• Krátkometrážní
  • Experimentální

Tsuitô no zawameki (1988)

Nádhera. Jedno ze zapomenutých děl japonské undergroundové kinematografie. Excelentní kamera černobíle ráži (co záběr to pastva pro oči, tak dokonalé kompozice se jen tak nevidí) dodává snímku neuvěřitelně surovou atmosféru a nekompromisní každodenní pohledy na životy různých lidí v Osace. Film je hodně pomalý a jen pro undergroundové nadšence. Nechápu, že tu není zatím žádné hodnocení. :( 100% (07.04.2010)

Barres (1984)

Perfektní podívaná. 14 minut ukázek jak se dá dostat do metra přes bariéry bez lístku. :D

Pörgés (2005)

Snímek zachycuje detailně emoce při tanci lidí na různých akcích. Zpomalená kamera a ambientní hudba jsou super a dodávají tak skvělou atmosféru snímku. Prožitky některých lidí při tanci jsou skvělé. Klidně by tu mohlo být i více záběrů a tak i delší stopáž. PS: Film má 12minut a ne 21.

Baekyahaeng (2009)

Na to jsem se těšil asi moc hodně, jelikož mě to docela zklamalo. :( První půlka hodně nepřehledná, nezajímavá a nudná bez jakékoliv akce. Druhá půlka lepší, po chvilce skoro všechno rozuzlí a jede se až do konce. Určitě tam bylo par skvělých momentů, které stály za to. Příjemná hudba, skvělé herecké výkony a kamera pozdvihují tento snímek do mého lepšího průměru. Určitě snímek sedne hodně lidem lépe než mě. :) Dobry koment: Flakotaso. 70%

Warriors (1979)

Pecka. Perfektní atmosféra NY (Nádherný subway - každý vůz byl sjetý od Graffiti, všude bordel, gangy, supr kostýmy atd). Akce sice bylo méně, ale to je dobře, nebylo to nějak přehnané, jak v nějakém brutálním akčním filmu. V každém záběru bylo na co koukat a tak to má být. Docela těžké se dostat z Bronxu na Coney island když po vás jdou ostatní gangy........ Edit 06.03.2023: Po letech se mi podařilo sehnat kvalitní TVrip z televize Premiéra a musím říct, že ten český dabing byl velmi povedený, což se o dnešním dabingu vůbec nadá říct. Dlouho dobu jsem vůbec netušil, že ten film byl v televizi s klasickým dabingem, jelikož v té době se často používal overvoice. Film jsem si užil, tak jako bych ho viděl prvně. Tento film rozhodně patří do mé síně slávy.

Siworae (2000)

Těžce nadhodnocený film. Dobrý nápad, ale silně ubijející. Měl jsem asi smůlu ,že jsem jako první viděl Ditto. To bylo lépe zpracované, zahrané a zajímavé. Il mare je lehce podprůměrný film. Pomalý, nudný, se strašnou hudbou. Jediné klady jsou architektura a pár zajímavých záběrů. 45%

Sbohem Dragon Inn (2003)

Hodně pomalý film s krásnou atmosférou starého kina. Dlouhé, kompozičně perfektně promyšlené záběry ze statické kamery tomu hodně dávájí (Poukud jsem dobře počítal, kamera se pohla asi jen ve 3 záběrech). Barvy, zvuk všechno super. Podobný film je Tejut, akorat tam je 8 záběru, tady jich je několik desítek, a každý mě nějak vtáhnul do děje. Toto by bylo skvělé si vychutnat někde ve staré kině a ne doma v 00:30. :D 90%

Kogyaru-gui: Oosaka terekura hen (1997)

Nebylo by to špatné, nebýt některých scén. Přišlo mi to zbytečně dlouhé. Stačilo by prvních 10 a posledních 20 min. To by pak bylo jiné kafé.Tak 35%

Poutníci a kouzelníci (2003)

Krásný, pomalý, meditativní film s okouzlující přírodou u kterého jsem se dobře bavil. Na stopu se dá zažít hodně věcí i příběhů. 85%

V temném lese (2006)

Za pozornost stojí určitě výborný zvuk a dobrá kamera. Atmosféru lesů to taky nějakou má ,ale na Norsko se to prostě nechýtá viz. SKJULT nebo VILLMARK. Být to příběhově lepší, tak by to byla pecka. Ale film mě rozhodně nenudil, takže lepší průměr. 65%