Ztraceni ve vesmíru (1998)

Dobré vizuální efekty, nenáročný až dětinský příběh, nepřesvědčivý Matt LeBlanc (sice se snaží, ale já v něm pořád vidím postavu Joeyho z Přátel), průměrný Gary Oldman (viděl jsem ho už v lepších rolích) - to vše je film Ztraceni ve vesmíru. Nemohu říct, že bych se nudil, ale stejně se nemohu zbavit pocitu, že by se celkem dobré efekty v tomto filmu daly využít k nějakému lepšímu sci-fi (třeba něco od A.C.Clarka nebo R.A.Heinleina). Ale jako pohádka pro děti dobrý, takže za 3*.

Muž, který stoupl v ceně (1967)

Absurdní komedie plná absurdních situací. Ze začátku jsem trošku tápal, protože jsem nevěděl, co mám očekávat. Pak už jsem se opravdu královsky bavil, absurdní humor tohoto typu mi totiž vyhovuje.

Bílá vdova (2000)

Komedie plná příjemného britského humoru mi vyrazila na tváři přiblblý úsměv, který mi vydržel až do konce filmu. Inteligentní příběh, vtipné dialogy a svěží Brenda Blethyn si plný počet hvězdiček zaslouží.

Kde bydlí štěstí (1987) (TV film)

Klasická filmová pohádka s dobrým koncem a nijak složitou zápletkou vypráví o tom, že štěstí se drží jen dobrých lidí.

V dobrém i zlém (1995)

Průměrná komedie, která neurazí, ale ani nijak neoslní.

Česká soda (1993) (seriál)

Absolutně nekompromisní a odzbrojující soda, kterou uštědřují pánové Čtvrtníček, Šteindler a Vávra naší politice, celebritám, médiím, ale i české povaze všeobecně. Česká soda neztratila ani po letech nic ze své údernosti.

Univerzální uklízečka (2005)

Tuto moc příjemnou komedii okořeněnou černým humorem a s výbornými herci už jsem viděl asi třikrát, ale mohu říct, že se mi neokoukala. Britský černý humor tohoto typu mi sedí a neškodilo by víc takovýchto komedií. Každopádně Rowan Atkinson ukazuje, že není jen šašek, Kristin Scott Thomas má roli ušitou přímo na tělo a Maggie Smith je naprosto úžasná.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Simon Pegg a Nick Frost v nejlepší formě. Tato supervtipná akční crazy komedie mi dokonale sedla a já se bavil od začátku až do konce. Byla to jízda!

Once (2007)

Když jsem poprvé četl recenzi na tento film, říkal jsem si, že to bude asi docela nudné. Už jednoduchost příběhu mě odrazovala jít na Once do kina. Co myslel Steven Spielberg slovy, že Once byl pro něj zážitkem a inspirací na rok dopředu, jsem zjistil až ve chvíli, kdy jsem si půjčil film na DVD. Jednoduchý a milý příběh, podkreslený emocionálně podanou hudbou, mě naprosto vtáhnul do příběhu samotného. Jakákoli klišé amerických slaďáků byla zbourána naprostou obyčejností, která z každého záběru filmu čiší. Tento film je opravdu inspirativní: uklidní duši a pohladí.

Oběti a vrazi (2000)

Rodenův herecký koncert, který si i v podstatě sám oddirigoval. Z českých filmů poslední doby patří Oběti a vrazi k tomu lepšímu, co u nás bylo natočeno. Příběh je odvyprávěn pomocí flashbacků velmi chytře, ale bohužel vygraduje k očekávanému konci. Přesto se ale jedná, i přes prkenného Škultétyho, který se svému staršímu já v podání Karla Rodena nemůže rovnat, o velmi zdařilý film.