Plivu na váš hrob (2010)

Jednoduché, přímočaré, průhledné, leč dobře natočené, dobře zahrané, ke 4 * snad chybí jen nějaký aspoň krátký dovětek a možná sem tam menší elipsovitost ve vývoji děje.

Sbohem, baby (2007)

napodruhé snad ještě lepší... a lepší než (výborný) The Town. ještě chvilku bude takhle pokračovat a budu Bena jmenovat někde na čele svého peletonu oblíbených režisérů.

Americká krása (1999)

Jeden z těch vzácných filmových zážitků, které způsobí, že se člověk nějakou dobu po projekci cítí ve vlastním životě jako cizinec, tak ho pohltily životy postav.

Město (2010)

Sakra, ten Affleck se mi snad ještě prorežíruje do TOPky, nebo co... (těch 5 je dost slabých, silné 4 by byly objektivnější, ale co už, říkejme tomu přivřené oko za Rebeccu Hall... a za tu nádhernou scénu, kde vylezou z auta a koukají na cajta)

Až tak moc tě nežere (2009)

Film tak přecpaný postavami, že ani z jedné není nic kloudného, zůstává jen příliš dlouhá hromada nahrubo poslepovaných scének. A co je na tom nejhorší? Že bezostyšně ukazují světu, že Anistonka stárne!!!

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Do nekonečna a ještě dál! Úchvatné, temné, romantické, dospělé... jedním slovem (absolutně) epické!

Legenda o sovích strážcích (2010)

Tož pěkně je to nakreslené a nad některými zpomalenými záběry jsem si aj uslintl (čistě řemeslně je prostě Snyder třída), ale po dějové stránce to bylo celé šíleně zkratkovité, rozkouskované a nesoudržné... místo propracované mytologie světa jen rychlokurz pro méně zdatné diváky (strom s legendárními strážci, podle pověstí ukrytý v neproniknutelné mlze hluboko na moři, je v podstatě hned za rohem, dostat se k němu zvládne každý blbec a sami strážci jsou kolonií starců a dětí? a mohl bych pokračovat dál a dál). Nene, tohle neberu.

Černý jestřáb sestřelen (2001)

Co se týče čistě diváckého prožitku, nenabídl mi film téměř nic, co obvykle vyhledávám - možnost soužití s postavami, možnost ponořit se do příběhu... Ale formální mistrovství je v jeho případě natolik nezpochybnitelné, že jiné než absolutní hodnocení nemohu udělit. PS: Druhých nekompromisně plných 5 * pro Zimmera!