Klub rváčů (1999)

Trochu té schizofrenní nálady. Bojím se - jsem odvážný. Raduji se - děsím se. Utíkám - bojuji. Směrem ke konci vše parádně graduje, ale rozjezd je až moc zdlouhavý. A tak i já podléhám rozdvojení. *** nebo ****. Tři je málo, čtyři je moc.

Kapitolky o havěti (2009) (seriál)

Vizuálně zajímavé přírodopisné dokumenty, kterým škodí místy až moc odborný jazyk s cizojazyčnými výrazy. Vzhledem k tomu, že jsou hlavní cílovou skupinou dětští diváci, byla by vhodnější spíš jednoduchost a popisnost. Jinak jde o nenudící podívání, jak by řekl Cimrman, na "zbytky naší přírody".

Připoutejte se, prosím! (1980)

Pokud trpíte strachem z létání, tak při téhle komedii na něj určitě zapomenete.

Potomci lidí (2006)

Strhující drama, které diváka připoutá svým syrovým zobrazením reality "pomalu vymírající Země".

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Ironie a jízlivost jest Krausovo druhé jméno. Inteligentní humor se vším všudy. Rád podotýkám, že u těchto "povídacích šou" obzvláště hodně záleží na výběru hostů. I neznámé tváře mohou vyvolat pořádnou salvu smíchu. Viz. díly s Pokondry a Miss mokré tričko, nebo v poslední době Krausův nově nalezený syn, anebo sličná meteoroložka Dáša Honsová, těšící se na každý "neobvyklý meteoroligický jev"...

Všechnopárty (2005) (pořad)

Karel Šíp nám zraje jako víno. U takovýchto "povídacích šou" však pokaždé záleží na správném výběru hostů. Některé sestavy až k uzoufání nudí, jiné skvadry jsou opravdu k popukání. Doporučuji díl s karikaturisty Honzou Vyčítalem, Štěpánem Marešem a Petrem Urbanem, kde Šíp na kolenou prosí Mareše , aby se přestal zapojovat do debaty. Skvělý je i díl s cestovateli, z nichž vyniká pábitel Libor Vojkůvka a všechny tři díly, kde se vyskytuje šoumen Franta Ringo Čech. Od smíchu vám pukne břicho u dílů s Janem Budařem (nej Vánoce 2008).

Lítám v tom (2009)

"Já si létám, já se vznáším, let se stal mou vlastností..." :-) Oceňuji herecké výkony obou hlavních protagonistů i uvěřitelný závěr. Hlavní hrdina se dočkal opravdu tvrdého přistání, a tak se logicky vrací do vzduchu, kde se cítí být doma. Létání je opravdu hlavně o odtržení a samotě.

Rain Man (1988)

Postava Raymonda má ke skutečným autistům stejně daleko, jako tenhle film k 5 hvězdičkám.

Proroctví (2009)

Film končící novým začátkem. Ne! Ne! Ne! Velká škoda, že se to neobešlo bez těch dětiček nesoucích králíčky. Popravdě, naprostá apokalypsa na závěr by byla šmakovnější.

Láska nebeská (2003)

Opravdu příjemná komedie, u které se dojmout nebude hříchem. Keira je k zulíbání, parodie na vánoční písničku k popukání a na závěr je romantický zvonec a konec...