3-iron (2004)

Dokonalá filmová báseň jedného z najosobitejších a najtelentovanejších filmárov posledných rokov. Prvé zhliadnutie bolo poznačené ešte miernou neistotou, zvykaním si na Kimov štýl, no nakoniec už vtedy do mňa hlavná myšlienka filmu strelila ako blesk z jasného neba a prinútila ma pozrieť si film ešte raz - hneď na ďalší deň. Druhé zhliadnutie už predstavovalo bezhlavé zamilovanie sa do tohto majstrovského diela a tretie a ďalšie patria k mojim najdokonalejším filmovým zážitkom. Bin-jip sa mi vryl do pamäte a do srdca niekam veľmi veľmi hlboko a z mojej Top 10 sa len tak ľahko nedostane.

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Vydržal som to pozerať až po prvú reklamu v prvej časti... strašná amatérska zlátanina

Sin City - město hříchu (2005)

Myslím, že vytýkať Sin City niečo ako nefilmovosť a nevyužívanie filmových výrazových prostriedkov nie je celkom na mieste. Sin City totiž nie je filmom v tom pravom zmysle slova a celkom evidentne sa ani nesnaží byť. Je predovšetkým experimentom ako previesť komix na strieborné plátno, ale aby si zachoval svoju komixovú podstatu. A experiment sa podľa mňa viac než vydaril. Rodriguez s Millerom vytvorili skutočne úchvatnú vizuálnu stránku, získali dobrých hercov (ich časté okaté prehrávanie mi vôbec nevadí, pravdupovediac mi vyslovene vyhovuje - hrdinov Sin City si ináč neviem predstaviť) a komix ožil so všetkým, čo k nemu patrí - s temným noirovým nádychom, so všetkou surovosťou, skazenosťou a drsnými hrdinami. Nech žije Sin City! 10/10

Presumpce viny (2003)

Double Indemnity meets The Fugitive. Akurát to postráda "šťavu" jedného i druhého... 5 / 10

Má tlustá Valentýna (2002) (seriál) odpad!

Tak z tohto seriálu som videl presne jednu časť, a to nejakú reprízu o štvrtej ráno na STV1. Bolo to na jedenj party so spolužiakmi a môžem vám povedať, že už veľmi-veľmi dávno som sa tak schuti nerehotal pol hodinu vkuse. Ale ono to bolo myslené smrteľne vážne a preto je to najväčší ODPAD!, aký sa vyskytuje dokonca aj na poli telenoviel (a to už je čo povedať :-) )

Znamení (2002)

Znamenia sú veľmi dobre zahraným a skutočne bravúrne netočeným thrillerom. Shymalan je geniálny režisér, nad tým asi niet pochýb. Ale, bohužiaľ, scenár teraz nezvládol tak dokonale ako pri Šiestom zmysle a celý vynikajúci zážitok z filmu kazí jeho stupídna pointa. (POZOR, nasleduje spoiler!!!) Oceňujem nápad zahrnúť do vyústenia poslednú vetu Melovej umierajúcej ženy a tiež dcérin strach, ALE prečo práve z vody?! No zamyslime sa... Mimozemšťania neznesú vodu, lebo ich zabíja. Už roky sledujú a mapujú našu planétu a neuvedomia si že tri štvrtiny z nej tvorí práve voda. Čo by, preboha robili, keby začalo pršať!?! Všetci by rozleptaní a mŕtvi popadali na zem? Myslím, že to bola škoda, skaziť FAKT dobrý film niečím tak nepremysleným. Mohlo to byť na jednoznačný plný počet, takto sú to len 4* = 8/10.

Prvotní strach (1996)

Pri dopozeraní mám z pointy vždy takú trochu cynickú radosť. Holt, mám slabosť pre ľudí, ktorí dokážu prešťať systém. Len nechápem, prečo mali Nortona po tak krátkom čase pustiť. To podľa amerického právneho systému púšťajú paranoidných schizofrenikov s dvoma vraždami na konte po mesiaci liečenia na slobodu?

Čas zabíjet (1996)

Joel Schumacher natočil adaptáciu (podľa mňa) najlepšieho románu Johna Grishama takým spôsobom, že neexperimentoval s ničím. Kamera je obyčajná, strih je obyčajný, hudba je obyčajná. Svoju režijnú invenciu potlačil na minimum (chvalabohu, že ano :) a sústredil sa výhradne na hercov (ktorí sú skvelí) a na príbeh, ktorý si ale plne vystačí, lebo je tak silný a nútiaci zamyslieť sa, že experimentovanie s formou filmu by bol priam hriech. Je nám tu ponúkané mimoriadne morálne dilema, na ktoré si asi každý utvorí svoj názor. Dokedy je vražda (premyslená, chladnokrvná a krutá) zločinom a hriechom a kedy je vykonaním zaslúženej spravodlivosti? Vrcholom filmu je záverečná reč Matthewa McConaugheyho, ktorá je tak silná, emotívna a "zo srdca", až mi z toho mráz behá po chrbte.

Lásce na stopě (2001)

Prvýkrát som Láske na stope videl na DVD z požičovne a presne si pamätám, na čo som myslel, keď som tam bol: na poobedie si požičiam supernapínavý thriller a večer sa ukľudním na nenáročnej romantickej komédii. Poobede som si teda pozrel ten thriller a neskutočne som sa nudil (škoda že si nepamätám názov, lebo ten film je zrelý na hodnoteni "odpad"). A čo sa stalo večer: počas filmu som celých 90 minút sedel priklincovaný ku kreslu a fandil (aj keď som o tom veľmi nepochyboval) Johnovi a Kate nech sa už konečne nájdu. Neviem, čo sa to so mnou v ten večer porobilo, ale ja som im to zhltol aj s navijakom. Nech si hovorí, kto chce, čo chce, u mňa jednoznačných 5* :-)