Dvojí obvinění (1999)

Dvojí obvinění je solidně vystavený thriller, ale řada nelogičností, překombinovanost děje, předvídatelná zápletka a podobnost s Uprchlíkem mi nedovoluje dát víc než dvě hvězdičky. Je to ale škoda, protože námět byl dobrý.

Velká ryba (2003)

Velká ryba, to je pro mě takový pohádkovější Forest Gump. Prolínání vyprávěných baronprášilovských příběhů zapadá do reality úžasně, a to, co by od jiného režiséra vypadalo ulítle, u Tima Burtona funguje naprosto přirozeně. I když je od začátku jasné, jak příběh skončí, přesto se necháte dobrovolně unášet neuvěřitelnou režisérovou fantazií a na konci filmu skončíte absolutně vyždímáni. Na Burtona je to sice velmi umírněné, ale přesto moc milé a příjemné.

Quantum of Solace (2008)

Quantum of Solace je slušně namíchaný akční koktejl a musím přiznat, že jsem si Daniela Craiga v roli Bonda velmi oblíbil. Už předchozí, dozajista přelomový díl série, Casino Royale, ukázal cestu, kam se budou ubírat bondovky 21. století, a i Quantum of Solace mi dává opravdové Množství Útěchy, abych se nemusel bát o další pokračování dobrodružství nejslavnějšího agenta.

Svatba na bitevním poli (2008)

Tak to je, tedy alespoň pro mě, naprosto zbytečný film. Celou dobu jsem čekal, jestli se z toho něco vyklube, ale ono nic. Porovnání se Slunce, seno, ... u mě pokulhává taky, protože u Troškovy přitroublé trilogie jsem se alespoň sem tam zasmál. Tady jsem nenašel žádnou vtipnou scénu, což je u komedie poněkud smutné :-(

Svědomí Denisy Klánové (2009) (TV film)

Rozhodně bych to tak tragicky neviděl. Něco se mi sice zdálo přitažené za vlasy, ale některé praktiky z fimu jsou podle mého názoru i reálné. Neviděl bych to ani jako "agitku pro primárně jednodušší diváky TV Nova", jak tu bylo v jednom komentáři řečeno, spíše bych se na tento film podíval i z jiného pohledu, a to jako na střet naivity s realitou.

Buldoci a třešně (1981)

Jeden z největších paskvilů žánru česká crazy komedie. Vorlíček by z toho asi uměl vykřesat slušný film ve stylu "Pane, vy jste vdova" či "Což takhle dát si špenát", ale k Herzovi se tento druh filmů nehodí. Buldoci a třešně jsou velmi nevtipným a nepovedeným filmem.

Propast (1989)

James Cameron ve své sci-fi dokazuje, že je velkým fanouškem vědy a techniky. Některé poznatky zde zužitkoval a velmi dobře přetavil do fungujícího celku. Cameron je hračička a perfekcionista a tento snímek opravdu vymazlil. Film má i přes celkem přepálenou stopáž slušně gradované napětí a dobré triky. Za zmínku stojí i skvělí herci, jako jsou Ed Harris, M. E. Mastrantonio a Michael Biehn. Propast je moc povedený snímek.

96 hodin (2008)

Naprosto nekompromisní akčňák, který má neuvěřitelný spád, opravdu drsného hlavního hrdinu, i atraktivní zpracování. Film jsem viděl dvakrát a velmi slušně jsem se bavil i podruhé. Ačkoli akční žánr není můj nejoblíbenější, tady jsem byl spokojen. Liam Neeson je ve své roli uvěřitelný a role mu neuvěřitelně sedla. Mohl by se v podobných rolích objevovat klidně častěji.

Mamma Mia! (2008)

Pro příznivce skupiny ABBA je jistě velkým zadostiučiněním, že tento film vznikl. Převedení jejich písniček do hollywoodského trháku s předními herci potěší jistě mnohé z nich. Ačkoli mám tyto songy taky rád, protože z nich čiší neuvěřitelný optimismus, přece jenom mi ke spokojenosti něco chybí. Asi bych od muzikálu čekal lepší choreografii a ani po pěvecké stránce mě to moc nedostalo. Přesto za to občasné podupávání a výbornou Meryl Streep dávám tři hvězdičky. Každopádně mám na hollywoodské režiséry jednu velkou prosbu, a to, aby už nikdy nenechali zpívat Pierce Brosnana. Je to strašidelné!

Mimzy (2007)

Taková pohádka pro děti, která nenadchne, ani neurazí. Původně jsem čekal nějakou tu výpravu do budoucnosti a mnoho efektů, ale toho se mi nedostalo, i když to ze začátku vypadalo celkem nadějně. Další problém vidím ve scénáři, který mohl být propracovanější. Bohužel právě ta jednoduchost scénáře a jistá infantilita filmu mi nedovolí dát víc než dvě hvězdičky. A pakliže to měl být pokus o novodobého E. T. mimozemšťana, tak musím s politováním říct, že se nepovedl :-(