Nejkrásnější hádanka (2008)

Je to lepší než všechny díly Kameňáků, Princezen ze mlejna, Z pekel štěstí, ale pohádku kvalit Princezny Jasněnky a létajícího ševce už asi Zdeněk Troška nenatočí. Možná by pomohlo, kdyby tak netlačil na pilu, co se dialogů týká, občas by mohl ubrat na kýčovitosti a jistě by nebylo od věci ubrat na strojenosti. Ale i přesto přiznávám, že je tato pohádka alespoň koukatelná oproti např. Z pekla štěstí 2, kterou jsem prostě nerozdejchal.

Vesmír (2001) (seriál)

Jelikož se zajímám o vesmír, byla pro mě volba této třídílné série už podle názvu jasná. A nebyl jsem vůbec zklamán. Pohled na nekonečný prostor okolo nás je zpracován poutavě, a jak by ne, když nám ho přináší BBC. I když mi je většina informací v dokumentu uváděných známa, přesto jsem byl se zpracováním nad míru spokojen. Vesmír v duši ...

Ptačí klec (1996)

Moc pěkná komedie. Jako filmové zpracování divadelního představení to opravdu funguje. Ačkoli se mi líbilo i divadelní představení Klec Bláznů, na kterém jsem nedávno byl v Divadle Radka Brzobohatého, z filmu cítím něco hlubšího. Prostě žádná křeč a kvalitní herecké výkony v podání Robina Williamse, Nathane Lanea, Gene Hackmana a Hanka Azarii řadí tuto komedii k mým oblíbeným filmům, na které se vždy rád znova podívám.

Černí baroni (2004) (seriál)

Tak to je škoda, to se opravdu moc nepovedlo. Snažil jsem se, ale tohle pojetí Černých baronů nemá se Švandrlíkovým skvělým humorem vůbec nic společného. To si radši pustím ještě jednou film od pana režiséra Sirového. Howgh...

Comeback (2008) (seriál)

Sám se divím, že jsem se přemluvil na to koukat. Na první díl jsem sice ještě odvahu neměl, ale pak jsem se rozhodnul, že než něco zdrbnu, musím to alespoň vidět. A popravdě řečeno to nebylo tak hrozný. Dám tomuto seriálu ještě šanci a uvidíme, jestli udrží celkem dobře nastavenou laťku .............................................Tak musím říct, že jsou některé díly fakt vtipné. Dokonce i Dejdar, který mi byl už poslední dobou dost protivný, hlavně od doby, kdy jsem protrpěl Pánskou jízdu, je ve své roli dobrý. Takže u hodnocení mohu s klidným svědomím zůstat.

Monstrum (2008)

Vypněte mozkovnu a vychutnejte si adrenalin. Tak to funguje nejlépe.

Nabít a zabít (2006)

Proč ne, mně se to líbilo. Můj oblíbený herec Bruce Willis výborný a ani Josh Hartnett mě nezklamal, i když mi už v poslední době leze krkem svými romantickými rolemi. Skládačka byla opravdu dobře vyvedená, na můj vkus zde ale bylo moc flashbacků. Jinak se zcela až do poslední tečky ztotožňuji s názorem od Boss321, jakoby můj komentář napsal místo mě :-)).

Bathory (2008)

Pro mě je hodnocení tohoto filmu velmi komplikovanou záležitostí. Jakubiskovy filmy pro mě byly vždy srdeční záležitostí, které umí pohladit svou vizuální a magickou atmosférou (když nepočítám absolutně nevydařené POST COITUM). V Bathory je však z tohoto Jakubiska absolutně pomálu :-( Tím ale nechci říct, že by to byl špatný film. Naopak. Jako historický film je natočen moc pěkně, a ačkoli jsem se v první polovině trošku nudil, v polovině druhé už mi to uběhlo, ani nevím jak. Anna Friel je ve své roli výborná a neméně zdatným výkonem sekunduje až ďábelsky charizmatický Karel Roden. Ostatní herecké výkony také nebyly špatné, ale dost mi nesedly postsynchrony, a to hlavně u českých herců (Polívka, Mádl ...). Věc další je příběh samotný. Do jisté doby se film ubíral zajímavým směrem a já měl takový ten správně nejednoznačný a rozporuplný pohled na osobnost Alžběty Báthoryové. V určité době se děj zlomí a najednou je Alžběta už jenom kladnou postavou. V té chvíli je mi líto, že v příběhu není více otazníků, které by nechali na Vás, jak to asi opravdu mohlo být.

Márnice (2005) odpad!

Jedna velká nechutná bezmyšlenkovitá zbytečná sračka.

Země v ohrožení (2005) (TV film)

Už ten název napovídal, že to bude kravina. No a ejhle, byla to kravina. A co si budeme říkat, Luke Perry v roli doktora-vědce, který zachraňuje celý svět, je asi stejně nepřesvědčivý jako film samotný. Jednu hvězdičku ale dám, protože existují ještě větší sci-fi hovadiny (pro totální výplach mozku doporučuji film Invaze světů, ten jsem málem nerozdejchal).