Rozmarné léto (1967)

"Hezkých holek je šlakovitě málo, avšak jsou."

Až já půjdu, povandruju (1998) (TV film)

Vzhledem k příšernému vizuálnímu zpracování bych raději uvítal poslech samotné hudební stopy. Ty rozplývací a rozmazávací efekty jsou jak pěst na oko a doslova víc než vyrušují, ba ničí celý zážitek.

Jára Cimrman ležící, spící (1983)

Podobná koncentrace vtipů nemá ve světové, natož v české, kinematografii obdoby: Půjdeme nahoru a podíváme se dolů... Zkuste to bez drátů, milý Marconi... J. Cimrman: Jedny plavky, dvoudílné... Her lives Rusalka... Nazdar, Křižíku... Člověče, ty škrtíš jako Macháně... Není to onen vichr z hor...? Naši velikáni - Hus, Komenský, Smetana. A já jsem Cimrman.

Hovory přes rampu (1968) (pořad)

Až nakažlivě vtipné a skvostně zábavné.

Sintel: Příběh draka (2010) odpad!

No, popravdě - připomíná to spíš meziúrovňovou animaci z nějaké japonské počítačové hry. A jak kýčovitá je animace, tak mizerný je i samotný pokus o vyprávění jakéhosi rádoby fantasy příběhu.

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

První díl byl ještě plus minus ***, ale zbytek je jen tupá střílečka prokládaná blbýma kecama.

Zakázaná zóna (2010) odpad!

Hodina a půl absolutní nudy. Vůbec nic, žádná akce, jen dvě blikající potvory v samotném závěru.

Golem (1987)

Ač rozsahem pouhé torzo, výtvarným provedením a stylizací obří dílo - skoro jako Golem sám.

Sociální síť (2010)

Na FB jsem nikdy nebyl, nejsem a nikdy nebudu, ale přesto mě tento fenomém dneška zajímá. No, a teď k filmu - jde o skvěle napsané, natočené a sestříhané drama, které nelze ohodnotit méně než ****.