Maturitní ples (2008)

Klasická vyvražďovačka teenagerů, která ovšem neděsí ani není napínavá. Největší problém je to, že už od začátku víme, kdo je vrah - tudíž není důvod být napnutý a skákat zděšením s každý zavřením zrcadla. Pak přichází naprosto nelogické vyvražďování všech, kdo vrahovi přijdou pod ruku (tedy i naprosto nevinné pokojské) a člověk si říká: Proč? Vrah podřezává hrdla, ale nikde není ani kapka krve. Následně z několik hodin staré mrtvoly začne kapat krev. Nudnější horor jsem už dlouho neviděla.

Paranormal Activity (2007)

Horor přesně podle mého gusta. Hraje na ten nejzákladnější lidský popud strachu - Co se děje v našem domě, zatímco spíme? Všudypřítomná tma, skřípání, vrzání, bouchání a následné stupňování těchto nadpřirozených prvků v samovolný pohyb dveří a jiných lahůdek - tohle prostě žeru.

Parchanti (2010)

Toto léto přišli do kin Expendables a A-Team. Losers bohužel do českých kin nedošli a rovnou je vrazili na DVD jako nějaký odpad. Přitom se jedná o akční komedii, která odsípá, možná trochu připomíná A-Team díky složení bandy. Přitom je to zfilmovaný komix od tvůrců DC Comics (z této dílny pochází třeba Batman, Superman nebo Watchmen). Akční pecka, která není zas tak hloupá a neuvěřitelná jako A-Team a nechlubí se filmovými hvězdami jako Expendables, ale mou touhu uvolnit se u filmu a zasmát se, splnila.

Posel (2009)

Ben Foster dokazuje, že není jen blonďatý andílek z X-Menů, ale že doopravdy umí hrát. Po boku Woodyho Harrelsona chodí do domovů lidí, aby jim s lítostí sdělil, že jejich syn/dcera/manžel/manželka zemřeli ve válce. Podmanivý film, který ke konci trochu ztrácí tempo a zajímavost, ale rozhodně stojí za to. Škoda, že se film vyhnul českým kinům a není díky tomu všeobecně známý. U některých kousků je to opravdu škoda a distributor často šlápne vedle.

Cela 211 - Vězeňské peklo (2009)

Film rozehrává psychologickou hru bachaře, který se ocitl mezi vězni, kteří netuší, že je nový bachař. Konec mi sice nepřišel zrovna dobrý (SPOILER: Myslela jsem, že smrt manželky je jen výmysl, aby se konečně pořádně naštval a se vším tam zatočil a nakonec budou všichni v pořádku, ovšem konec je moc jednoduchý). Rozhodně stojí za shlédnutí.

Příběh z Bronxu (1993)

Ačkoliv se na filmovém plakátu vyjímá obličej Roberta De Nira, rozhodně není hlavní postavou příběhu. Těmi hlavními jsou jeho syn a pouliční mafián, který se o jeho syna začne starat jako o vlastního a naučí ho žít ve světě podfuků a nedůvěry. Působivý příběh, který zaujme už od začátku a nepustí až do konce.

Kung prásk: Smrtonosná smrt (2002)

Z jedné strany je to opravdu umělecké dílo, neboť sestříhat dva staré kung-fu filmy, vložit do nich novou postavu a předabovat staré repliky za nové texty byla jistě fuška a velká legrace pro tvůrce. Ovšem z druhé strany je film poněkud omezován, humor někdy klesá na nízkou úroveň a přijde mi to vážně jen jako film pro nejbližší režisérovi přátele, kteří chápou jeho smysl pro humor a zasmějí se tomu, ovšem není to trhač bránic pro všeobecnější publikum.

Son of Bambi Meets Godzilla (1999)

To snad nemyslíte vážně, že se zde budou hodnotit i minutová videa z youtube? Konkrétně tohle video, které mi přijde, jako by ho stvořil nějaký jedenáctiletý nerd, co celý den seděl u wowka, tak si chtěl odpočinout a hrát si s movie makerem. Pak to nahraje na youtube a posílá to po ICQ všem svým kamarádům, kterým to přijde vtipné, protože znají jeho dementní smysl pro humor. Ovšem pro ostatní je to jen tragédie.

Splice (2009)

Naprosto promarněná šance, která mohla mít mnohem silnější příběh a psychologickou hloubku. Dva vědci stvoří tvora z části s lidskou DNA a z různých jiných částí (např. králičí DNA). Sledují jeho životní cyklus a přichází na to, že tvor dokáže dýchat pod vodou, létat, ale i zabíjet jedovým ostnem. Svého mutantíka berou spíše jako vytoužené dítě než experiment a i to se jim stane osudným. Kdyby byl celý příběh z pohledu mutantího hybrida, jeho myšlenek, pohledu na svět, chápání rozdílnosti mezi ním a ostatními a různých jeho postřehů ohledně našeho světa a jeho samotného vývoje ve vyšší a vyšší organismus, myslím, že by film vešel do historie. Takhle se jedná pouze o plytké sci-fi s přímočarým příběhem, které se ke konci snaží tvářit dokonce i jako horor a totálně sklouzne do stupidního braku. Dobrý kometář: Allka

Mulan (2009)

Určitě se z toho dalo vytěžit víc. Už jen samotný námět, že se dívka přidá k armádě, protože její nemocný otec nemůže. Rozhodně se tato verze hodně liší od klasické animované od Disneyho (kterou asi české publikum zná více než kterékoliv jiné zpracování). Zde se režisér zaměřil na epické bitvy, ztrátu přátel ve válce a především na otázku, jestli je nutné, aby lidé mezi sebou neustále bojovali. Já jako divák spíše čekala psychologický rozpor Mulan, její skrývání mezi muži a strach z prozrazení totožnosti. Na to se ale film vůbec nezaměřuje. Ihned po nástupu do armády potká chlapce z vesnice, který ví, že Mulan je dívka, ale nechá si to pro sebe. Následně její totožnost zjistí její nadřízený, do kterého je tajně zamilovaná. Ten si to také nechá pro sebe. Pak se už nějaké prozrazování neřeší (kde se Mulan koupala? kde se převlékala? nikdo nepoznal ženský hlas, který se ani nesnažila měnit? nikdo nepoznal ženské rysy ve tváři? atd.) Film mi svými neustálými bojovými scénami přišel hodně vleklý a nudný (vlastně se asi první hodinu jen bojuje a nic se neděje). Čínský humor zrovna moc nechápu, takže ani po této stránce mě film nezaujal. Možná změním názor, až najdu chuť podívat se na to znovu.