Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

marhoul

Překvápko. Není určeno pro povýšené hnidopíchače. Spokojeně jdu do plných, přitom nějaký erkový rating mám v paži. Bulvární záležitost dvou, především bulvárem vyrobených celebrit, tímto dílkem dostává jinou hodnotu, čili se nenechte odradit hodnocením nebo vlastními předsudky, že přeci nebudete koukat na Pamelu, kterou však zná každý. První tři díly dělal Craig, vynikající jízda! Smích nahlas, švih, hudba, obsazení, pak do projektu vsupují baby, ale dá se. Pochopitelně se více zaměřují na Pamelu, ale dá se to pochopit. Ona ta silikonová bloncka klidně mohla být mladá, sice rozcapená, ale milá ženská, která měla fakt pech na zloděje, ale nebudu prozrazovat děj. Že je Tommy pako a naběhl si zcela zbytečně, taky nebudu rozvádět. Dneska je jiná doba. Každé pískle má vítr, že se stane obětí virálu, je kolem toho nemálo psychických potíží, dětských sebevražd, ale i dospěláckých. Zničit život člověka je od vynálezu foťáku a kamery na mobilu snadnější. Příběh z půlky devadesátek může touto optikou působit banálně, přesto z toho člověka mrazí, protože tehdy to běžné nebylo. Taky víme, jak funguje bulvár a jak různé přiblblé štiky a verešky do něj samy perou kde co, jen aby byly na výslunní. Přesto všechno pokládám příběh Tommyho a Pam za cosi nechutného, co jim určitě muselo způsobit mnoho těžkých, nezávidění hodných chvil. Měsíců. Roků. Natočeno je to výborně, styling a masky herců jsou perfektní, Popelku Lily bych na tuhle roli nehádala ani omylem, Rumun je přesný a kanadský komik v roli zločineckého lůzra, vpředu banka, vzadu discotéka, to je skutečně figurka k posrání. Ode mě plný počet. Né že by neexistovala serióznější tvorba, ale v rámci lehkého žánru mi tohle nečekaně dobře padlo. Usměvné, perfektní retro, skvělá kamera, dialogy, prostě šmrncovní zábava, která pokud vás neosloví řekněme během dvou dílů, nechte tak a plavte do jiných vod. U nás to jelo na jeden zátah. ()

NinadeL

8/8 Příliš dlouhý seriál o jediné aféře krátkého manželství Pamely Anderson a Tommyho Lee. Na každý pád je to show, která fetišizuje devadesátky, porno na VHS, začátky internetu (první setkání Leeových s internetem proběhne ve veřejné knihovně), maskéři se tu vyřádili a nakonec byla nastolena i otázka viny a neviny. Svět se změnil, už i pornohvězdy mají v dnešních seriálech proslovy o etiketě. Tedy alespoň na Hulu. Krásné jsou flashbacky z doby, kdy Pam začala jako velmi mladá fotit pro Playboy. Ta její aféra je zpětně zajímavá zejména v otázce médií, práva a technologií. Přesto si myslím, že max dvoudílný televizák by úplně stačil. Tematického materiálu bylo a ještě bude víc než dost. Za chvíli naskočí na Netflixu dokument Pamela, a Love Story, v knihkupectvích se objeví autobiografie, vyjde nová edice Barb Wire a celý internet si znovu prohlídne obálky Playboye z let 1989-2016 a bude zase klid. ()

Real Tom Hardy

Dočasne lipnúť na nezažitej americkej deväťdesiatkovej nostalgii mimo iného primárne skrz nekonečný binge šou Howarda Sterna práve v čase, keď vychádza produkt kalibru Pam & Tommy, bola značne rozumná vec. --- Tvorcovia dôkladne poznajú históriu (nielen) mediálneho prostredia toho času, dávkujú trefné referencie rýchlou kadenciou. Niekedy jednoslovne, niekedy jednovetne, inokedy rovno cez prekrývajúce sa príbehy a tak bravúrne, až je to k*rva nádherné. Veľký cit pre detail, od časopisov a novinových titulkov cez plagáty v kanceláriách štúdia až po billboardy pred obchodom s hudbou (album Daydream od Mariah Carey <3). Všetko vyzerá tak skutočne! Lokácie, interiéry/exteriéry, kostýmy, všeobecné reálie a celkovo svet, v ktorom sa seriál odohráva. A to vrátane Lily James (po jej zočení v tej čiernej blúzke so zapnutými vlasmi v piatej epizóde som skoro odpadol), ktorá si berie priestor dominantne a suverénne pre seba, až je to sladká fantázia. Sebastian Stan ako Tommy Lee herecky žiari, za ním tesne v závese Seth Rogen, ktorého (nenávidím) som si tu až neprirodzene slastne vychutnával a táto dramatická rola mu sadla brilantne. S čistým svedomím je možné túto minisériu otitulovať ako jeden z najlepších počinov od šeredného Hulu. A čo teraz? Veľmi jednoduché – hor sa na albumy Mötley Crüe, Baywatch, opáčko Barb Wire, Snapdragon a Raw Justice. Plus Howard Stern, prirodzene! --- Rolling Stone článok, z ktorého sa adaptovalo. / Slušný VICE doku o 90s / (x / x / x) (x) ()

Djoker

Příběh nejslavnější pornografické nahrávky se dočkal precizního zpracování a zároveň funguje jako pocta jedné nezapomenutelné éře, ve které ještě nebyla pevně stanovena pravidla v džungli jménem internet. Proměna Lily James v sexuální bohyni Pamelu je až perverzně dokonalá a skvěle jí sekunduje také Sebastian Stan jako přírodní živel Tommy. Třešničkou na dortu je tragikomická postava řemeslníka. Škoda slabšího finiše. S1: 80% ()

dO_od

// Já jsem fakt upřímně rád za každou infúzi devadesátek do mých žil, jaká vznikne, obzvlášť, když jsou takhle stylový a sexy. A fakt, Lily James pod tunou make-upu a Sebastian Stan chodící do postele s očními stíny mi v tomhle případě přišly jako dokonalejší verze původní Pamely a Tommy Leeho. O to větší škoda, že tuhle jejich vášnivou i tragickou love story narušovala ještě hromada dalších bočních historek, které možná byly místy zajímavé, ale rozhodně ne natolik, aby taková minisérie musela mít 8 epizod. Vlastně bych to mnohem radši viděl jako film ve stylu Já, Tonya. Takhle je to rozjezd za 10/10 a dojezd za "ok" 7. ()

• Kostýmy postáv neboli špeciálne vyrobené. Boli nakúpené z druhej ruky zhruba podľa toho, čo v tom čase nosili Pamela a Tommy. (Real Tom Hardy)
  • Ve scéně v baru, kdy Tommy (Sebastian Stan) vypráví o mravencích, popisuje události, které se staly na tour s Motley Crue a Ozzym Osbournem v roce 1984, kdy sám Ozzy mravence šňupal. (Korkyist)
  • Rovnako ako dej filmu, aj jeho natáčanie prebiehalo v Los Angeles a trvalo od 5.4.2021 do 30.7.2021. (Real Tom Hardy)

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam &amp; Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD