Talentmania (2010) (pořad)

To, že je někdo "talent", by mělo vycházet z předpokladu, že se nikdy neučil hrát na housle v hudební škole, ale přesto to skvěle umí, nikdy nechodil do taneční školy, ale perfektně tančí, nikdy veřejně nezpíval a přesto svým vystoupením strhne davy. Ovšem do soutěžích takovýchto talentů se přihlašují jen lidé, co chodí od dětství do kroužků a jejich "talent" se od nich očekává. Do takových pořadů by se měli hlásit skupinky lidí, kteří si jen tak z hecu složili skupinu z kamarádů a zjistili, že něco skutečně umí a jde jim to dobře, ne skoro profesionální artisti z cirkusu, kteří to dělají jako obživu. Až to někdo vyhraje tak co? Stejně po něm za měsíc pes neštěkne, stejně jako po všech Superstar, tak proč se tím zatěžovat :)

Vzhůru do oblak (2009)

Na začátku mi film připadal hodně pěkný a roztomilý, že by si ty 4* i zasloužil. Sledujeme příběh Carla, který se zamiloval, oženil a stárnul a nikdy si nesplnil s manželkou sen, až dokud mu žena zemře a na jeho prahu se objeví malý chlapec ve skautském oblečení. Pak nastává druhá část filmu, která se od té předešlé realistické liší totální absurdností, kdy dům vyletí do oblak pomocí několika nafukovacích balónků, jsou tam "mluvící" psy a pestrobarevní ptáci a oproti tomu reálnému začátku to všechno působí jako hodně hloupý vtip. Asi už v sobě nemám duši dítěte, ale právě ta druhá část filmu to pro mě celé zabila a stačilo mi ten film vidět jednou.

Přes noc třicítkou (2004)

Asi první věc, která mě napadla, když jsem film prvně viděla: Která třináctiletá holka by chtěla být třicítkou? Pro třináctiletý je třicetiletej člověk důchodce a ve 13 jsem spíš chtěla, aby mi bylo 18. Když ovšem opomenu fakt, že tak vysoký věk museli nastavit, aby tam mohla hrát Jennifer Garner, tak je to ucházející komedie.

Ztraceni (2004) (seriál)

Pořád se nezbavím toho vtíravého pocitu, jak je možné, že po tolika měsících (ne-li letech), kdy jsou naši Ztraceni ztraceni na ostrově a pořád mají čisté oblečení, ženy jsou stále namalované a nikdy nemenstruují, tlouštík je pořád obézní... Seriál s tolika logickými chybami si nemůžu užít.

Tráva (2005) (seriál)

Seriál se snaží tvářit strašně cool, ale přitom v něm vidím jen strašnou ubohost. Svobodná matka (které je ovšem něco málo před třicítkou a má skoro dospělého syna) se rozhodne přivydělávat prodejem marihuany. Komické má být asi to, že žena, která vždy žila spořádaně se ocitá ve světě podsvětí a drog (nebylo to už i ve filmu Bílá vdova?) Tohle rozhodně není seriál, na který bych se někdy dobrovolně dívala.

Řekni, kdo tě zabil (2007) (seriál)

Nesympatičtí hlavní hrdinové (černoch, který hrál v seriálu House celou jednu sérii... sorry, ale vedlejší role mu sedí skvěle, jednu z hlavních neutáhne) a naivní romantická dějová linie mě od tohoto seriálu odradili už v počátcích.

Výměna manželek (2005) (pořad)

Nikdy jsem nepochopila smysl této reality show, kdy si dvě ženy vymění domácnosti, starají se o cizí děti, vyvařují cizímu manželovi a uklízí cizí byt, (v některých případech i vykonávají práci té druhé - když třeba maká v hospodě). Na druhou stranu chápu, že je to dobrá zkušenost pro páry, které mají vztah na spadnutí a tímto si uvědomí, jak je jim lépe s partnerem, než s někým jiným. Ovšem pořad nám ukazuje, že role ženy v manželství je jen neustálý kolotoč v péči o domácnost, vaření, praní, žehlení, vysávání... Pak také máme možnost nahlédnout do domácností lidí, kteří by se měli stydět, že k sobě vůbec kameru pozvou do rozpadajících se domů a do bytů, kde je bordel jak v tanku.

Rváčův deník (1995)

Filmu dávám lepší 4*, i když to vlastně není nijak světoborné dílo, které bychom už stokrát neviděli. Jen další příběh kluka, který mohl být hvězdou školního basketbalového týmu, ale rozhodl se utopit svou budoucnost v drogách a krádežích. Leo už tenkrát dokazoval, že hrát umí, ale na spoustu let pak byl pohřben ve slávě Titanicu, dokud se mu nálepka romantického nekňuby neslepila až s nástupem Shutter Island a Inception. Ale líbilo se mi to a to právě díky Leovi, protože postavě dal něco, co by od jiného herce vyznělo zase jinak. Já mu prostě věřila, že je jen kluk, kterej se celý dny poflakuje s kámošema a neví, do čeho by píchnul. To pomalé padání do drogové závislosti nám ukázal skvěle, stejně jako to šílené odvykání a absťáky. Celý film je tak na 3*, ale když to skončí, máte chuť tu jednu ještě přidat.

Monstrum (2008)

WTF? To bylo slovo, které jsem si během sledování filmu často říkala. Opět se vracíme k oblíbenému dokumentárnímu stylu vyprávění, kdy člověk s kamerou natáčí probíhající párty u kámoše, aby se vše následně zvrtlo a město napadlo nějaké monstrum a on to všechno poctivě natáčel dál. WTF? Monstrum, které ani pořádně neukážou, ale tu a tam to vypadá jako neviditelná Godzilla. Pak přichází další WTF moment, když se "hlavní hrdina" (chápej ten, koho kamera zabírá nejvíce) rozhodne jít pro svou přítelkyni, která je na druhém konci města zavalená v sutinách domu. (Kdo viděl Disaster Movie, tak mu ta scéna přijde dementní stejně jako v té parodii, stejně jako náhodné rozhodnutí člověka, riskovat svůj život kvůli někomu, o kom ani neví, jestli žije nebo je už mrtvý !!!SPOILER a hádejte co! Ona žije i po několika dnech zavalení vlastním bytem a po několikadenním krvácení KONEC SPOILERU!!!). A pak se nám ještě dokumentární film snaží tvrdit, že New York byl vyhlazen z povrchu zemského a místo Central Parku teď stojí místo zvané Cloverfield WTF? (asi jako Ground Zero po World Trade Center). Na můj vkus až moc absurdní.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Animák, který ničím nezaujme, ale ani neuchvátí. Popravdě řečeno je to asi rok, co jsem to viděla a už si nevybavuju ani o čem to bylo, jen vím, že tam pořád padalo nějaké jídlo z nebe a hlavní hrdina byl věděc :) Takže asi tak...