnutí do procesu tvorby a ukázky z filmů, které mě tedy dost zaujaly. Viděla jsem z nich dosud jen Dceru. Je intimní, emotivní... Z těch nových, letos vzniklých, mě na první pohled upoutala barevnost. Těším se na ně.

České chaty snů (2023) (pořad)

Leckdy po zhlédnutí jednoho dílu dokumentární série nebo reality pořadů nehodnotím hvězdičkami. Tyhle pořady "před a po" mám ale tak nakoukané, že nemá cenu čekat na další díl a utvářet si názor. Jo, byla to bída. Připadalo mi to jako na předváděčce produktů. Tahle dlažba se hodí, protože bla, bla, bla... A všimněte si těch šuplíků bla, bla... Truhlíky se staví na sebe, aby utvořily další bla bla. Epizoda plná informací snad o všech materiálech a produktech použitých na přestavbě. Jako by o tu chatu šlo až na nějakém pátém místě, protože mezi produkty a přestavbu samotnou se musí vejít ještě ty dialogy o ničem. Jestli Norové poskytli licenci, tak teď si rvou vlasy.