Dobří holubi se vracejí (1988)

Tento film a první tři díly básníků se Dušanovi Kleinovi opravdu povedly. Totéž už bohužel nemohu říct o další Kleinově tvorbě. To co točí poslední dobou (Svatba na bitevním poli, Ulice apod.), to je tragédie. Ale abych se vrátil k dobrým holubům. Největším přínosem filmu je výborný scénář Jaroslava Pecháčka. Další významnou devizou je plejáda vynikajících herců v čele s Milanem Kňažkem a Miroslavem Macháčkem, kteří zde vytvořili, dle mého názoru, nejlepší role své filmové kariéry. Ostatní herci jsou ovšem také nezapomenutelní (hlavně postava Masáka v podání Rudolfa Hrušinského). Ve filmu se kloubí poetika filmů Karla Kachyni (mého nejoblíbenějšího českého režiséra), epičnost velmi povedených básníků (tedy alespoň prvních tří dílů), stálá aktuálnost tématu (když mám chuť na pivo, tak se také neznám), ale i bezvýchodnost situace (v takové léčebně by se asi nikomu z nás nelíbilo). Prostě jsem zde našel vše, co od kvalitního filmu očekávám, a proto mohu dát s čistým svědomím pět hvězdiček.

V tom domě straší! (2006)

Velmi zábavný animák. Kdyby pokračoval v druhé polovině tak, jak byl našláplý v polovině první, možná bych dal i pět hvězdiček. Ale stejně jsem se bavil :-)

Sanitka (1984) (seriál)

Jeden z nejpovedenějších českých seriálů. Překvapilo mě zde ale spusta komentářů hovořících o socialistické propagandě. Mně se naopak zdá, že se jedná o jeden z nejméně propagandistických seriálů vůbec. Ať koukám, jak koukám, nevidím zde žádné rudé zástavy, soudruhy, příslušnosti ke straně, propagandistické agitky a ani jednotlivé scény ve mně neevokují zhola nic, co by mě ovlivňovalo socialistickým duchem. A věřte mi, že komunisty nesnáším a věkem jsem také o trošku dál, než někteří uživatelé žvatlající ve svých komentářích o něčem, o čem nemají ani za mák ponětí. Seriál má navíc dobrý scénář a na svou dobu dost slušné originální scény (cikánská svatba, letecká havárie, ...). Jediné, čeho se bojím, je plánované pokračovaní.

Holka na zabití (1975)

Jo, ten název sedí absolutně dokonale. Jenom škoda, že zde nebyla vytvořena pořádná kriminální zápletka.

Holky z porcelánu (1974)

Hodně slabý film, který mě velmi nudil. Postavy jsou mi dost nesympatické, děj absolutně nulový a na komedii je to dost málo vtipné. Druhou hvězdičku dávám spíše z úcty k režisérovi.

Zlatí úhoři (1979) (TV film)

Moc příjemný filmeček. Kachyňa měl opravdový cit pro poetické ztvárnění jakéhokoli příběhu a v případě inspirace povídkami Oty Pavla to platí dvojnásob. Sympatický Martin Mikuláš v roli "Prdelky" a mnoho výborných českých herců.

Pozor, vizita! (1981)

Viděl jsem spoustu filmů s Rudolfem Hrušínským, ale v této roli ho mám asi nejradši. V jeho postavě je spousta moudra, optimismu, humoru, ale čeho asi nejvíc, lidskosti. To je to správné slovo, které vystihuje nejen postavu pana Prepsla, ale celý film. Kachyňa byl prostě na filmy plné lidskosti kadet!

Liga výjimečných (2003)

Tak od tohoto filmu jsem očekával mnohem víc. S takovým hereckým složením a námětem mohl vzniknout megahit, místo toho je Liga výjimečných jen hloupoučkým nelogickým filmem, který nezachrání ani spousta triků. Tento film se prostě nepovedl, a to jsem se moc těšil na pražské reálie, místo kterých jsem dostal jen zákulisní a digitální nudu. Škoda toho potenciálu, který nabízel komks :-(.

Zvoňte dvakrát! (2005) (pořad) odpad!

Proboha proč? Tohle byla opravdu slátanina největšího kalibru. Naprosto nevtipné, trapné a blbé. Myšlenka možná nebyla špatná, ale provedení naprosto šílené. Improvizace, kterou zde herci předvádějí, mi připomíná hrátky malých dětí na různé variace. Nevím, na jakou cílovou skupinu byl tento pořad původně zaměřen, ale jedno vím jistě, že do této cílové skupiny rozhodně nepatřím.

Metro (2004)

Hmmm, jak tak koukám na okolní hodnocení, nestačím se divit. Buď jsem nepochopil nějaké poslání filmu, nebo jsem nebyl dostatečně šokován. Tohle vážně nebyl můj šálek čaje. Od začátku jsem čekal, že se z toho něco vyklube a ejhle, ono nic. Pro mě je to podobně zbytečný film jako Hostel. Proč ta jedna hvězdička? Asi jen proto, že existují ještě horší filmy.