Desperado (1995)

Áčkový kultovní brak, který je nejlepším dílem Rodriguezovy trilogie. Po třech letech volně navázal s luxusním hereckým obsazením a doslova tisíckrát větším rozpočtem. Pro větší úspěch filmu logické přeobsazení hlavního hrdiny vytvořilo pravděpodobně nejlepší roli Antonia Banderase (rozhodně nejikoničtější - máš smůlu Zorro). Skvělá přepálená akce a výborné postavy, kterých se chopili Buscemi, Trejo, Marin a Tarantino. Hlavní záporák není nejhorší, ale vždycky jsem si myslel, že by mohl být trochu výraznější.... film tohohle typu si zaslouží většího magora.

Mariachi (1992)

Celovečerní prvotina jednoho z nejrozporuplnějších světových režisérů, který ukázal, kterým směrem se bude ubírat ta lepší půlka Roberta Rodrigueze (ta druhá půlka točí filmy pro retardované děti). Film který si zaslouží obdiv už jen proto, jakým způsobem byl financován a v jakých podmínkách vznikal. I přes celkovou průměrnost tohoto filmu se Robert stal vzorem a inspirací začínajících filmařů po celém světě, tudýž je velmi cenný.

Hercules (2014)

Opravdu velké a příjemné překvapení. Z něčeho co mělo původně býti debilovinou na zaplácnutí večera, se stala docela slušně našlapaná rubačka. Ale určitě nejsem první ani poslední, kdo litoval, že se film nezaměřil na dvanáct úkolů, které jsou ve filmu mnohokrát zmíněny a v úvodu některé i krátce (ale velmi efektivně) ukázany. Rutinér Brett Ratner dostal do svých rukou velmi zajímavé obsazení. Až jsem litoval, že je film tak krátký. Herculova družina je výborná, přestože se skládá ze samých archetypů - drsná žena s lukem, magor se sekerama co se nedokáže ovládat, moudrý stařík, mlaďoch co se chce vyrovnat svým spolubojovníkům a zlatochtivý žoldák, který ve finále dá přednost svým přátelům. Je to celý hrozný klišé, ale poskládáný tak hezky, že to šlape od začátku skoro až do konce (no minimálně celou první hodinu). A co je hlavní, nebere se to moc vážně. Je to tak nějak mezi 3 a 4 hvězdama, ale velmi rád půjdu nahoru, protože k mání je unrated verze, která má místama docela koule.

Předmět doličný A (2007)

Dost velké zklamání. Sonda do života průměrné rodiny se místama slušně táhne. Tatík je zahranej hodně přesvědčivě, ale bohužel konec je vážně lacinej a žádné překvapení se také nekoná. Trošku jiný příspěvek do found footage rodiny.

Legenda o vášni (1994)

Přeslazená limonáda v pro mne překvapivě stravitelné formě. První hodina je super, pak se to trochu vleče, aby se to ke konci zase rozjelo. Hodně sympatické herecké výkony, kde mě nejvíc baví asi Anthony Hopkins a krásná hudba Jamese Hornera. Celé se to odehrává v omalovánkovém prostředí. Prostě takovej ten velkofilm se vším všudy. Vyloženě mě ale sere scéna, kdy dva vojáci rozkládají kulomet jen pro to, aby udělali cedník z bezbranného, oslepeného vojáka, který je zamotán do ostnatého drátu. Čistě pro efekt.

7500 (2014)

Když vás na hororovém filmu více baví ta první část, kde se seznamujete s postavama, tak je něco špatně. Pořád jsem čekal, kdy se začne dít něco zajímavého, ale nezačalo. Pointu už jsem jenom prozíval. Šimizu, jdi raději natočit remake remaku filmu Grudge, vždyť tam jsi aspoň trochu hororovej. Slabá dvojhvězda za první polovinu filmu, která slibovala slušný atmosférický zážitek. Bohužel to dopadlo jinak, ale alespoň to má jen necelých 80 minut.

Libertin (2004)

Obsahově docela prázdný film se zajímavou hereckou sestavou, z něhož si ale po čase budu pamatovat pouze prodloužený nos Johna Malkoviche. Když už se točí film o takovéhle osobě, tak by neuškodilo trochu přitlačit na pilu.

Arsen Lupin - zloděj gentleman (2004)

Strašně nepovedené. Dlouhá a nudná patlanice, která kdyby neměla Kristin Scott Thomas a Evu Green, tak usnu po první půlhodině. Hlavní představitel opravdu zoufalej. Celkově to vypadá jak špatně natočený tv film. Jeden z nejdebilnějších scénářů, který kdy byl zfilmován. Režisér a scénárista Salomé se právě objevil na mém blacklistu. Půlhvězda za zmíněné dámy. V životě už to nechci vidět znova!

Legenda (1985)

Tak jsem už konečně viděl tu slavnou (pro mnohé kultovní) Legendu Ridleyho Scotta. A jsem docela spokojenej. Spokojenej s tím, že Ridley se s tím nesral a natočil docela temnou podivnost, která rozhodně narušila klidný spánek nejednomu usmrkanci. Začátek a konec bohužel přeslazenej až to bolelo. Pravděpodobně nejhorší herecký výkon Toma Cruise (a nemá tam kalhoty ...a má tam ještě křivé zuby). Masky a celková vizuální stránka filmu je zatraceně dobrá (na tu dobu výborná). Bohužel to má nějaké hluché momenty, herecké výkony nejsou úplně stoprocentní a jednorožci mají rohy přidělané až MOC okatě (říkáte si, že je to detail, ale fakt to až praští do očí). Rozhoduji mezi 3 a 4 hvězdama, ale nakonec dám tu čtverku a to hlavně kvůli skvělým padouchům Timu Currymu, hrajícím arcidémona s absolutní noblesou a Robertu Picardovi, který se zhostil role odporné Meg z bažin.

Já, Frankenstein (2014)

Výplach ve stylu Kazatele, který by zoufale chtěl být dalším Underworldem na kterém by si producenti po X-tém pokračování hezky namastili kapsy. Všichni ale víme jak to dopadlo. Stoletá tajná válka mezi démony a chrliči, velká bitva u obrovské katedrály přímo uprostřed města, kdy bojovníci obou stran umírají v záplavě světel. A nikdo jí neviděl.