96 hodin: Odplata (2012)

Po jedničce jsem čekal akci, ale přišel... Naprosto uměle vykonstruovaný příběh, který doslova a do písmene skřípe mezi zuby. Děj-neděj. Akce-neakce. Konec-nekonec. Velká škoda, že cestou únosci neprojeli, kromě bazaru a dílny, taky kolem "tureckého záchoda", mohli tam hodit onen kus použitého papíru s nadpisem "scénář 96 hodin: Odplata".

Máme doma nosorožce (2009) (TV film)

Někdo má doma psa, někdo křečka, někdo štěnice a někdo prostě nosorožce. No a co?! Vypovídací přírodovědná hodnota - nulová. Dokumentární hodnota - prachbídná.

Tom a Jerry (1940) (seriál)

Násilí, zlost, násilí, hrubost, násilí, násilí, násilí. To mají děti rády.

Jen počkej...! (1969) (seriál)

V "Koljovi" se objevila scéna, při níž je zrušeno promítání ruských kreslených filmů pro údajný nezájem. Zdeněk Svěrák, ač si ho jinak nesmírně vážím, v tomhle šlápnul scenáristicky doslova a do písmene mimo. Alespoň v našem městě byla nedělní pásma animovaného "Jen počkej, zajíci!" nejen pravidelně vyprodána, a to včetně přístavků, ale mnohdy se přidávalo dokonce zvláštní představení navíc. Takový byl o ruskou verzi "Toma a Jerryho" zájem.

Firefly (2002) (seriál) odpad!

Jeden díl a dost, zlatej Trpaslík.

Apokalypsa: 2. světová válka (2009) (seriál)

Ať si říká kdo chce co chce, filmy z 2. světové války mají zůstat černo-bílé, protože přesně taková ta byla. Šlo o boj čistého dobra a čirým zlem.

Hunger Games (2012)

Utíkej, holka, utíkej, honí tě kocour divokej! Holka utíká, co může, kocour ji dohonit nemůže. Škoda přeškoda. Kdyby tu husičku dostali hned na té rozběhové pláni, nemusel bych čekat skoro až do konce na smrtelný zásah, kdy mě ubila nuda, co z tohoto ekopobíhání po lese čiší. Jestli se chystá pokračování, tak na mou maličkost, prosím, pamatujte se dvěma šípy - do každého oka jeden.

Den před krizí (2011)

Jeden z mnoha a mnoha snímků, které nezasvěceným neřeknou naprosto nic, jsou bezvýznamným plivnutím do moře filmové tvorby a vyčpí tak rychle, jako ranní pára nad blaty. My to bahno finanční krize nezapříčinili, my v něm jen musíme žít.

Dračí války (2007) odpad!

Když jsem (podotýkám nechtěně) přepnul, kam jinam než na Novu, a viděl asi minutu z tohoto "pokusu o fantasy", původně jsem si myslel, že jde o ukázku animace z nějaké nepovedené počítačové hry. Gratuluji :-) tvůrcům k výsledku. Jasně zasloužená absolutní nula *.