Rambo III (1988)

Třetí díl mi přijde rozhodně nejdrsnější a byly časy kdy jsem ho měl nejradši. To jsem ještě moc nehleděl na děj, ale na akci. Rambo a Trautmana stojící proti mnohonásobné Sovětské armádě s těžkou vojenskou technikou a k tomu Rambovo suchá hláška: "Nasrat!" to je prostě skvělé.

Rambo II (1985)

Druhý díl Ramba je o poznání akčnější, ale přesto se jedná o skvělý snímek. Rambovo řádění v jungli, poté co mu zabíjí lásku je vynikající.

Rambo: První krev (1982)

Jeden z prvních opravdu akčních filmů co jsem viděl, i když tohle je spíš drama. Ramba jsem měl opravdu v oblibě a to i kreslenýho, kterého tenkrát vysílali na Halmarku. Tento film rozhodně patří ve svém žánru ke špičce. Vynikající hudba, celá řada scén i závěr. No a alternativní konec ve kterém Rambo nepřežije je taky skvělý. Navíc je nepříjemné si uvědomit, že podobný osud může potkat celou řadu válečných veteránů, kteří se nedokázali zpátky začlenit do společnosti nebo které společnost odmítla. A o První krev je.

Rocky (1976)

Viděl jsem jen díly bez čísla. Takže první a Balbou. Zbylé mě nikdy moc nelákali, ale tenhle rozhodně patří mezi nejlepší filmy o boxu, které znám. Je pravda,, že mi ale něco na Rockym vždy vadilo. Proč si ten blázen nekryje obličej? Nejsem sice moc velký znalec (box se mi líbí, ale moc zápasů jsem neviděl), ale s tak rozbitým ciferníkem by už přeci dávno dostal TKO. Hlavně je ale film skvělé drama o trošku jednodušším boxerovi, který se čistě náhodou dostane na vrchol. I ten verdikt na konci zápasu je dobrý.

Klan létajících dýk (2004)

Další z povedených čínských dramat o velké lásce ve kterém se objevila Ziyi Zhang. První polovina filmu mě opravdu zaujala, Slepá hlavní hrdinka je díky výkonu a kráse Ziyi neodolatelná, smrtelně nebezpečná, ale zároveň díky svému postižení trošku bezbraná. Vztah ústředního páru se postupně mění a je tu další velká romance. O to víc mi pak vadil náhlý zlom, když došli do tábora Klanu létajících dýk. Naštěstí je však film z Číny a tak se nezapomíná nejen na velkou lásku, ale také na tragédii. A tak mě na závěr film nejen vizuálně a hudebně ohromil. Celé závěrečná scéna se změnou počasí, soubojem i osud Mei je vynikající. Nadruhou stranu si člověk už na takovéto konce u podobných asijských filmů zvykl.

Trainspotting (1996)

Neříkám, že je to špatný film, prostě mi vadilo to feťácké prostředí. I když co jsem si myslel, když se jedná o film o feťácích :) Drogám se ale rozhodně vyhnu.

Muž z Acapulca (1973)

Nebýt to všechno vymýšlená kniha autora, který se v ní prostřednictvím svého hrdiny mstí všem, kdo ho naštvou a nakonec i samotnému hrdinovi a sní si v ní vztah s krásnou sousedkou, byla by to naprostá ptákovina.

Nekonečný příběh (1984)

Poté co vyšel nekonečný příběh na dvd sem se rozhodl si ho zapnout. Po několika letech od prvního shlédnutí sem měl trošku obav, jestli mi nepřijde příliš pohádkovým a dětským. To se vůbec nestalo. I přesto že je film starší, tak mi nepřišla pohádková fantazie vůbec špatná, ba naopak. Celá scéna v močálech pak byla dokonalá. A tak nekonečný příběh můžu zahrnout k několika málo opravdu povedeným fantazy filmům, které jsem měl možnost vidět.

Sněžní psi (2002)

Příjemná komedie s kvalitním obsazením. Zejména pak přítomnost Jamese Coburna mě potěšila. Několik vtíkpů je povedených a Démon s Nanou jsou skvělý. Fim u mě navíc boduje i volbou neobvyklého prostředí. Krásy Aljašky mi seděly.

Pearl Harbor (2001)

Na Pearl Harboru jsem byl v kině a už tenkrát se mi moc líbil. Důvodů je několik, pěkné scény z války, hudba, dokonce se mi líbil i milostný trojúhelník. I když co Affleck odkládá, na to se Hartnett hned vrhne. Já osobně bych filmu skoro nic nevytknul, ani Affleck tentokrát nebyl tak špatný.