Vítězové a poražení (1999)

Tak tohle sportovní drama mi moc nesedlo, samozřejmě je podtrženo skvělými hereckými výkony, obsazením a režií. Film však nebyl tím typem, který mám pod pojmem sportovní drama zažitý, žádní looseři ze kterých se stanou hvězdy, vše se mnohem víc točí kolem peněz a to se mi nějak nelíbilo.

Soudný den (2008)

Tohle ryzí akční postapokaliptické béčko se docela povedlo. Dohromady spojené mnohé co vás může napadnout docela funguje. Teda za předpokladu, že se nechystáte u filmu přemýšlet a máte rádi nehezkou budoucnoust. Jelikož jsem se právě na to nepřemýšlení a budoucnost alá Šílený Max těšil, tak jsem si film opravdu užil, hodně tomu napomohla i hezky vypadající Rhona Mitra a pasáž s rytíři, která byla docela vkusně natočená.

Jezdci Apokalypsy (2009)

Úvod filmu se opravdu povedl, první nalezená oběď jezdců a zprvu nevině vyhlížející při tom šílená Ziyi Zhang. Postupně přibydou další dva mrtví a vše vypadá na solidní mysteriózní thriller. Jenže bohužel. Na scéně se objeví v pořadí druhý z jezdců Apokalypsy a s trouškou zamyšlení a příhlédnutím k faktu co má s postavou Zhang společného Vám dojde kdo bude následujícím fanatikem a jelikož třetí se jen tak letmo přejde, poté co se detektiv s tváří Dennise Quida podívá na fotky z míst činu můžeme se přesunout do finále. Hlavní hrdina je šokován kdo je čtvrtým a vydává se za ním. Scéna v divadle vypadá zprvu slibně, ale tvůrci nechtějí detektiva Breslina příliš trestat takže se dočkáme vlastně happyendu. Nakonec by se ve filmu ani nemuseli objevovat odkazy na bibli a nějaká poselství o Apokalypse. Celý film pak u mě zachraňovala Ziyi Zhang. Za její výkon a povedenou první polovinu dávám nakonec 3*.

Odstřelovač (2007)

Povedené akční béčko, které si opravdu hodně půjčuje z osmdesátkových akčňáků. Pro mě byl hlavním tahounem bezpochyby Mark Wahlberg, který je mým asi nejoblíbenějším filmovým drsňákem. Velmi mě pak na filmu potěšilo, že tvůrci nešetřili červenou (nejsem žádný sadista, ale akční filmy kde oběď střelená do hlavy má jen na čele krvavou tečku mě vážně štvou), čehož jsem se obával. A tak i přes svou délku film rozhodně nenudí.

Vzpomínka na Titány (2000)

Sportovní drama je jeden z mých nejoblíbenějších žánrů. Vzpomínka na Titány je pak jedním z nejlepších filmů, které jsem ve zmíněném žánru viděl. Já bych za lomeno (Drama/ Sportovní) napsal ještě komedie, jelikož zejména v první hodince filmu jsem se opravdu nasmál. Vzájemně se urážející bílí a černí mladící mě vážně nejednou pobavili. Herecké obsazení filmu se zdařilo na výbornou, výkony obou herců v rolích trenérů se nijak nezastiňují a hoši fotbalisti jsou taky v pohodě. Mladičká Hayden Panettiere jako dcera trenéra a fotbalový fanatik byla skvělá. Jsem zvědav jestli se v budoucnu objeví v nějakých zajímavých filmech (nemyslím tím ovšem například Rychlého Stripese).

Terminátor 3: Vzpoura strojů (2003)

Tak třetí díl terminátora se mi vůbec nelíbil. Nick Stahl alá John Connor. Děs, T-X? Hezká, ale už moc přehnaná. A akce přizpůsobená co největší přístupnosti. No a ty neměnící se pohledy obou terminátorů bez emocí mi přišli vážně trapný. Hlavně u terminátorky. Arnold aspoň kouká drsně. Po jednom shlédnutí radši na tento film rychle zapomenu, jediné díky čemu mi zůstane v paměti je Claire Danes a beznadějný konec.

Komando (1985)

I po těch letech má komando své kouzlo a Arnold rozhodně válí.

Barbar Conan (1982)

Prvních dvacet minut ve mě vyvolalo velké očekávání, ale zbytek snímku se pomalu, ale jistě začal stávat jedním velkým zklamáním. Škoda, úvod je vážně skvělý, škoda, že snímek není celý na drsném severu a v otroctví. Ten kult s hady a Conanova cesta za pomstou už moc zajímavý není. Do setkání s čarodějkou skvělý snímek. Co navíc také zamrzí, že je Conan víc než bijec ve filmu spíš milovník a podléhá mu jedna žena za druhou. Možná je taková i předloha to nevím. Jinak hudba byla skvělá.

Gang v útoku (2006)

Kvalitní sportovní drama z prostředí problémových výrostků, kdyby problémových. Většina z nich hned několikrát šlápla vedle. Celkově se mi film opravdu hodně líbil. Obsazení mi přišlo sympatické. A hlavně americký fotbal mi přijde jako zajímavý sport, ale při sledování zápasu NFL sem se nudil, jelikož v něm všechno dlouho trvá. Ve filmu se nikdo nestará o strategie a když jsou hoši na hřišti jsme svědky nejedné povedené akce. Chtít jich tolik vidět při normálním zápase tak nám to zabere několik hodin a několik zápasů. No a co k hudbě? Dalo by se čekat že nás při sledování filmu bude doprovázet černá hudba, to se však nestalo a mě to kupodivu vůbec nevadilo, spíš naopak.

Saw: Hra o přežití (2004)

První díl je opravdu skvělým thrillerem. Promyšleným s šokujícím koncem. Jen sem koukal s pusou do kořán. Tvůrci se nevyžívají v nechutné brutalitě ke které se uchýlil zbytek série. I přesto, že podobný typ filmů není zrovna šálek mého čaje zvedám oba palce.