Poslední vládce větru (2010) odpad!

Je to tak... Shy se na stará kolena definitivně pomátl. Jako anime seriál to pravděpodobně funguje (cítím lehkou nespravedlnost ve svém hodnocení, protože často oceňuju filmy pro to, jak vyjadřují feeling z předlohy a tu tentokrát neznám. Na druhou stranu, u tak špatně po formální stránce natočeného filmu je tohle hledisko asi zbytečné.) Z celého filmu křičí jméno (mého oblíbence, sic!) Eda Wooda - zvláště ve scénách soubojů... když jsem poprvé viděl, jak chlápek pět minut poskakuje, aby šíleně pomalu vyslal na protivníka malý kamínek, zůstal jsem sedět s nevěřícně otevřenou pusou. Peníze na triky na filmu vidět jsou, ale způsob jejich využití je tak špatný, že mohly být rovnou spláchnuty do záchoda. Největší záhadou mi zůstává, jak tak špatný film může mít tak dobrý soundtrack. PS: A ten konec, zařízený tak, že se příběh usekne v polovině? To se teď mám bát, že mu nějací šílenci dají peníze na dvojku?

Zaklínač (2002) (seriál)

Jasně, přímo to řve "nemáme téměř žádný rozpočet!", ale má to tak silný zaklínačovský feeling (a Zebrowski prostě JE Geralt), že jsem si to jako fanoušek hrozně užíval.

Princ z Persie: Písky času (2010)

Parádní pohádka a možná nejlepší adaptace hry (obecně), kterou jsem viděl - absolutní věrnost vizuálu i duchu předlohy tentokrát vůbec není na škodu, naopak. Aby si ty 4 * film opravdu zasloužil, potřeboval by vyškrtat minimálně 15 minut vaty, takhle jsou s velkou podmínkou, nicméně pokud divák přistoupí na pravidla, která tady jasně udává to, co jsem již jednou nazval "duch předlohy" (a která určují především motivace a jednání postav, které by bez tohoto "ospravedlnění" často selhávaly), nebude zklamán.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Nejhorší a nejnudnější Potter... nevěřil bych, že se tahle definice někdy přesune od jedničky (která je vlastně docela fajn) na nějaký jiný díl... na vině je ale každopádně Rowlingová a její první půlka knihy absolutně o ničem. Hodlám i nadále věřit, že úplné finále bude masakr. PS: zhruba prvních 20 minut je skvělých... škoda, že pak to šlo do háje. (recenze) /// Napodruhé (opáčko před finále) už mě pobíhání hlavní trojice po lesích tak neiritovalo a zbytek byl slušný, škoda, že jej bylo tak žalostně málo. Navíc Příběh tří bratrů je fakt luxusní. Přihazuji hvězdu.

Čarodějův učeň (2010)

Nakonec poměrně neškodná blbost... Na Teresu bych se vydržel dívat klidně i dýl.

Repo Men (2010)

Tisíckrát viděné, ale poctivé a řádně krvavé!

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Se stopáží 20 minut by to nejspíš bylo brilantní, ale celovečerák ta prosťounká zápletka bohužel neutáhla. Takže spousta skvělých scén, prokládaná dlouhými úseky nudy.

Kráska v nesnázích (2006)

No do háje... jednu postavu vedle druhý postavit ke zdi a zastřelit. Jarchovský musí bejt pěkně sadistickej pomatenec, napsat takovou bandu totálních sviní. Nejhorší na tom je, že i když se mi u něj dělalo zle, musím uznat, že je ten film docela dobrej.