Zabiják bez tváře (2006) odpad!

Tak to byla ukázková stupidita největšího kalibru. Definice odpadu je tímto filmem dotažena k dokonalosti. Určité pasáže vypadaly, že snad byly natočeny mobilem. Příšerní herci byli asi verbováni z řad bezdomovců. Nemá smysl zde popisovat všechny nelogičnosti a nesmysly, které se ve filmu vyskytují. Bylo by to asi na dlouho. Mnoho kolegů to ostatně už popsalo víceméně přesně ve svých komentářích. Už nikdy se nechci koukat na nic podobného, to radši strčím hlavu do úlu a zabouchám...

Zázračná planeta - Série 1 (2006) (série)

Absolutně bezchybné dokumentární zpracování od BBC ukazuje naši planetu ze všech stran. Pohled na všechny zákonitosti naší planety je provedeno naprosto precizně a tento seriál je dle mého názoru nejlepší dokumentární přírodovědeckou sérií, která kdy byla natočena.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Zábavné, ujeté, úchylné, překvapivé, prostě jsem se bavil. Když jsem to viděl poprvé, tak jsem ani nečekal, že se to v druhé půli takhle rozjede. Nutno podotknout, že další pokračování už nesahala prvnímu dílu ani po kotníky. Pro mě jednoznačně nejlepší upírský film.

Wanted (2008)

Mně se to líbilo, ale škoda, že si celý film neudržel cynický a sarkastický nadhled, který měl na začátku. Vizuální orgie jsou v některých momentech překombinované na úkor příběhu, přesto mi ani nevadilo, že scénář není propracovanější. Přeci jenom je to komix. Ale jak jsem už řekl, já jsem se bavil.

VALL-I (2008)

Pro mě bezkonkurenčně nejhezčí animák. Dokonalá animace podtrhuje příběh robůtka, který si svou roztomilostí musí podmanit snad skoro všechny. A že je to ekologická agitka? To je ale přeci nesmysl.

U mě dobrý (2008)

Po dlouhé době jsem se u Hřebejkova filmu i dost nasmál. Takže u mě dobrý...

Planety (1999) (seriál)

Víc takových seriálů a stal bych se seriálovým maniakem. BBC představuje postupně všechny planety sluneční soustavy a dělá to s precizností sobě vlastní. Dokumentární seriály o vesmíru mám moc rád a Planety jsou zpracovány opravdu velmi dobře. BBC díky!

Proč bychom se netopili (2009) (seriál)

Po prvním dílu zatím nemohu hodnotit jinak než jednou ušmudlanou hvězdičkou. Knížka od Zdeňka Šmída je humorná a okouzlující, tento paskvil ČT je zatím naprosto nudnou slátaninou bez kapky invence. Ještě se podívám na druhý díl, ale jestli se to nezlepší, vypnu televizi a radši si znovu přečtu knížku a pustím písničky Jaroslava Samsona Lenka s původními verši Zdeňka Šmída..........Po druhém dílu přidávám hvězdičku. Přeci jenom jsem si vzpomněl na časy, kdy jsem na vodu jezdil a trošku podobné příběhy jsem zažíval. Přesto to není ono :-(........Tak a po třetím dílu říkám ne, to je ztráta času. Škoda, nemuselo to být tak špatné, předloha je fajn.

Tunel smrti (2005) (TV film)

Zkouknout se to dalo a jednalo se o zajímavé téma. Když si představím, co se může všechno stát při nehodě v dlouhém tunelu... Bohužel tady začíná můj první problém, protože chování lidí ve filmu se mi zdá dost nereálné. Co se týká akce, bylo to trochu podobné těm nejhorším dílům Kobry 11. Co se týká hereckých výkonů, tak tam jsem moc neočekával, protože mám s německými (či rakouskými, či italskými) filmy stejný problém. Prostě herecký amatérismus, patos a neuvěřitelnost. Ale na odpad to rozhodně není, na to mám úplně jiné favority (i z německé filmové tvorby).

Stěhování pana McAllistera (2007)

Tak jestli tohle byla komedie, tak si asi pod tím pojmem představuji něco jiného. Tohle byla absolutní ztráta času a musel jsem to po půlhodince přepnout. Jestli se to dál táhlo v tomhle tempu, tak bych asi vymyslel název nového filmového žánru "ujeťárna" a do této kolonky bych to spolu s dalšími podobnými rádoby komediemi zařadil.