Finty Dicka a Jane (2005)

Mně se to teda moc líbilo :) Manželé, kteří jsou na mizině a začnou vykrádat banky, do toho skvělé vtípky a směšné situace. Jedna z mých top oblíbených komedií s Jimem Carreym.

Já, mé druhé já a Irena (2000)

Komedie Jima Carreyho mám ráda, ovšem tuto považuji za jednu z nejtrapnějších a nejhorších. Vtipy jsou většinou založené na vulgaritě a sexu a jediné plus jsou jeho černí synové géniové.

Mrazík (1964)

Mrazík, klasika českých Vánoc, znechucená každoročními reprízami.

Kuky se vrací (2010)

Kuky je film, který si užijí děti, ale i ti dospělí, kteří v sobě pořád nosí kousek dítěte. Krásný příběh zabalený do příjemného moralizování a poučení. Některé hlášky mě vážně dostaly ("Proč vám nepomůžou lesní bohové?" "Už jsi někdy viděl, aby bohové někomu pomohli? Ti se jen starají o sebe.") Pro všechny, kteří v sobě mají ještě trochu fantazie a dětské dušičky. PS: Ten ušitrhající dabing nejmladšího a nejstaršího Svěráka se po chvíli poddá.

Sněženky a machři po 25 letech (2008)

Milujete dnes již klasické Sněženky a machry jako já? Pak si nekažte náladu pokračováním! Ono je to pěkné z pohledu, že se po 25 letech sejdou spolužáci, kteří spolu zažili před lety na gymnáziu lyžák (mimochodem, kteří spolužáci spolu nejsou 25 let v kontaktu a totálně se od sebe odříznou?) Těšilo mě vidět starého Vikyho Cabadaje a jeho dva povedené kamarády, stejně jako nepřístojného pana profesora, ovšem zbytek osazenstva jsou pro diváka naprosto neznámé postavy a vůbec nevíte, kdo byl kdo v původním filmu. Stejně tak jsem nenašla dostatečnou odpověď na otázku, proč někteří z nich berou na sraz s gymplem svoje uječené nebo již dospělé ratolesti (aby se do sebe zamilovali samozřejmě.) Velké zklamání. Tento film neměl vůbec vznikat. Natočit pokračování kultovního snímku s sebou vážně nebere nic dobrého a opakovaný vtip není vtipem (Vydrž, Prťka, vydrž a dřepkins už vážně ve "dvojce" nikoho nerozesměje).

Každý pro sebe a bůh proti všem (1974)

Film je nepochybně krásnou ukázkou zručné filmařiny, kamera je úchvatná a režisér si pohrál s detaily. Ovšem co se týče příběhu, jedná se o průměrný "životopis" Kaspara, který celý život strávil zavřený ve sklepě, neuměl mluvit, chodit natož číst a psát. Ujmou se jej ale naštěstí ti správní lidé a pomalu se z něj stává (jakž takž) kultivovaný člověk. Film je spíše lahůdka pro fajnšmekry.

Disturbia (2007)

Film se strašně dlouho rozbíhá (smrt otce, soud, domácí vězení, nabalování sousedky) a samotná pointa filmu je oddalována, až mě to nudilo a těšila jsem se, kdy už to konečně přijde. Od chvíle, kdy se začne dít to, na co jsem celou dobu čekala už má film spád a grády, ovšem hodnotím průměrem, protože ten začátek je moc dlouhý a moc nudný.

Kotel (1998) (pořad)

Náhodou to byla prdel a myslím, že dnes by se hodilo oprášit takový styl pořadu :)

Rozjezdy pro hvězdy (1998) (pořad)

Rozjezdy pro hvězdy. A kolik z těch, kteří prošli tímto pořadem jsou dnes hvězdy?...

Rande (1997) (pořad)

Když se řekne Rande, tak si představím ty trapné začátky Novy. Byla jsem ještě děcko, takže jsem ráda zabíjela sobotní poledne sledováním Rande se Slávkem Bourou a Markétou Mayerovou. Jen mi pořád nešlo do palice, co když si na konci vyberou partnera, který se jim vůbec nelíbil, ale byl nejmenší zlo ze všech :)