Natočto! (1999) (pořad)

Zatímco ČT1 měla Neváhej a toč! Nova je musela trumfnout s Natočto v čele s Petrem Rychlým. Pořad probíhal stylem šoupneme tam 10 za sebou jdoucích videí, kde lidé padají nebo něco padá na ně, do toho přidáme vtipné zvuky. U některých videí je vidět, že nebyly natočeny náhodně (ono normálně se přece natáčíme, jak jdeme do kuchyně a omylem na sebe převrhneme hrnec s těstem, stejně jako natáčíme tátu, jak opravuje okapy a spadne mu žebřík.) Pak přichází chvíle pro vtipy Petra Rychlého, které přijdou vtipné jen jemu a zmixovanému smíchu diváků.

Tak neváhej a toč! (1995) (pořad)

Pořad po mnoha letech vrátili na obrazovku a nestačím se divit, kam až může spadnout ucházející humorný pořad, na který jsem se za mlada i ráda dívala. Vedle Eduarda Hrubeše přibrali na moderátorskou pozici Veroniku Žilkovou, která má být takovou humornou vložkou a dělat ze sebe totálního idiota. Do toho se nedočkáme žádných nových videí, nýbrž těch starých, ještě točených na ruční kameru. Tři hvězdy dávám za originální pořad z roku 1999. Ten z roku 2010 si zaslouží tak jednu hvězdu.

Televizní noviny (1994) (pořad)

Televizní noviny, asi jedno z nejmocnějších médií, které dokáže lidem vsugerovat názory, které nejsou jejich a neustále je držet v šachu tím, jak je svět zlý a hnusný, kolik lidí zemřelo na silnici, kde kdo vyvraždil rodinu, kam spadla bomba atentátníků, (jediná dobrá zpráva až na konec - v ZOO se narodilo hříbě). Čím mě vážně dostali do kolen byla reportáž o pátrání po malé Aničce Janatkové a jako podkladová hudba srdcervoucí hitovka a do toho vážný hlas moderátorky.

Banánové rybičky (1999) (pořad)

Humor Haliny Pawlowské jde trochu mimo mě, ale tu a tam se v jejím talk show našel zajímavý host, který mou pozornost udržel.

Silvestry Vladimíra Menšíka (1993) (pořad)

I po tolika letech jsou Silvestry s Vladimírem Menšíkem obří zábava a jeho historkám se smějí i ti, kteří jej nezažili. Rozhodně se na poslední den v roce raději podívám na tohle, než na nějakou estrádu na Nově.

Neuvěřitelný svět rekordů a kuriozit (2005) (pořad)

Český pořad, který napodobuje americký pořad Ripley's Believe It Or Not. Vlastně se ani netají tím, že všechna videa a scénky jsou z tohoto pořadu, takže nechápu smysl toho, sebrat moderátory a natočit s nimi takovou hloupost, když stačilo jen předabovat americký seriál.

Na stojáka (2004) (pořad)

Můj smysl pro humor je na poněkud jiné koleji, než na jakou se Na stojáka zaměřuje. Hloupé improvizace (i když některé vtípky jsou nacvičené a nazpaměť naučené) vyúsťují v trapné chvilky ticha a blekotání hloupostí.

Nemyslíš - zaplatíš! (2010)

Reklamy, nad kterými se člověk na první pohled zamyslí. Ovšem jak je vidí v televizi stále dokola, začne ho to i trochu štvát. Nemyslím, že nějak pomohly ke změně na silnicích. Když je člověk idiot a jezdí jak prase, tak mu jedna reklama životní postoj nezmění.

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Tak už i konečně do naší malé České republiky dorazil oblíbený americký typ talk show, kdy si moderátor pozve do studia slavné osobnosti, které různě uráží a dělá na ně podpásovky. (Například si pozve bývalou Miss, o které se ví, že se bojí hadů a jako druhého hosta si pozve chlápka, co chová doma hady a jednoho si do studia přinese.) Pardon, ale tenhle typ humoru moc nemusím. Kraus má na můj vkus moc vulgární a otravný smysl pro humor a když jeho hosté neumí improvizovat a pohotově (vtipně) reagovat na jeho vtípky, působí to hodně smutně.

Říjnové nebe (1999)

Při sledování tohoto filmu mě napadlo, jak omezená je filmová tvorba, protože zatímco všechno ostatní jsme už viděli stokrát s různými herci, tento příběh je originální. Homer žije v městečku, které profituje jen na těžbě uhlí a všichni, kdo tam žijí skončí jednou v šachtě. V takovém městečku nemůžete mít sen, že z něj vypadnete do světa. Zatímco ostatní chtějí být na střední škole fotbalisti, Homer chce být raketový fyzik. Spolu s dalšími kamarády začne sestavovat rakety a posílat je do vzduchu. Příjemný snímek a ještě příjemnější ztvárnění Jakea Gyllenhaala hlavní role.