Dobrodružství kriminalistiky (1989) (seriál)

Zpočátku byl seriál díky neotřelým námětům opravdu poutavou i poučnou podívanou se skvělými hereckými výkony. Velké plus vidím taky ve střídání žánrových motivů - od klasické krimi, přes dobrodružný film až po komedii. Novější pokračování však trochu ubralo plyn a u posledních dílů šlo jen o opakování dřívějších nápadů. Přesto - vždy, když uslyším nezapomenutelnou hudební znělku Karla Svobody, vím, že se u televize rozhodně nudit nebudu.

Četa (1986)

Šílenost války a plné síle aneb jak se z chlapců stávají zabijáci a ze zabijáků oběti.

Sedm (1995)

Vždycky, když tento film vidím, říkám si, co bych asi udělal na konci toho všeho marastu já. Zastřelil bych ho, nebo ne? Hieronymus Bosh tu situaci ve svých obrazech vystihl dokonale. Peklo není, peklo je zde na Zemi. Pal!

Vetřelci (1986) odpad!

Pro mne existuje jeden jediný a opravdový "Vetřelec", a to ten první.

Vetřelec ³ (1992) odpad!

Pro mne existuje jen jeden jediný a opravdový "Vetřelec", a to je ten první.

Lid versus Larry Flynt (1996)

Tohle není o pornografii, tohle je opus o svobodě slova a projevu. A právě proto mám Formanovy filmy rád - je jedno, jestli má většinová společnost navrch, protože všichni máme stejná práva a musíme za ně bojovat. Někdo drží v ruce zbraň, někdo taktovku, někdo časopis a někdo něco úplně jiného :-)

Kick-Ass (2010)

Takhle parádní filmovou jízdu už hodně dlouho nepamatuji. Nevybavuji si nic, co by v ní chybělo. Všem akčním hrdinům roku 2010 nakopala prdel jedenáctiletá holka !!!

Labyrint lží (2008)

Ten, kdo sedí doma na prdeli, rozhoduje o tom, jestli druhý, který se kouká smrti do očí, bude žít, anebo ne. Dnešní doma je šílená.