Na doživotí (2007) (seriál)

Smysluplné filozofování o životě nad oběťmi úkladných vražd. Co víc si přát?!

Dějiny udatného českého národa (2010) (seriál)

Předností tohoto seriálu je bez diskuzí výtvarná stránka a komentář v podání Jiřího Lábuse. Bohužel klady ruší nedostatky, k nimž se řadí hlavně pidikrátká stopáž a tudíž nutná zkratkovistost. Takovýto projekt by si zasloužil celovečerní film.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Vladimír Körner je skvělý vypravěč a tohle nesmírně strhující válečné drama je toho důkazem. Proti zvrácenosti nacismu v krystalické podobě staví křehkou dívku. Vina nacistů není jen v miliónech zabitých lidí, ale hlavně v tom, jak navždy ovlivnili životy těch přeživších.

Futurama (1999) (seriál)

Pokud jsem se těšíval u "Simpsonových" na ulítlé speciální čarodějnické díly, tak ve Futuramě je ulítlé úplně všechno. Jde o jeden velký mišmaš, při kterém si scenáristé pustili fantazii na špacír. Fóry jsou vtipnější, ironie jízlivější a kleptomanský cynik Bender vede: "Zničit lidstvo!" P.S. Za ty filmy a příšernou Za 7. a 8. řadu jedna * dolů. Dvakrát do stejného kosmu nikdy nevletíš...

Fascinující proměny přírody (2009) (seriál)

Jedním slovem - fascinující. Vrcholem seriálu je díl "Velký tah" popisující plavbu půl miliardy sardinek, které sevře do obklíčení největší hejno predátorů na naší planětě, ať tisícovek delfínů adravých žraloků, střemhlavě do vody se vrhajících terejů, tak pozvolna plujících plejtváků... Nic úchvatnějšího jsem v přírodopisném dokumentu doposud neviděl. Vřele doporučuji.

FlashForward - Vzpomínka na budoucnost (2009) (seriál)

Velké očekávání po prvním dílu začalo opadat a seriál pomalu sklouzl do standardních klišé. Nic převratného. Jednou podívat a dost.

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Nesmírně pohodový seriál. Celá banda je báječná - karmou osvícený a svoje špatné skutky napravující Earl, jeho opožděný brácha Randy, šílená Joy, vždycky nasmátý Krabák i jednoduchá hopsanda Catalina.

Kawasakiho růže (2009)

Ten, koho musíme odsuzovat, nesmí být nikdy oběti, ale pouze a jedině zločinci. Do smrti budu přesvědčený, že naše revoluce byla k původcům komunistických zločinů až moc "sametová".