• Pohádka
  • Rodinný

Soumrak dne (1993)

Přesně tak si představuji komorníka v té době, Anthony Hopkins ho opravdu vystihl (mimochodem, tento herec opravdu dokáže zahrát všechno věrohodně, klobouk dolů) a konec filmu mě vždycky dojme (holt nenaplněná láska...)

Souboj srdcí (1991) (TV film)

Opět romantika v historickém podání, opět drama, vášeň, happy end... hlavní hrdinka v podání Alison Doody je moc krásná. Jen ty příběhy, když je sledujete všechny čtyři jsou si vcelku podobné a jsou až příliš jednoduché - prostě styl dnešních telenovel

Fantom v Monte Carlu (1990) (TV film)

Další z řady filmů ve stylu Barbary Catlandové. Dokonce i herci jsou v těchto filmech často stejní. Opět je to ale přehlídka krásných kostýmů a romantický i mírně dramatický příběh s happy endem. Hrdinka Mistrall (i když tuhle herečku moc nemusím) se nakonec zamiluje do muže se velkým M (taky bych ho brala :-)

Hazard srdcí (1987) (TV film)

souhlas s Pinguinga, taky si mě získal - film i lord Vulcan :-)

Dáma a zbojník (1989) (TV film)

Příběh hezký, ale nelíbí se mi jak hraje Lysette Anthony a Hugh Grant vypadá v té paruce spíš směšně než přitažlivě. Příjde mi to jako jedna z jeho slabších rolí

Bridget Jonesová - S rozumem v koncích (2004)

Na to, že je to pokračování úspěšné jedničky se to fakt dá (jsou daleko horší pokračování filmových hitů). Dokonce si myslím, že by tu byla fakt řada témat na trojku (Bridget plánující svatbu nebo těhotná, to taky skýtá řadu vtipných situací) ovšem záleželo by na tom, jak by se scénář povedl... (občas mám chuť ho sama napsat, když mi všichni kolem tvrdí, že život BJ je stejný jako ten můj :-) teda, až na ty drogy...

Láska nebeská (2003)

Přestože se na něj manžel zpočátku nechtěl dívat, protože to považoval zase za nějakou romantickou hrůzu dnes tento film miluje víc než já a soundtrack z něj si často pouští v autě. Spousta skvělých herců, skvělá hudba, ... prostě paráda. Patří k nejlepším v naší domácí filmotéce :-) Stárnoucí sprostý zpěvák, který řekne cokoliv ho napadne aniž by o tom přemýšlel je stejně úžasný jako britský premiér pařící po baráku :-)

Deník Bridget Jonesové (2001)

Tento film mám moc ráda. Jen nevím, jestli když mi všichni známi i spousta příbuzných tvrdí, že je to celé o mně mi to má lichotit nebo naopak :-D Zajímalo mě, jestli je ve skutečnosti starší Hugh Grant nebo Colin Firth a představte si, že Hugh je sice starší, ale jen o jeden jediný den :-O

Píseň pro nevěstu (1998)

Souhlas s Abdul. Z tohoto filmu se mi líbí a vybavuje akorát tak scéna, kdy zastupující zpěvák zpívá pořád dokola (a ještě vcelku falešně) pořád tu samou písničku

Italské námluvy (1994)

Moje srdeční záležitost, tento film mám moc ráda. Navíc Marisa je v tomto filmu mojí módní guru, kdykoliv jí tu vidím mám potřebu si nechat udělat zase stejný účes a začít se oblíkat jako ona :-D