Oppenheimer (2023)

///   Předem musím konstatovat, že jsem si film viděl v pražském IMAXu, a tak jsem měl příležitost vychutnat si ho v plné kráse díky vynikajícímu zvuku a obrazu. Je důležité zdůraznit, že tento film byl vytvořen přímo pro formát IMAX, takže celá moje recenze se týká této verze. Teď se však pojďme podívat na samotný film. Jedním slovem - úžasný. Nemám k němu vůbec žádné výhrady. Od hereckých výkonů až po hudbu, scénář, kameru a vizuální efekty, vše bylo na nejvyšší úrovni. Co je obzvláště pozoruhodné, je fakt, že prý nebylo použito žádné CGI (viz články před premiérou filmu). Musím vyzdvihnout herecký výkon jak Cilliana Murphyho, tak zejména Roberta Downeyho Jr. I přes jeho menší roli a postavu, která mohla působit záporně, hrál opravdu brilantně. Film jsem šel vidět s obavami, že to bude tříhodinová nuda, ale opak byl pravdou. Film utekl tak rychle, že než jsem se stihl pořádně konečně nadechnout, tak se spustily titulky. Ze všeho nejvíce mě však zasáhla poslední část filmu, po úspěšném testu atomové bomby, po následném útoku na Japonsko a všech právních průtazích, kterými musel Oppenheimer projít. Největším vrcholem byl okamžik, kdy jsme konečně slyšeli a viděli, co si Robert s Albertem na konci filmu řekli. Celkově byla tato zápletka a pointa filmu tak silná, že jsem zůstal zaražený v křesle. Čím více nad tím přemýšlím, tím víc doufám, že někdo někde v pozadí nevyvíjí ještě něco víc vražedného, jako onu zmiňovanou A-bombu od doktora Oppenheimera. Jediným, co bych mohl vytknout, bylo místy příliš hlasité ozvučení. Buď to rádi v Praze rádi tzv. "ohulí", nebo mám prostě až moc citlivé uši. To ale je spíš moje osobní preference, ne chyba filmu. |10/10|

Dobrý doktor - Série 2 (2018) (série)

///   Bohužel druhá série toho seriálu nebyla takovým zážitkem, jaký jsem po skončení první série očekával. Začátek druhé série sliboval hodně a přechod na 3. sérii vypadal nadějně a zajímavě. Bohužel, největší problém 2. série se nacházel právě ve středu děje. Některé případy byly nudné a nebyly tak zajímavé jako v první sérii. Měl jsem dojem, že tvůrci se soustředili především na onkologické případy a zanedbali jiné nemoci. Navíc nové postavy, které byly představeny, nevydržely ve středu děje příliš dlouho, a některé z těch, které byly v první sérii důležité, náhle zmizely. Jsem zvědavý, jak si povede třetí řada, ale když vidím, jak je hodnocení celé třetí série nízké, jsem lehce skeptický. Celkově bych druhou sérii ohodnotil |6.5/10|. PS: Třetí série mě začala bohužel nudit, až jsem musel s sledováním přestat, což mě upřímně mrzí...

Tajemné okno (2004)

///   Rozhodl jsem se dát šanci tomuto filmu, aniž bych měl jasnou představu, do čeho jdu. Hlavním lákadlem byl pro mě fakt, že v něm hraje můj oblíbenec. Nedávno jsem měl chuť na kvalitní psychologický mysteriózní thriller, takže jsem se rozhodl film vyzkoušet. Po zhlédnutí musím říct, že jsem byl celkem zklamán. Zápletka a závěr filmu byly sice dobré, ale celkově by to mohlo být lépe zpracované a napsané. Pokud by tomu tak bylo, pravděpodobně bych se nemohl od obrazovky odtrhnout a film by měl mnohem silnější dojem. Takhle bylo hned na začátku jasné, jakým směrem se děj ubírá, což snížilo napětí a překvapení. Celkově bych film ohodnotil |6/10|.

Dobrý doktor - Série 1 (2017) (série)

///   Na tento pořad jsem narazil čistou náhodou při procházení nabídky na Netflixu, kdy jsem hledal něco nového pro večerní zábavu. Po shlédnutí traileru jsem se rozhodl tomu dát šanci. Vždycky jsem měl rád pořady umístěné do nemocničního prostředí, například Dr. House jsem obdivoval. Po zhlédnutí první série jsem mile překvapen. Operace jsou zpracovány velmi precizně, a některé postavy jsou dobře vystiženy. Hlavní protagonista mě zaujal, i přes jeho nemoc. Občas jsem však měl dojem, že některé dialogy a chování postav byly až příliš "soapy", ale to lze snadno odpustit, protože na druhé straně byly skvělé scény s hlubokými emocemi a příběhy postav. Zvědavě očekávám, jak budou tvůrci pokračovat v dalších sériích, ale momentálně bych první sérii ohodnotil |7.5/10|.

Barbie (2023)

///   Na Barbie jsem šel čistě ze zvědavosti, bez nějakých předsudků, spoilerů či kontextu, o čem vůbec ten film je. Viděl jsem jen poslední vydaný trailer, a s pocitem, že vůbec netuším, o čem ten film bude, jsem šel tak do kina. Abych byl upřímný, prvních 20 minut filmu byl opravdu šílený cringe. Měl jsem chvílemi problémy udržet oči na plátně, až tak "nepříjemné" to ze začátku bylo. Ale pak, když se objevila hlavní zápletka, začalo to být celkem i zajímavé. Když se začal později měnit Barbie Land na Kendom Land, začalo to býti ještě víc zajímavé. Jen jsem trošku místy tápal, jak vůbec mám pochopit to propojení Barbie Landu s realitou, kdo koho ovlivňuje, jak ho ovlivňuje apod. To i Matrix mi přišel místy více pochopitelný než lore tohoto filmu. Ještě v krátkosti - casting parádní, hudba též nebyla špatná, kostými, kulisy skvělé. Až na ten šílený cringe začátek to nebylo vůbec špatné a Barbie film má u mne |6.5/10|. PS všichni tu koukám píší jen na narážky na feminismus, na "patriarchát" apod. Nechtěl jsem to vůbec zmiňovat, chápu, že hlavní pointa tohoto filmu byla právě tato, ale upřímně jsem to spíš ignoroval, než abych tomu dával velikou váhu, za což mne asi ženy ukamenujou....

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

///   Sice jsem tento spor tehdá sledoval živě, koukal na různá denní shrnutí od YT creators, ale tento sestřih do 3 dílů byl opravdu fajn. Ať si člověk udělá vlastní názor, komu věří, jestli Deppovi nebo Heard. Takto tento pořad byl směřován a jsem rád, že to tvůrci udělali. |7/10|

Celebrita (2023) (seriál)

///   Korea vždy přijde s něčím, co by člověk ani neřekl, že se o tom něco dá vůbec natočit. Sociální sítě, celebrity sociálních sítí, behind the scenes těchto lidí, ovlivnění všech včetně nás, hate účty a sebevražda. To vše tento seriál ukazuje a říká nám, v jaké zvrácené době žijeme. V době, kdy sociální sítě ovlivňují každičký krok našich životů. Upřímně mohu říci, že jsem byl tímto seriálem pohlcen. Celý příběh byl skvěle napsán, natočen a zahrán. 박규영 opravdu začíná být jednou z mých oblíbených hereček. Její výkon byl v tomto seriálu skvělý. Sice moc emotických scén neměla, ale i tak dokážu říci, že zahrála skvěle. Doufám, že se bude objevovat ve hlavních rolích častěji. |8/10|

Vlastní (ne)cestou (2017) (seriál)

///   Přesně takovéto jsem to očekával, když jsem si poprvé toto drama pustil. Milé, hezké, pohodové, děj se zbytečně neprotahoval, ne vše se vždy jen točilo kolem obou párů. MMA příběh hlavního protagonisty byl taky skvělý, to samé platí pro druhý pár, podvádění a opětovné nalezení cesty zpět k sobě. Užil jsem si to, škoda, že víc takových dramat nevychází častěji. |8/10|

Bláznivá střela 33 a 1/3: Poslední trapas (1994)

///   Tak bohužel mé obavy se splnily. Doufal jsem, že třetí a poslední díl s Frankem Drebinem bude ten nejlepší, ale opak je pravdou. Tak nudné a trapné jsem to opravdu nečekal. Ani poslední čtvrthodinka s Oskary to nezachránila. Je to upřímně škoda, protože druhý díl vypadal opravdu nadějně a tak mohl vypadat i třetí film. Nestalo se tak, tudíž za mne jen |5/10|.

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

///   Bál jsem se, že po prvním díle, který mne zas tak moc nenadchnul, že to půjde ještě víc z kopce. Ale po zhlédnutí druhého pokračování Franka Drebina jsem byl příjemně a mile překvapen. Díky bohu, že trapné vtipy nebyly každou sekundu filmu. Občas jich tam pár bylo, ale dalo se to upřímně snést. Tudíž když to shrnu, mohu říci, že druhý díl mne rozhodně bavil více, než ten první. Teď se ještě uvidí, co předvede třetí a poslední film, jestli se poučí tak, jako druhé pokračování, nebo to půjde zpět z kopce. |7/10|