Resident Evil: Odveta (2012)

Za mě říkám dost, další Resident Evil si mohou strčit za kloubouk. To, že ten film vypadá stylově je strašně málo na to, aby se dal hodnotit kladně. Tolik logických kopanců, kolik jich je zde, jsem dlouho neviděl. Příští díl by se mohl jmenovat Resident Evil: znovu stejná kaše.

Predátor (1987)

Jelikož tu už bylo o Predátorovi, jednom z nejlepších akčních filmů historie, napsáno téměř vše, tak já už připojím jen jeden vzkaz. Milí neviditelní vesmírní ultravyzbrojení hnusáci dávejte si na nás pozor, my máme Arnýho!!!

13 (2010)

Ruská ruleta je neotřelé téma a musím říct, že film do prvního kola, té srandy s pistolkama, fungoval. Bohužel s dalšími koly, to trochu drhlo a celý film upadl do naprosté šedi. Na konci pak podle mě filmu svitla další jiskřička kvality. Co se týče hereckého obsazení, tak se mi hodně líbil výkon Rourka. A taky jsem byl rád, že Statham hraje něco jiného, než stroj na lámání kostí. Trochu mi Stathamovo vystupování připomínalo staré dobře časy pod režií Guye Ritchieho. Jen ta postava nebyla moc dobře napsaná. Hlavní hrdina byl pak šedá myš, ale to bylo asi úmyslem. No nic slušná podívána, která nenaštve, ale na žádné přehnané jásání a juchání to taky není.

MasterChef (2010) (pořad)

Tak přesně takhle má vypadat kuchařská show, první sérii jsem snědl během pouhých dvou dnů. Bravo!!!

Total Recall (2012)

Nic se nezměnilo. Teda, aby jste to špatně nepochopili, na otázku "znáš nějaké dobré sci-fi?" budu stále odpovídat Total Recall a s tím tenhle remake nic neudělal. Není to špatný film, herci hrají dobře, stylizace prostředí je neskutečně skvělá a hudební podkres mi taky přišel fajn. Ale je to typický remake, nedá nám nic nového jen vysaje to dobré z původního filmu a zbytek poslepuje po svém. Takže jediná změna je, že k doporučení dobrého sci-fi budu muset přidat "myslím tu původní verzi s Arným".

Mezi vlky (2011)

Film mezi vlky zaběhne v kvalifikaci osobní rekord (tím myslím skvělý trailer). Když pak přijde start finálového závodu, tak přepálý start. Tim chci říct, že začátek filmu se mi zamlouval. Jenže ouha a už před půlkou trati dochází tomuhle filmovému závodníkovi dech. Konec filmu jsem doslova už jen protrpěl. Kdyby tenhle závodník doběhl do konce, nebyl by lepší než čtvrtý. Škoda, fakt jsem se těšil.

2012: Doba ledová (2011) odpad!

Já být tvůrce, ani bych nechtěl být v titulcích. Je to naprosto strašná zhovadilost.

Závrať (2009)

Tuctový horor, který ze začátku láká na zajímavé prostředí, aby skončil jako klasická volovina.

Život po životě (2010)

Žážitek z filmu Život po životě bych přirovnal k vínu. Díky panu režisérovi a hercům jsem si říkal, že to víno bud záruka kvality. Hned přičuchnutí a první lok mě očarovaly (tím myslím, naprosto skvělou scénu s vlnou). S přibývajícími skleničkami mi však víno začínalo trochu hořknout a nemohl jsem si vůbec vzpomenout, proč jsem si myslel, že to bude skvělý ročník. Jenže víte co, když jsem dopil celou láhev, nějak se mi to rozleželo, to víno bylo skvělé. Pravda, nebylo od vinaře Eastwooda to nejlepší, ale bylo skvělé a hlavně mě po něm druhý den nebolela hlava.

Taxi 4 (2007)

S přibývajícími díly příbývá i stupidita hrdinů, což je podle mého soudu vidět i na tom, že Marion Cotellard se účasti na čtvrtém dílu zřekla. Kdybych já viděl scénář, tak bych taky zdrhal. Čtvrtý díl je stupidní a možná je to i tím, že jedna z mála inteligentních postav, taxikář Daniel, byl strčen do pozadí a není ani zdaleka tolik vidět jako v dílech předtím. Další díly doufám nebudou na pořadu dne, je to totiž kopání hrobu a to bych tvůrcům za první dva taxi filmy nepřál.