Po devatenácti letech vytrvalostního závodění stojí Michael (Mark Wahlberg) naposled na startovní čáře. Během následujících 10 dnů se na mistrovství světa Adventure Racing v Dominikánské republice ještě jednou pokusí dovést svůj tým vítězně do cíle. V náročném terénu napříč latinskoamerickou džunglí ho ale kromě překážek čeká i jedno překvapivé setkání. V divočině totiž narazí na opuštěného psa, který se k němu přidá a stane se součástí týmu. Na 700kilometrové trati pak mezi ním a toulavým psem Arthurem vznikne silné pouto. Věrnost, oddanost a statečnost zatoulaného psa ho doslova ohromí. Všichni si sáhnou daleko za hranice svých sil a závod jim začnou komplikovat zranění. Brzy se ukáže, že společně je nic nezlomí. A že přátelství je možná víc než vítězství. (Bontonfilm)

VelkyMrB

Nejlepší film roku to asi nebude, ale zato je to nejdojemnější film co jsem tento rok viděl. Pro psy mám slabost, takže jsem si už dopředu vzal s sebou ruličku toaleťáku. Začátek filmu je pomalý a tak trochu jsem se i nudil, ale po startu závodu to jede příjemně z kopečka. Scéna s lanovkou byla chuťovka a klobouk dolů kaskadérům. Co mě, ale zklamalo, byla scéna s kajaky. Chápu, že nemohly přinutit se psa topit, ale to CGI bylo prostě příšerné. Ke konci filmu jsem chtěl už se slzami v očích nadávat na všechna ta nařízení a povolení, ale nakonec nebylo potřeba :). ()

Polux

7/10 | Krátce po sobě další spolupráce Jonese s Wahlbergem a tentokrát osvědčená sázka na jistotu. Biopic se sportovní tématikou, plus decentní survival prvek, plus divácky vděčný zvířecí motiv, plus exotické prostředí, plus masivní dávka emocí s nepostradatelným happy endem, rovná se nenáročná feel-good žánrovka, která sice neexceluje v žádném ohledu (postavy, příběh, herecké výkony, produkční hodnoty, atd.), ale jako celek funguje na výbornou. | Samotná historka samozřejmě nemá po dějové stránce čím překvapit, příběhová linka je předvídatelná od začátku do konce nejen v průběhu závodu, ale i během postupného budování citového pouta mezi členy týmu (v čele s hlavní postavou) a neohroženým čtyřnohým společníkem a kromě adrenalinové sekvence s lanovkou (nejlepší scéna v celém filmu) na žádné jiné dramaticky vypjaté momenty ve filmu nedojde. | Na druhou stranu Wahlbergovi typově podobné role sedí a tady tomu není jinak, Emmanuel kupodivu není tak otravná jako obvykle (vítaná změna), účinkující hafan se pohybuje na ideální hraně roztomilosti/obyčejnosti, navzdory nevzrušivému vyprávění film díky svižnému tempu ani na chvíli nenudí, v rámci dojemného finále dojde dle očekávání na volný průchod diváckých emocí (osobně vyzkoušeno:-)) a celé to netrvá déle, než je nezbytně nutné. | PeZet ()

KraLuban

S odřenýma ušima nakonec spíše 3*,ne 4. Je to opravdu "feel good movie" v tom nejlepším slova smyslu, ale působí to jako dva úplně odlišné filmy - závod a záchrana psa. Přesto pěkné. ()

Mauricius.

Film, který bohužel nebude mít v ČR úspěch. Nápad obsadit Marka Wahlberga byl více než skvělý! Jedná se o poutavý a silný příběh v překvapivě velice slušném zpracování, který je podpořen skutečnou událostí. ()

diax3

Lepší 3 hvězdy, protože to bylo natočený fajnově, herci dobrý, ale: motiv rakoviny tady působil teda na sílu (a vlastně byl zcela nepodstatnej) a kromě dokazování si, že na něco mam, dojemného spřátelení s chlupatým králem závodu a snahy o přežití v extrémních podmínkách to o ničem neni. Taková historka, co je speciální, protože se fakt stala, ovšem: roztáhnout to na skoro dvě hodiny... na to to nebylo. ()

nikhaj

Dobrodruzo, Pozor utoci na citlivych zveromilov a šíri dobru energiu, pohodovy film na uprsane pocasie niekde v kempe ()

afroman001

Úžasný snímek podle skutečné události, který zahřeje u srdce.Je to o vytrvalostních závodech které trvají několik dní a běžci musí zvládnout 700 km běh, skály, kolo, loď.Mnoho týmů tento náročný a obzvlášťe bolestivý závod nedokončí.Závod, během kterého jeden tým pozná úžasného psa.Psa který jim hodně pomůže a sám přitom má obrovské bolesti a je na pokraji smrti.Více nebudu prozrazovat. ()

Snehurka

Film je v celku moc hezký, ale neřekla bych, že je úžasný. V určitých částech jsem si říkala, že je opravdu dlouhý, to by se myslím u opravdu dobrého filmu stávat nemělo. Dost jsem se nasmála nesmyslnosti záběrů na psa (Arthura), který utíká před jinými toulavými psi, protože to je přesně záběr, který bych rovnou vystřihla. Jestli tím filmaři chtěli ukázat jaký chudák to byl, tak na mě to nezapůsobilo. Ještě musím dodat, že se z našeho hlavního hrdiny na konci stal dost veliký pejskař, to já zrovna moc nejsem, ale i tak se mi film líbil. ()

Pajda

Už jsem se začínal bát, že všechny filmy se psi jsou tak nějak šablonovité, až kýčovité. Že chybí pořádný příběh. A najednou jdu s kina a vím že je vše jinak. Neuvěřitelný příběh čtyřech závodníků(a psa) mi bude dlouho rezonovat v srdci. Film si na nic nehraje a pes se ke skupině dostane vlastně tak nějak náhodou. Protože vím, mnohdy si zvíře vybere svého parťáka samo,  proto je to co jsem viděl na plátně uvěřitelné. Je sice pravda, že onen hafík musel mít vážně křídla, když vezmu, jak vypadá naše čubinka po pěším výletě, ale vem to čert. Mark Wahlberg opět udělal skvělou práci a jeho Čtyři z tanku a pes ode mne berou čtyři hvězdy ()

Cornelius

Zbytečně jsem ztratil čas. Tolik klišé a průhledných slzopudů. Vím, že natočit koukatelný film dle skutečných událostí je náročné. Zde se to výrazně nepovedlo. Dvě hvězdy: jedna za Wahlberga a druhá za pěknou krajinu. ()

Mark Wahlberg jako muž od rodiny

Mark Wahlberg jako muž od rodiny