Svéráz národního rybolovu (1998)

Môj prvý stret s ruským svojrázom nedopadol najhoršie, avšak zdá sa že bez vodky to ani pri pozeraní nie je ono, pretože s čistou hlavou mi scény prišli silené a taký je aj môj výsledný dojem z filmu. Holt menej je niekedy viac, mohlo napadnúť tvorcov rybolovu, pretože sa zdá že nie som sám kto nemá rád absurdity. Inak nápad fajn. 70%

Polojasno (2009)

Jeden z najlepších krátkych animákov. Dokonalosť sama! Kto učí svoje ratolesti na to, že deti nosí bocian, niet lepšej ukážky ako to vyzerá v praxi. A dospelí sa určite pobavia ešte viac :-)

Měsíc 44 (1990)

Pre mňa prekvapivo dobré sci-fi so slušnou atmosférou na bečkové vody. 70%

Komety (2007) (TV film)

Poučný dokument o tom, že kométy môžu byť nielen nebezpečenstvom pre našu Zem (ako bolo napr. vyhynutie dinosaurov, prípadne Tunguzska), ale mohli byť naopak aj za vznikom života na Zemi. Stojí za pozretie. 7/10

Marley a já (2008)

Nič prekvapivé sa nekoná - až na ten záver, za ktorý dávam hviezdu dole. Nemusím vysvetľovať prečo, a keďže tí čo si poplakali dali väčšinou 4 a ja som to zďaleka tak neprežíval, preto len 3*.

Červený trpaslík - Zpátky na Zemi (2009) (série)

Ehm tak to som nečakal že tento záver trpaslíka pravdepodobne len nechceme skĺzne do úplne iných vôd ako boli v minulosti jeho priaznivci odchovaný. Táto miniséria by totiž nemala niesť len označenie komédia, ale minimálne aj dráma (pri pohľade na Listra). No a či toto bolo uzavretie seriálu? Ja mám dojem opačný. Okrem toho bez dobrého českého dabingu to nie je ono.

Tajemná záře nad Pacifikem (1980)

Skvelý námet, ktorý bol aj dobre sfilmovaný a pri pozeraní si zaručene budete klásť otázky typu ČO KEBY?

Poslední skaut (1991)

Pre mňa prekvapivo až veľmi zraniteľný a ukecaný Willis, ktorý toho teda schytá riadne. Avšak v rámci síce dobrej akcie neuvidíme žiaden prekvapivý zvrat či prepracovanejší dej aspoň na zapojenie pár mozgových buniek. Preto max. 4*

Malé mořské děti (1938)

Tvorcovia sa spočiatku sústredili len na vykreslenie podmorského sveta a preto sa do tohto kraťasa nevošiel ucelenejší príbeh.