Star Wars: Epizoda II - Klony útočí (2002)

První Star Wars na kterých jsem byl v kině a pamatuju si, že mi to málem ustřelilo hlavu. Hlavně v poslední třetině filmu, kde se to strašně řeže. Postupem času si ale nejvíc u této epizody uvědomuji, jak špatné jsou některé komorní scény, kdy se mezi sebou baví dvě postavy (hlavně Anakin a Padmé). CGI tu taky hodně zestárlo. Pořád je to ale velmi zábavný film.

Rent-A-Pal (2020)

Malý nenápadný film, který mě velmi příjemně bavil po celou dobu stopáže. Na debut to je vlastně hrozně dobrý jak technicky tak herecky. Od začátku předvídatelné, ale přesto zábavné.

Z for Zachariah (2015)

Celkem nudná postapo vztahovka se solidním obsazením. Fanoušci Margot Robbie si to asi sami najdou, ale zbytek může v klidu vynechat.

Mary Goes Round (2017)

Tradiční coming of age drama se skvělou Ayou Cash v hlavní roli. Solidní debut začínající režisérky a scénáristky Molly McGlynn. Kdo má rád tyhle malé příběhy o rodinných vztazích, které jsou někdy i úsměvné a vtipné, může zkusit.

Luca (2021)

Tohle mě bavilo. Jednoduchý příběh, fajn postavy a výborná atmosféra. Itálie vykreslena v těch nejhezčích barvách. Ale něco mi říká, že bych to jako dítě tolik neocenil.

Hranaři (2011) odpad!

Pamatuju si, že ten film měl z nějakého důvodu otravnou všudypřítomnou reklamní kampaň, lidi z mého okolí se na to z nějakého důvodu těšili.... A přitom je to taková sračka.

Pach krve (2021)

Reboot série šel překvapivě hodně jinou cestu s jistým přesahem, ale bohužel už to není tak zábavné jako původní film a jeho druhé pokračování. Nevím jestli to tvůrci zamýšlí nebo ne, ale nedokážu si momentálně moc představit, že by mohla série tímto směrem úspěšně pokračovat. Samozřejmě nejlepší by bylo, kdyby se film jmenoval jinak a k původní sérii se vůbec nehlásil.

Pach krve 6: Krvavý hotel (2014)

A zase slabé. Režisér Valeri Milev měl k dispozici pouze 1 mil. USD a je to vidět. Nedivim se, že v roce 2021 už museli jít cestou rebootu série.

Pach krve 5: Krvavý masakr (2012)

Declan O´Brien sehnal do svého filmu hororovou legendu Douga Bradleyho, ale bohužel se jedná o nejslabší díl ze série. Pořád se jedná o sledovatelnou řezničinu, ale myslím že už i režisér měl této frančízy dost.