Hale and Pace (1988) (seriál)

Scénky této dvojice mají dle mého názoru nevyrovnanou úroveň, ale přesto mě většina jejich skečů pobaví. Mnoho situačních scének je opravdovou parodií a musím říct, že se mi často vybaví i reálná situace, která ve skutečnosti takto parodicky vyznívá. Největší bombou je v dnešní době legendární scénka "Čumíš na mě?", ta jakoby z absurdní reality vypadla. Často mě pak napadá jedno jediné slovo: trefné!

Den trifidů (2009) (TV film)

Hodně volné zpracování mého oblíbeného románu. Jenom škoda, že jsem se chvilkami i nudil. Občas se sice povedla budovat atmosféra, pak ale přišlo nějaké to klišé, náhodička atd. a šlo to zase do kopru. Konec je trošku úsměvný, ale zase nemohu upřít autorům trošku své invence. A trifidi se mi celkem líbili, i když s těmi románovými neměli moc společného. Takže za ně o hvězdičku víc. Seriál BBC z roku 1981 se mi ale líbil o trochu víc a byl také víc podobný knižní předloze bez zbytečných pomocných berliček navíc. Mimochodem, nepřipomínal Vám Torrence herce Jana Kanyzu?

Na nože! (2010) (pořad)

Zatím tak na tři hvězdy. Ano, šéfe bylo lepší ...

Česko Slovensko má talent (2010) (pořad)

Rozhodně lepší než cirkusová Talentmánie na Nově, ale že by to bylo tak kvalitní, že bych to musel pravidelně sledovat, to asi není. Prostě nemám tyto pořady estrádního typu moc v lásce. Navíc mi vadí, jakým způsobem jsou z lidí ždímány emoce.

Talentmania (2010) (pořad)

Je to cirkus a já nemám cirkusy rád ...

Díra (1960)

Výborný film, který dokáže skvěle vtáhnout do děje. Nepřítomnost hudby a dlouhé realistické záběry zhutňují atmosféru, která by se dala chvílemi i krájet. Měl jsem pocit, že hrabu tunel s hrdinama filmu. Ačkoli není vysvětlena motivace jednotlivých vězňů a ani toho o sobě moc neřeknou, přesto není problém poskládat si trochu jejich charaktery (alespoň svým subjektivním pohledem) a získat k nim sympatie. Konec filmu je moc povedený, ale víc se k němu nebudu vyjadřovat. Nechtěl bych spoilerovat.

Dračí klon (2003) odpad!

To byla ale opravdová kravina. A to jsem si říkal, že bych zkusil vykřesat alespoň jednu hvězdičku pro režiséra, který má stejné příjmení jako já. Ale co je marný, to je marný...

Zázračný běžec (1997)

Podařený sportovní snímek s výborným, charizmatickým Jaredem Letem v hlavní roli. Jared Leto je prostě sympaťák a velmi dobrý herec. Moc příjemný film se necourá a servíruje příběh svižně bez zbytečných sladkobolných berliček. Za to moc děkuji.

V pasti (2005)

Pro rozporuplný film mám i rozporuplné hodnocení. Na jednu stranu se musím přiznat, že jsem byl od začátku do konce absolutně fascinován a nenechal jsem si uniknout ani jednu scénu, ani jedno slovo. Taková koncentrace na film u mě není samozřejmostí. Líbila se mi i kamera, gradace děje a Ellen Page i Patrick Wilson hráli velmi dobře. Na druhou stranu mě ale štvala řada nelogičností, kterými je film prošpikován. A škoda nedotažené pointy v závěru filmu. Film má možná i zbytečně přepálenou stopáž.. Takže za mě lepší tři hvězdičky.

Sopka (1997)

Hodně průměrný snímek na jedno zkouknutí za sychravého odpoledne. Tommy a Anne jsou v pohodě a trošku film zachraňují, přesto ho nemohou zachránit od spousty klišé, které je zde přítomno. Co si ale budeme říkat, podobná klišé se vyskytují skoro v každém katastrofickém filmu, bohužel. Nemocnice v ohrožení, potomek hlavního hrdiny v nebezpečí, zachráněný pes atd., to vše tu je :-(