Vrah odvedle (2017)

Naprostá definice výrazu ´´obyčejný film´´. Fichtner dobrý, ale ve scénáři není bohužel absolutně nic zajímavého. Nečekejte nic velkého, tvůrci tohoto filmu ani nic velkého vytvořit nechtěli.

Džúninin no šinitai kodomotači (2019)

Bohužel jsem se strašně ztrácel v postavách. Kdo, kde, s kým, proč. Konec a pointa filmu naštěstí všechno hodně zachránila. Podle mě to spousta lidí ocení až při druhé projekci. Ale do toho se mi moc nechce.

Warholka (2006)

I přesto, že jsem byl v tom nejlepším možném rozpoložení mě několikrát během sledování napadlo, že bych ten film hrozně rád viděl natočený klasičtějším stylem Scorseseho nebo třeba klidně Rona Howarda. Docela nudný film, který měl být pojatý úplně jinak. Proti hereckému obsazení žádné větší výhrady nemám.

Hulk (2003)

Ještě před celým tím šílenstvím označovaným za MCU si oscarový režisér Ang Lee natočil tak trochu jinou marvelovku. Do popředí se dostává spíše dramatická až psychologická část příběhu. Akce tolik není, ale Lee to vynahrazuje zajímavými hrátkami s kamerou a střihem. Podivný experiment, který se tak úplně nepovedl.

The Daisy Chain (2008)

Strašně nudný ,,evil child´´ horor s televizním vizuálem, zajímavým hereckým obsazením a nádherným irským prostředím.

Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba (1999)

Ať už je Skrytá hrozba nenáviděná kvůli příšerné postavě Jar Jar Binkse nebo zápletce, která absolutně nedává smysl (Obchodní federace / blokáda planety Naboo), jedná se stále o velmi zábavný příspěvek do SW ságy s luxusním hereckým obsazením. Také nám dala jeden z nejvíce ikonických momentů celé ságy a to souboj s Darth Maulem za zvuků ,,Duel of the Fates´´ legendárního Johna Willamse. Myslím. že už jen kvůli tomu bychom tento film neměli nenávidět. Nenávidět ho však určitě může Jake Lloyd (mladý Anakin Skywalker), kterému role v tomto filmu zničila začínající hereckou kariéru a velmi pravděpodobně i celý život...

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Z původní trilogie pravděpodobně nejslabší část. Pořád se však jedná o výborné zakončení, kde se obzvláště povedla finální bitva probíhající na třech místech současně - lesní bitva na Endoru, vesmírná bitva nad Endorem a osobní souboj Luka Skywalkera a Dartha Vadera v trůnním sálu na druhé Hvězdě smrti. Film by byl však určitě lepší, kdyby se místo Endoru jednalo o původně plánovanou planetu Kashyyyk a místo ewoků by se objevili wookieeové.

Star Wars: Epizoda V - Impérium vrací úder (1980)

Pravděpodobně nejlepší část ságy, kdy už nebylo nutné představovat divákům hlavní postavy a mohlo se skočit rovnou do akce. Ve filmu se navíc poprvé (nepočítám následné dodělání do epizody IV) objevil nejoblíbenější lovec lidí v galaxii - Boba Fett. Dost dobrý výkon na to, že tu má jen čtyři věty. Lucasova sázka na v té době neznámého režiséra Irvina Kershnera se vyplatila. ____ Dne 30.7.2020 jsem měl možnost vidět film na velkém plátně v multikině Cinema City Chodov a bylo to kouzelné.

Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje (1977)

V roce 1977 šel do kin malý poslepovaný film za směšných 11 milionů dolarů, kterému nikdo nevěštil nic dobrého. A zbytek je historie. Láska na první pohled.

Temná věž (2017)

Průměrná tuctová teenage fantasy. Což je vzhledem ke kvalitám stejnojmenné ságy Stephena Kinga maximální průser. Od špatného a nelogického obsazení hlavní postavy se hromadí kupa problémů, jako je debilní scénář, nedoladěné triky a naprostá absence emocí nebo hloubky, kterou King ve svém díle prezentoval na každé straně.