Terminator Salvation (2009)

Akční nářez se solidním koncem, a co je mezi? No film není špatný, v pár povedených scénách si člověk užije postapokaliptyckou budoucnost, která vypadá vážně skvěle. Děj však trošku klopítá, není sice špatný a po trojce, která mě vůbec nezaujala, bych ho označil za dobrý. Ale člověk si nestihne vybudovat žádný vztah k hlavním hrdinům a ani jim moc nefandí. Velká pozornost je věnována Marcusovi, který je asi největším simpatákem. Určitě to mohlo být lepší, ale jestli nás čekají další terminátoři v režii McG, tak nejsem proti a těším se na ně. Snad se poučí z chybiček a příště nám nabídne trošku osobnější film.

Dokažte mi vinu (2006)

Vin Diesel v roli sice mafiána, ale ne akční, mi docela seděl. Vtipný, ne moc chytrý Jack, který se rozhodl hájit sám a tak dozákladu překopal předem jasný průběh soudu. Za ten fajn účes a několik povedených vtipů si Vin zaslouží pochvalu.

Můj soused Totoro (1988)

První film pana Miyazakiho, který mi moc nesedl. Jistě pro mladší věkovou třídu určitě vynikající, mě však na nervy lezli věčně ječící sestřičky. Tentokrát, poprvé, mě japonský animák zklamal.

World Trade Center (2006)

Velmi dobré drama mapující osud pár přeživších teroristický útok z 11. září. Určitě bych film neoznačil za kýčovitý. Jistě v závěru pro hlavní hrdiny vše dobře dopadne, ale tisíce jiných takové štěstí nemělo. Není se čemu divit, že si američané natočili film o přežívších hasičích. Udělali by jsme to samé, potkat nás podobná událost a mít k tomu prostředky.

Švindlíři (2003)

Docela dobrá komedie se zajímavým koncem. Dokonce i Cage ujde. Najeden páteční večer příjemná zábava.

Skála (1996)

Skvělý začátek s komandem kradoucím VX, vstup na scénu Nicolase Cage a po sléze i Seana Conneryho, jejich seznámení honička v San Francisku a pak už cesta speciální jednotky do Alcatrazu a masakr v umývárnách. Dál pokračuje už jen stařík a zvíře na chemii a proti nim je celé komando bývalých vojáků v čele s charismatickým Edem Harrisem. Vše doprovází skvělá hudba i akční scény. Skála je jednoduše jeden z nejlepších filmů ve svém žánru, ne-li úplně nejlepší.

Torque: Ohnivá kola (2004)

Ptákovina s motorkama ze které si člověk vzpomene jen na Ice Cuba.

Princezna Mononoke (1997)

Nádherný animák, který určitě není pro malé děti. Celý příběh i jeho vyvrcholení nemá obdoby, hudba dokonale sedí k situacím, které se zrovna dějí a zvířecí bohové jsou vynikající. Už teď se těším na další filmy Hayao Miyazaki, které se mi poštěstí vidět.

Cesta do fantazie (2001)

Mezi pohádkami, které znám tato nemá obdoby. Samozřejmě Japonských animáků sem moc neviděl, určitě bych je dokázal zpočítat na jedné ruce, ale tento mezi nimi vyniká. Originalitou a úžasnou fantazíí tvůrců. Oživlé saze, přerostlé dítě Yubaby nebo bůh Beztváře jsou jen zlomkem úžasných postav, které se ve filmu objeví.

Ramayana - legenda o princi Ramovi (2000)

V letech dávno minulých jsem měl tento film docela rád. Dokonce mě to vedlo k přečtení i předlohy. Ta sice končí trošku jinak, ale to mi vůbec nevadí. Ramayana se pišní poutavým příběhem a několika sympatickými hrdiny v jejichž čele u mě na plné čáře vítězil Hanuman. Hudba i celková podoba filmu se mi moc líbila.