Schindlerův seznam (1993)

Poměrně jednostranná výpověď o okolnostech kolem holokaustu, na níž mi osobně nejvíc vadí až glorifikační přístup k postavě Schindlera. Ten nebyl ve skutečnosti žádný lidumil, ale aktivní člen NSDAP a hlavně vychytralý podnikatel, zneužívající bezostyšně levnou pracovní sílu věžňů. Daleko víc, než filmem, přispěl Spielberg tím, že vnukl jiným lidem myšlenku na založení celosvětového centra pro shromažďování výpovědí obětí přeživších nacistické běsnění. Právě tyto záznamy jsou tím, co přetrvá a bude mít trvalou vypovídací hodnotu.

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

O tom, jak se to samé může občas zdát rozdílné, aneb o důležitosti úhlu pohledu a síle předsudků.

Lotrando a Zubejda (1996)

Zdeněk Svěrák spojí dvě pohádky Karla Čapka, Jaroslav Uhlíř napíše hudbu a Karel Smyczek vše zrežíruje. To přeci nemůže dopadnou jinak než výtečně. Poetická pohádka plná jak úsměvných, tak i trochu poučných písniček. Mnoho skvělých herců si předává štafetu až k pohádkovému konci.

Cizinec (2010) odpad!

Příšerně nudné, doslava až k smrti.

Perníkový táta (2008) (seriál) odpad!

Opravdu nechápu, jak může být tento seriál tak vysoko hodnocený ostatními diváky. Žádný objevný námět, průměrné herecké výkony, předvídatelný děj.

Všude dobře, proč být doma (2009)

Z celého filmu mi přišla nejvtipnější sice krátká, zato však zcela nezapomenutelná, scénka s úzce vyhraněnou Maggie a jejími poněkud osobitými výchovnými metodami. Zbytek filmu připomíná spíše než putování od někud někam - putování od nikud nikam.

Machři a šprti (1999) (seriál)

Navýsost vtipný a zábavný seriál, z něhož vzešlo několik vynikajícíh herců.

Mars útočí! (1996) odpad!

Místy až nechutné. Nejhorší film TB.

Ordinace v růžové zahradě (2005) (seriál) odpad!

I samotné upoutávky v televizi mi jdou na nervy. Novodobý mor blbosti se rozrůstá. Každotýdenní dávka sraček.