Jezero smrti (2008)

Musím přiznat, že na mě zapůsobila parta pubescentních výrostků mnohem silněji, než kdyby po lesích pobíhala banda zmutovaných netvorů. V každém z dětí jsem poznal jednoho z chovanců ústavu, kde jsem několik let působil jako vychovatel. Kdokoli může rozporovat nedůvěryhodnost chování dětských hrdinů (u těch dospělých sem tam nějaká nelogičnost byla), ale přesto jsem nemohl nevidět jistou podobnost s realitou v tom, jak jeden vyšinutější jednotlivec, tzv. "kápo", může ovlivnit ostatní. Ne, nikdy jsem problém se svými svěřenci neměl, ale s cholerickými i apatickými výstupy jsem se setkával často. A že v dnešní době rodiče bezmezně věří svým potomkům, kterým chybí úcta a sebereflexe, to už je také věc všeobecně známá ("to by přece můj kluk nikdy neudělal"). A chování otce hlavního chuligána ve stylu symbolického "jaký otec, takový syn" je už spíše potvrzením známého pravidla, že "jablko nepadá daleko od stromu". O to víc mě tento film dostal.

Síla úderu (2006)

Tak to bylo husté bahno, ve kterém se máchal Seagal jako tlustej pomalej hroch. Tohle už se snad v dnešní době nemůže nikomu líbit. Brrrrrr.....

2Bobule (2009)

Někdo tady psal, že komu se líbila jednička, bude se mu líbit i druhý díl. Upřímně musím říct, že první díl se mi líbil, ale dvojka byla už trošku ulítlá jinam. Jistá snaha o navázání na atmosféru jedničky tu je, ale tak příšerný sled nelogických situací aby člověk pohledal. A to ujetí do crazy se mi také nelíbilo. Prostě jsem se v kině jenom divil, čemu se lidi smějou. Pár vtipných momentů se tu sice našlo, ale že bych se zrovna řezal, to ne. Nesedla mi ani dějová linie s mafiánskou rodinkou a nájemným vrahem. Myslím, že by mohl být scénář lepší, ale na druhou stranu proč, když se stále najde dost lidí, který to sežerou. Škoda. O jedno bych ale poprosil: třetí díl už radši netočte, 3bobule už by mohly být hodně trpké.

Yes Man (2008)

Všechno se mi zdálo u tohoto filmu takové nedotažené. Vtipné scénky byly sice vtipné, roztomilá Zooey byla roztomilá, střelený Jim Carrey byl střelený, ale vše tak průměrně. A proto ani mé hodnocení nemůže být jiné než průměrné. Podobnost s filmem Lhář, lhář tady sice je, ale přesto si myslím, že je tento film jiný. Milý, příjemný a neurazí, ale nevidím jediný důvod, proč na něj ještě někdy koukat.

Navždy (1989)

Navždy je milý a příjemný film. Mám Spielbergovu poetiku moc rád, ale bohužel musím říct, že jsem se chvílemi nudil a na to nejsem u tohoto fenomenálního režiséra zvyklý. Náznaky něčeho "víc" jsou tu znát, ale jakoby se Spielberg bál rozvinout příběh do dramatičtější podoby. Škoda :-(. Přiznám se ale k jedné věci: romantická klišé, kterými je film protkán, sežeru Spielbergovi mnohem snáze, než komukoli jinému :-)

Hogo Fogo (2000) (pořad) odpad!

Propadl jsem se do absolutních pekel. Zagorku jsem nikdy nemusel, ale Margita je ještě horší. No comment...

Johnny Dangerously (1984)

To je docela podařená komedie-parodie. Jediný problém, který mám s Michaelem Keatonem v komediálních rolích, je, že mi svým herectvím připomíná šaškujícího rádobyvtipného Petra Rychlého. Přesto se jedná o pohodovou záležitost.

Ježíš je normální! (2008)

Je mi blivno, když vidím takovéto zvrácené a fanatické vymývání mozků. A popravdě řečeno je mi úplně jedno, jestli se jedná o náboženskou seanci, Herbalife, Amway nebo marketingové výplachy zakomplexovaných rádobymanažerů reklamních agentur. Hodnotit tento film je velmi těžké. Za zpracování bych dal maximálně jednu hvězdu, ale za nasbíraný materiál by to bylo za plný počet. Takže dám za tři, ale už to nechci nikdy vidět. Maximálně, kdybych potřeboval dobrovolně vyvolat zvracení.

Maraton lásky (2007)

První polovina filmu za pět hvězdiček, druhá polovina za 2 a půl. Škoda, že to ke konci tak zklišoidnělo. Každopádně ústřední trio Pegg, Moran a Azaria je fajn, takže dávám s klidným svědomím 4 hvězdy. Jenom jedna věc na závěr: Který pako tomu dalo ten příšerný zavádějící český název "Maraton lásky"?

Rozpoutané peklo (1997)

Slušně vystavenou atmosféru zcela ničí klišoidně vytvořené scény: Všechny ty úniky na poslední chvíli; zemře ten, kdo má; hlavně že se zachrání pes, apod. Přesto se mi tento film něčím líbil. Pro mě je to lepší průměr, přeci jenom se v poslední době s katastrofickými filmy roztrhl pytel a bohužel většina z nich nemá ani takovýto solidní základ.