Hodný, zlý a ošklivý (1966)

I přes svou délku ani nachviličku snímek nenudí, v těch dlouhých scénách kdy na sebe hrdinové jen koukají a hraje hudba je jisté kouzlo, které dokáže navodit snad Leone a jeho dvorní skladatel Morricone. Ti dva dohromady stvořili nejednu nezapomenutelnou scénu, jako třeba finále na hřbitově. Tuco je prostě frajer a Ecstasy of Gold je naprosto dokonalá melodie.

Svěrací kazajka (2005)

Velice depresivní film se skvělými hereckými výkony. Můžu doporučit každému, kdo je zvědav na trpícího Brodyho ve cvokárně.

Quantum of Solace (2008)

Definitivně polidštěný pomstychtivý Bond. Bondgirl, která mu nepodlehne s tváří krásné Olgy Kurylenko a styl lehce připomínající mého oblíbeného Jasona Bourna, to vše a skvělý Daniel Craig, kterému nevadí, když dostane trošku přes papulu. Jestli se Bond bude ubírat tímto směrem, budu s vypjetím sil očekávat další díly.

Zlatý kompas (2007)

Trošku mě zlatý kompas zklamal. Důvod? Musím přiznat, že mi neseděla dětská představitelka hlavní role. Také mě mrzel malý prostor ve kterém se objevil Daniel Craig. Nicole Kidman byla fajn. Celkový námět je velice zajímavý a přítomnost ledních medvědů a celý jejich souboj byl výborný. Dalším mínusem byl dabing Evy Green. Jedním slovem otřesný, ale byla ve filmu také málo takže zapínat ho anglicky nemělo cenu. Škoda jen, že se Zlatý kompas nedočkal moc velkého úspěchu. Přes všechny mínusy bych byl zvědav na pokračování. Zda se ho někdy dočkáme je ve hvězdách a knihu číst nehodlám. Nakonec po sečtení pro a proti a díky daemonovi v podobě sněžného leoparda dávám 3*

Casino Royale (2006)

Bonda jsem nikdy nemusel, v podání Pierce Brossnana mi přišel příliš dokonalý a ostatní bondovky nejsou filmy mé generace. Překonal jsem prvotní odpor k nové bondovce a pustil si jí, musím přiznat, že jsem byl mile překvapen. Nedočkal sem se dalšího perfektního agenta. Vůbec ne. Bylo vidět, že Craigovi role sedí a trošku Bonda polidštil za což sem rád. Starším bondovkám však šanci přesto nedám.

Dva na cestě (1967)

Povedená road movie s mou oblíbenou Audrey. Albert Finney jí možná i trošku zastínil. Jako celek byl pak film hezky natočený. V příjemném tempu se nikam nehnal a to mi vyhovovalo. Pozornost si pak vždy zasloužili momenty, kdy se přecházelo z jedné časové linie do druhé, při čemž to většinou bylo prostřednictvím potkání stopařů při cestě, což vlastně byla ústřední dvojice jen před několika lety.

Shaolin fotbal (2001)

Solidní parodie s několika povedenými scénami. Docela jsem si jí užil, hlavně pak závěrečný zápas proti týmu zlých.

DOA: Na život a na smrt (2006)

DOA sem hrál a tak jsem byl zvědav s čím přišel Corey Yuen. Povedlo se mu sehnat několik opravdu krásných hereček, ale film i za předpokladu že vypnete a přestanete myslet logicky se moc nepovedl. Kamera zabírá na ladné křivky mnohdy spoře oblečených bojovnic, ale když přijde na boj je to katastrofa. Obzvlášť, když ve hře mají postavy různé styly boje a zde jsou vesměs podobné. Na tom se opravdu dalo zapracovat a tak mohl být film mnohem zajímavějším. Bohužel se tak nestalo :(

Michael Jordan to the Max (2000)

Skvěle zdokumentovaná Jordanova vůle po úspěch i na sklonku kariéry. Jen škoda, že jsem neviděl žádný z tehdejších zápasů. MJ to the Max mi to však z velké části vynahrazuje. Jen sem zvědav jestli tuto legendu legend basketballového světa někdy dokáže někdo překonat. (Já doufám že to bude LeBron James :)

Space Jam (1996)

Tak když už jsem neměl možnost vidět MJ v normálním zápase, byď třeba v televizi tak sem si užil alespoň jeho výkon proti animákům. Jestli jsem se bavil? Ale jo a dobře, jen je to pár let zpátky. Nadruhou stranu už tenkrát mě otravovala Jordanova smeč od půlky. To bylo až nechutný.